RECENZE: Garnier Botanic Therapy Coco Milk & Macadamia

2

Možná si pamatujete článek, ve kterém jsem vám psala o výletu se značkou Garnier. Už to bude dva roky, jeli jsme tehdy do Beskyd a Garnier nám tam představil zcela novou řadu Botanic Therapy. Řada se od té doby rozrosla o nové produkty a já pro vás dnes mám recenzi na šampon, kondicionér a masku Coco Milk & Macadamia, které jsou určená pro suché a hrubé vlasy.

Přiznám se bez mučení, že co se týká výběru vlasové kosmetiky, něják na tom nelpím. Jednou za čas si pořídím šampon a kondicionér ze salónu, ale většinu roku používám klasickou vlasovku z drogérie. Jednou za čas použiji čistící vlasový peeling a jsem spokojená. Musím ale říct, že chodím pravidelně a poctivě každé 3 měsíce ke kadeřnici, kde vlasy zkrátíme a také jim dopřejeme potřebnou pěči.

Šampon Coco Milk & Macadamia

Vůně kokosové řady je velice jemná, nevtíravá a (překvapivě :D) kokosová. Není to ale takový ten sladký kokos, spíš bych to přirovnala k čerstvé kokosové vody. Vlasy jsou po použití příjemně provoněné celý den, což oceňuji. Šampon slibuje výživu, regeneraci a hydrataci, dobře pění, má krémovou texturu a vlasy nezatěžuje. Na vaně mi vydržel 4 měsíce. Díky tomu, že dobře pěnil, jsem nemusela používat hodně produktu, na druhou stranu je ale potřeba šampon kvůli krémovému složení důkladně vymýt. Co se týká výsledku, za mě jde o klasický drogérkový standard, takže bych si ho klidně koupila znovu. V prodeji je v klasickém 250 ml balení za 59,90 Kč, ale můžete sehnat také větší 400 ml balení.

Kondicionér Coco Milk & Macadamia

Kondicionér funguje, vlasy vyživí, provoní a vyhladí. Obecně kondicionér nenechávám moc dlouho působit, pokud chci vlasům dopřát lepší péči, sáhnu po masce. Stejně jako šampon, i kondicionér je lepší vymývat delší dobu. U kondicionérů je to podle mého ještě o kapku důležitější, než u šamponů. Pokud bych totiž vlasy nevymyla důkladně, rychleji by mi zplihly. Kdybych se měla rozhodnout, jestli si z této řady koupit kondicionér nebo masku, raději bych sáhla po masce, ale rozhodně to není tak, že by byl kondicionér špatný, spíše záleží na tom, co máte rádi a v jakém stavu jsou momentálně vaše vlasy. U mě hraje i fakt, že jsem byla delší dobu na dovolené. Má 200 ml a stojí 59,90 Kč.

Maska Coco Cream & Macadamia 3v1

Maska je určená pro suché vlasy bez lesku a dá se použít na tři způsoby. Před mytím jako intenzivní péče, klasicky jako maska nebo jako kondicionér. I proto si myslím, že je pro mě vhodnější právě maska a kondicionér bych s klidným srdcem v nákupníku košíku vynechala. Maska vlasy provoní a krásně zjemní, takže se i o dost lépe rozčesávají. Díky hutnější krémové konzistenci se jednoduše aplikuje a z vlasů nestéká. A pokud nemáte rádi silikony a parabeny, v této masce je nenajdete. Má 300 ml a stojí 109 Kč.

 

Šampon a masku tedy rozhodně doporučuji, baví mě vůni i efekt, který zanechají. Kondicionér není špatný ale znovu už ho nepotřebuji. Co vy a Botanic Therapy? Už jste nějákou řadu vyzkoušeli? Dejte mi vědět a spojte se se mnou na Instagramu, K.

*Kosmetika mi byla poskytnuta na vyzkoušení zastoupením značky Garnier. Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi. Nejedná se o placenou spolupráci.

Jakou kosmetiku preferujete?

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.