RECENZE: L’Oréal Paris Hydra Genius

0

Jestli mě sledujete na Instagramu, nejspíš jste ode mě slyšeli, že mě Hydra Genius od L’Oréal Paris zpočátku moc nezaujal. Představení s tiskovkou bylo někdy na jaře, kdy jsem pleť měla hodně suchou. V zimě a na jaře potřebuje moje pleť hodně výživy, takže i když jsem zkoušela variantu pro suchou pleť, hydratace mi nestačila a po několik dnech jsem ho schovala do šuplíku s tím, že se k lahvičce vrátím v létě, kdy volím spíše lehčí textury.

Protože se o modré lahvičce často mluví a spousta mých kamarádek nedá na „hydratačního génia“ dopustit, s příchodem léta jsem mu dala další šanci. Pokud se budeme bavit o péči, kterou bych používala ráno i večer, Hydra Genius by mi nestačil, protože ho ale používám jen ráno, pod make-up, a večer volím hutnější krém, kombinace mi vyhovuje. Pod make-up je skvělý, make-up na něm drží i v horkém počasí, pokožka mě nepne ani se přehnaně neleskne nebo nemastí a ráno nemusím čekat několik minut na to, než se mi vstřebá, po nanesení ho na pleti neucítíte a pokožka je příjemně hladká.

L’Oréal Paris Hydra Genius

Je Hydra Genius sérum nebo krém?

Hydra Genius a varianta pro normální až suchou pleť je hodně lehká, má gelovou texturu a vlastnostmi i texturou mi připomíná spíše séra, která používám pod krém. V létě mi stačí sám o sobě a nemám potřebu na něj vrstvit další produkty i když si myslím, že by mohl zastat i funkci séra a s krémem by mohl hezky fungovat. Hydra Genius se prodává ve 3 variantách pro různé druhy pleti. Sehnat můžete variantu pro normální až smíšená pleť, pro suchou až citlivou a pro normální až suchou pleť. Já bych vedle normální až suchou pleť ráda vyzkoušela i lahvičku vhodnou pro suchou až citlivou pleť, protože si myslím, že by mi tato varianta mohla sedět ještě o kapku víc.

L’Oréal Paris Hydra Genius

Co musím vyzdvihnout je krásné, tyrkysové, skleněné balení, které si mě získalo už na tiskovce. Hydra Genius se na poličce v drogérii rozhodně vyjímá a v koupelně určitě neudělá ostudu. Oceňuji i pumpičku, na obličej, krk a dekolt mi většinou stačí 2-3 pumpnutí. Vůně je na můj vkus výraznější, po nanesení jí ale dlouho neucítíte. Parfemace je svěží, já z toho cítím pánský parfém.

Pokud máte, stejně jako já, pleť suchou a v létě máte rádi odlehčenější péči, Hydra Genius se vám bude líbit. Dokáže pleť zjemnit, zavlažit a zbytečně jí nezatěžuje. Jestli hledáte hydratační bombu, nejspíš bych se poohlédla jinde, nebo bych Hydra Genius použila právě jako sérum. Vzhledem k vlastnostem si myslím, že bude Hydra Genius sedět i smíšené a mastné pleti, ale určitě záleží na ročním období a aktuálním stavu pleti. Pleti dehydratované Hydra Genius nejspíš stačit nebude.

Co vy? Už jste tyrkysovou novinku zkoušeli? Co na ní říkáte? K.