RECENZE / Makeup Revolution X Petra XOXO

1

Předchozí paletku X Petra jsem si moc oblíbila, proto jsem byla moc ráda, že Péťa vydává ve spolupráci s Makeup Revolution další kolekci. A tentokrát se jedná o paletku očních stínů, konturovací paletku a sadu na rty. Jsem moc ráda, že jsem mohla vyzkoušet celou kolekci a zjistit tak, jak se jednotlivé kousky chovají a jestli stojí za to. A dnes mám pro vás recenzi. Jaká je kolekce Petra XOXO?

Makeup Revolution X Petra XOXO paletka očních stínů

Začnu paletkou očních stínů, která obsahuje rovnou 36 očních stínů. Je oboustranná, takže neobsahuje zrcátko, což mě osobně vůbec nevadí, ve většině případů se stejně líčím u většího zrcátka a to, které je v paletce nepoužívám. Naopak vítám, že paletka obsahuje více odstínů. Najdete v ní matné, metalické i třpytivé odstíny a mix teplých a studených odstínů. Oproti předchozí paletce je Petra XOXO barevnější a můžete s ní vytvořit jemné denní i výraznější večerní líčení. Pro mě je barevnou škálou vhodná především teď na jaro a nadcházející léto, protože barevnější odstíny nosím právě když je venku sluníčko.

Paletka obsahuje jak barevné tak nude odstíny, což oceňuji, protože bez nude matných stínů si neumím představit žádné líčení. Přechodových odstínů je v paletce dostatečné množství a pigmentace stínů je skvělá. Já osobně podkladové báze nepoužívám, ale když jsem paletku testovala, rozdíl mezi stíny, pod které jsem aplikovala podkladovou bázi nebo u těch, kde jsem podkladovou bázi nepoužila, jsem neviděla.

Se stíny se dobře pracuje, přehnaně neopadávají pod oči a ztrácejí se jednoduše, takže u jemnějšího líčení vám nanášení zabere chvilinku. Samozřejmě ale záleží na tom, jaký typ stínů a štětců použijete. Na třpytivé a metalické se hodí plochý syntetický štětec a nebo je můžete nanášet prsty. Tak to totiž jednotlivé stíny nejlépe rozbalí. U matných stínů jsem používala klasický blending brush (tj. huňatější štětec na ztrácení nebo rozmazávání). Pokud nějaké stíny přeci jen opadaly, v pohodě jsem je odstranila vějířový štětcem. Design paletky se povedl, papírové balení je stříbrné se třpytkami (které neopadávají, hurá!) a samotná paletka je pastelově fialová.

Pokud vlastníte předchozí paletku nebo hledáte stíny, kterými si rozšíříte barevnou škálu, myslím si, že je paletka dobrou volbou. Z drogérie je to rozhodně jedna z těch lepších paletek, kterou jsem vyzkoušela. Přiznám se ale, že osobně sahám více po přechozí přirozenější variantě paletky.

Cena paletky: 460 Kč

Makeup Revolution X Petra XOXO paletka na tvář

Konturovací paletka má oproti očním stínům máslovější nebo krémovější texturu. Sice v samotné paletce práší, ale na obličeji už neplechu nedělají. Obsahuje čtyři teplé i studené odstíny pro konturování a bronzování a čtyři odstíny rozjasňovačů. Dá se tedy v pohodě využít i na oči, čímž vytvoříte krásné monochromatické líčení pomocí pár odstínů. Pigmentace i odstíny se mi líbí, mě osobně v paletce chybí jen tvářenka, pak by to za mě byl ideální kousek na cesty. Rozjasňovače zvýrazňují strukturu pleti víc, než většina rozjasňovačů z mé kosmetické sbírky, takže osobně raději sahám po jiných.

Cena konturovací paletky: 320 Kč

Makeup Revolution X Petra XOXO sada na rty

V sadě na rty najdete lesk na rty, růžovou tekutou rtěnku se saténovým finišem a matnou tekutou rtěnku v zemitém tónu. Já jsem si nejvíc oblíbila saténovou rtěnku a lesk, matná rtěnka mi tolik nevyhovuje odstínem, ale na rtech je moc příjemná a rty nevysušuje. Rtěnky i lesk se vytrácejí nenápadně, nedělají mapy a v případě potřeby je můžete i navrstvit. Odstíny jsou za mě ideální na každodenní líčení. Trošku jsem se bála toho, že mi rtěnky nebudou slušet, protože Petra Lovely Hair má narozdíl ode mě studený podtón pleti. Barvičky sedí i mě s teplým podtónem, takže se nemusíte bát. Výdrž je řekla bych průměrná. Určitě nevydrží celý den, ale 5 hodin dají s přehledem.

Cena sady na rty: 360 Kč

 

Kdybyste se chtěli podívat na video, kde celou kolekci ukazuji, přikládám video.

Podívejte se:

Myslím si, že se kolekce povedla. To, jestli si jednotlivé kousky pořídíte, už musíte posoudit sami. Paletka obsahuje barevnější škálu odstínů, takže záleží na tom, jaké líčení preferujete. Konturovací paletka je podle mého vhodnější pro pleť, která nemá nedokonalosti a vrásky (jak jsem psala výše, rozjasňovače na strukturu pleti dost upozorňují), ale odstíny konturovacích pudrů jsou krásné. Sada na rty je velice příjemná, pokud máte rádi podobné typy barev, budou se vám rtěnky líbit.  Co na kolekci Petra XOXO říkáte? A jak se vám líbí samotná paletku? K.

1 komentář

Comments are closed.