RECENZE / Masážní tyčinka a čisticí kartáček na obličej Rowenta

0

To že má značka Rowenta nové pomocníky v péči o pleť už jste mohli několikrát vidět na mém Instagramu. Masážní tyčinku a čistící kartáček používám už od října, byla jsem totiž na blogerském eventu, kde se tyto vychytávky představovaly. Obě jsou v dispozici ve dvou variantách, oranžová řada Anti-Fatigue je určená především pro mladistvou pleť, kterou mohou trápit pupínky nebo unavená pleť po propařené noci. Bílá řada už je Anti-Ageing a je určená pro pokožku 30+, bojuje totiž s vráskami. Já používám tyčinku i kartáček Anti-Fatigue a dnes mám pro vás recenzi.

Masážní tyčinka na oční okolí Rowenta Anti-Fatigue

Začnu masážní tyčinkou na oční okolí, protože ta mě zaujala z obou produktů o kapku víc.  Tyčinka má zmírnit viditelné známky únavy očí, nedokonalosti pleti a slibuje svěží a odpočatý vzhled. Já sice nějaký ten rok už nepařím, ale kvůli kojení občas dost ponocuji, což se bohužel odrazí i na mé pleti. A okolo očí je to pokaždé vidět nejvíc. Ještě sice nemám tolik vrásek, když se ale nevyspím pár nocí za sebou, mám pocit, že jsou jemné linky vidět mnohem víc.

Tyčinka oční okolí masíruje jemnými vibracemi a zároveň svítí modrým LED světlem, které má antibakteriální a protizánětlivé účinky, díky kterým působí i proti nedokonalostem pleti. Mikromasáž očního okolí má odstraňovat váčky pod očima, snižovat viditelné projevy únavy a bojovat s jemnými vráskami. Na váčky pod očima jsem nikdy netrpěla, takže to moc neposoudím, co se ale týká té únavy, opravdu vidím rozdíl, kdy tyčinku použiju a kdy ne. Dá se používat buď samostatně nebo v kombinaci s krémem. Já jí používám vždy s krémem, protože mám pocit, že krém lépe zapracuje. Koneček tyčinky je navíc díky kovové koncovce příjemně chladivý, takže funguje i ráno na opuchlé váčky pod očima. Celá procedúra trvá 1 minutu, takže to není něco, co by mě v koupelně zdržovalo a opravdu jí používám každý den ráno i večer.

Vedle očního okolí jde tyčinka použít i na boj s pupínky. Když se mi nějaké to akné objeví, tyčinku stačí k pupínku na pár sekund přiložit. Modré LED světlo eliminuje bakterie a dokáže zacílit na mazové žlázky a tím zeslabit jejich produktivitu. Tyčinka je na tužkové baterky a oceňuji i to, že v kosmetické taštičce nezabere hodně místa, takže jí můžu vozit  na cesty.

rowenta čistící kartáček

rowenta čistící kartáček

Čisticí kartáček na obličej Rowenta Anti-Fatigue

Kartáček pleť vyčistí víc do hloubky, masíruje a měl by pleti dodat svěží a zdravý vzhled.  Pomáhá odstranit hluboce usazené nečistoty, díky čemuž je pak pleť zářivější. Já ho používám v kombinaci s odličovacím mlékem nebo čistícím gelem a nejčastěji se s ním odličuji ve vaně, protože je voděodolný a po použití ho stačí jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou.

Co je u tohoto kartáčku inovativní a co mě hodně hodně baví je LED dioda s modrým světlem v nabíjecí základně. Dioda kartáček dezinfikuje. Na jedno nabití vydrží kartáček 90 minut, proto není problém kartáček vozit i s sebou.

Čistění s kartáčkem by mělo být 7x účinnější než klasické manuální čistění. Celý proces trvá jen jednu minutu, takže je to rychlovka a zvládne to i zaneprázdněná maminka, jako jsem já. Přiznám se ale, že kartáček nepoužívám každý den. Tím, že se tolik nelíčím a často jsem přes den nenalíčená, jen s pečující kosmetikou, nemám pocit, že by mou pleť bylo potřeba čistit do hloubky.

 

Za mě jsou to skvělé Beauty vychytávky, které budou sedět většině typům pleti. Jen je důležité sáhnout po správné variantě. Je to rychlé a funguje to 🙂

Co na masážní tyčinku a čistící kartáček říkáte? Jak se vám novinky od Rowenta líbí? Dejte mi vědět do komentářů a já se na vás těším u další recenze, K. 🙂