RECENZE: Micelární sprchové gely Dove

1

Testovat několik sprchových gelů zároveň mě baví hlavně proto, že ne každý den mám náladu na sladkou nebo citrusovou vůni. Proto mám na vaně vždy na výběr z více variant. Je tedy pravda, že spotřebování často trvá i několik měsíců, ale na druhou stranu se málo kdy stane, že by mi parfemace lezla krkem. Pokud se tak stane, sprcháč nějákou dobu nepoužívám a po čase se k němu vrátím. A když je nejhůř, doliji ho do nádobky s tekutým mýdlem.

Pokud bych si měla vybavit jedinou kosmetickou značku mého dětství, nejspíš bych si vzpomněla na značku Dove nebo Nivea. Tuhá mýdla Dove používala moje mamka, babička i prababička a dodnes si pamatuju, jak jsme ve skříni měli kvůli provonění oblečení tuhých mýdel víc. Sympatické jsou mi u značky Dove i reklamy. Jsou takové uvěřitelné a často se v nich objevují „normální“ ženy a nejen modelky a americké herečky.

Krémová mýdla s obsahem jedné čtvrtiny hydratačního krému zná v dnešní době nejspíš opravdu každý a věřím, že po uvedení na trh to musela být bomba a totální revoluce oproti klasickým mýdlům, které vysušují ruce snad i tehdy, když nas ně jen pomyslíte. Na otestování jsem díky webu žena-in.cz dostala Micelární sprchový gel Dove Anti-Stress a Micelární sprchový gel Dove Sensitive skin. Cena je u obou případů stejná, pohybuje se okolo 85 Kč. To stejné platí u obalů, tahle jednoduchost se neokouká.

Micelární sprchový gel Dove Anti-Stress

Anti-Stress je určený pro pokožku, která se nachází ve znečištěném prostředí a u mě antistresově fungovala i vůně. Sprcháč má vonět po jasmínu a santalovém dřevu, já ale cítila něco úplně jiného. Záměrně jsem nečetla, po čem sprchové gely voní a do poznámek jsem si zapsala jediné – dětství a klasické tuhé mýdlo.

Micelární sprchové gely Dove

Micelární sprchový gel Dove Sensitive skin

Sensitive skin  je určený pro přecitlivělou a velmi citlivou pokožku. Složení je bez mýdel a barviv a vonět má po heřmánku. Ani tady jsem se netrefila. Nejspíš jsem ovlivněná vlnou Yankee Candle, cítila jsem totiž bavlnu nebo vůni čistoty a vypraného prádla.

Micelární sprchové gely Dove

Celkové hodnocení je u obou sprchových gelů stejné. Jsem ráda, že sladkou parfemaci na mojí vaně momentálně vyměnili úplně opačné a klasické vůně. Je totiž pravda, že přes léto jsem hodně používala šťavnaté a sladké vůně a sprcháče Dove jsem nezkoušela dlouho. Konzistence sprcháčů je až krémová, pokožku nevysušují, pění tak akorát a stačí jich opravdu kapička. Opakované koupi bych se nebránila a nové sprchové gely mohu doporučit.

Co vy a sprchové gely? Jaké vůně preferujete? Dejte mi vědět a mějte fajn víkend, Karolína
Micelární sprchové gely DoveMicelární sprchové gely Dove Micelární sprchové gely Dove Micelární sprchové gely Dove

1 komentář

  1. Ten Anti-Stress mi teď přišel v Glanc boxu a moc mi nevoní, ale uvidím po vyzkoušení. Dove mám ale ráda, takže se těším. Jinak ve vaně mám vždy jen jeden, max dva sprcháče, nemám ráda rozděláno více produktů najednou. Naopak přítel jich potřebuje snad deset, což mě deptá 😀

Comments are closed.