RECENZE / Odličovací mléko s pupalkovým olejem Nobilis Tilia

1

Pleti bychom měly dopřát odlíčení a čistění i v případě, že nenosíme make-up. Osobně se snažím NEpoužívat micelární vody a raději volím klasické čistění ve formě odličovacího mléka, gelu, oleje nebo balzámu. Po micelárce sahám jen na cestách nebo když jsem hodně unavená. Odlíčení je s micelární vodou sice rychlejší ale bohužel ne šetrnější. V dnešní recenzi se podíváme na Odličovací mléko Nobilis Tilia.

Odličovací mléko Nobilis Tilia

Moje pleť je suchá a citlivá, takže ne každý produkt mi vyhovuje. Když už narazím na pečující kosmetiku, která mi sedí, bývám ji věrná delší dobu. A stejně tak tomu je i u Odličovacího mléka s mandlovým a pupalkovým olejem od Nobilis Tilia. Značku Nobilis Tilia asi nemusím dlouze představovat. Kdo mě sleduje delší dobu ví, že Nobilis je moje srdcová záležitost i proto, že se vyrábí kousek od mého rodného města na severu Čech. Vedle éterických olejíčků (kterých mám doma opravdu hodně) používám ráda i jejich voňavou kosmetiku a pokud budete někdy poblíž Vlčí hory, doporučuji zajít do obchůdku a do čajovny s bylinkovou zahrádkou, je tam krásně a veškerou kosmetiku si tam můžete očichat. To, že neodejdete s prázdnou asi ani nemusím zmiňovat…

Hutnější konzistenci mléka vítám

Mléko je hutnější, což mě osobně vzhledem k tomu, že mám pleť suchou, nevadí a naopak to vítám. Nemám totiž ráda, když odličovač stéká po obličeji. Na druhou stranu musíte dát mléka na vatový tampónek větší množství, aby se dostatečně rozetřelo. I přes to ale menší 100ml balení vydrží dlouhou dobu.

Make-up mléko odstraňuje skvěle. Poradí si s výrazným líčením i s řasenkou a oči (ani pleť) nedráždí. Mléko na pleti zanechá jemný (ale příjemný!) film a pleť je po odlíčení příjemně hebká a vláčná. Navíc jemně voní, což je jeden z důvodů, proč Nobilis Tilia miluju. Vůně jejich kosmetiky je velice příjemná a díky tomu je péče o pleť takový malý příjemný rituál.

Mléko obsahuje mandlový i pupalkový olej

Odličovací mléko je vhodné na citlivou pleť a obsahuje mandlový a pupalkový olej, což je mi také moc sympatické, protože pupalkový olej používám i jako doplněk stravy a skvěle mi funguje právě na pleť a ekzémy. Oceňuji přírodní složení i pumpičku, která je součástí balení. Mléko můžete sehnat ve dvou velikostech, menší balení má 100ml a stojí 249 Kč, což se mi zdá jako velmi přívětivá cena vzhledem k tomu, že mléko dlouho vydrží, má přírodní složení a na pleti je velmi příjemné.

Určitě jde o jedno z nejpříjemnějších odličovacích mlék, které jsem kdy měla. Koneckonců jsem si ho pořídila již několikrát a ráda se k němu vracím. Pokud značku Nobilis Tilia neznáte, určitě po jejich kosmetice mrkněte, mají toho spoustu. Jakou kosmetiku používáte na odlíčení pleti vy? Znáte Odličovací mléko Nobilis Tilia? A používáte micelárky nebo se jim vyhýbáte? K.

1 komentář

  1. Zrovna mléka mi zas tolik nevyhovují, nebo spíš po nich sahám nejméně. Tohle ale vypadá pěkně a celkově je mi značka hodně sympatická.

Comments are closed.