RECENZE / Pixi Glow Tonic

0

Pokud bych měla shrnout všechny recenze, které jsem o Pixi Glow Tonic kdy četla, asi bych ho nazvala takovým kosmetickým zázrakem. A díky e-shopu  www.lookfantastic.cz jsem ho konečně vyzkoušela i já. Jde o pleťové tonikum, které jsem zpočátku používala jen ráno, protože mám citlivou pleť, a chtěla jsem pokožku na kyseliny tak nějak připravit. Nikdy předtím jsem totiž kyseliny v kosmetice nevyužívala a mám k nim tak trochu respekt. Teď už ho používám několik měsíců a sahám po něm ráno i večer. A musím říct, že jsem nadšená a úplně chápu to haló kolem něj. Je super!

Pixi Glow a kyselina glykolová

Hlavní složkou tonika je kyselina glykolová, která jemně odstraní odumřelé kožní buňky a tím dá signál tělu k tomu, aby se na pleti tvořilo víc kolagenu, víc živin a podobně. Díky tomu se pokožka lépe regeneruje, bojuje s pigmentací nebo třeba jizvičkami po akné a dodává pleti rozjasnění. Já hodně bojuju se začervenáním, citlivostí a se suchou pletí a tohle tonikum pro mě skvěle funguje. Díky složení bude super i na problematickou, mastnou, dehydratovanou i normální pleť. Takže se vlastně nemusíte bát, že byste sáhli vedle. Tedy pokud nemáte na nějakou ze složek alergii. Problém vidím v něčem malinko jiném.

I přes to, že se o Glow toniku mluví hodně, myslím si, že většina z nás opomíjí fakt, že používání kyselin v kosmetice může v případě, že se nechráníte krémem s ochranným faktorem, vést k pigmentovým skvrnám. Proto by byla škoda, kdybychom pleti vlastně uškodili. Každé ráno vedle očního krému, séra a denního krému tedy používám i SPF, ale to bychom měli všichni, i bez Pixi Glow. V létě i v zimě. Teď na jaře je to víc než aktuální, tak na to ráno v koupelně myslete.

Kyselin v kosmetice se ale bát nemusíte. Kyseliny glykolové je ve složení 5%, pro domácí použití se obecně doporučuje v koncentraci 10-20%, takže se určitě nemusíte bát jí používat ani v případě, že s kyselinkami začínáte. Aplikuje se jednoduše pomocí vatového tampónku jako poslední krok při čistění pleti. Při nanášená malinko štipká, ale není to nic hrozného.

 

Cena: 595Kč za 250ml

Pokud Glow Tonic neznáte, určitě po něm doporučuji mrknout. To rozjasnění pleti je krásné. A taky moc hezky voní 🙂

A co vy? Znáte Pixi Glow Tonic? A používáte kyselinky v péči o pleť? Dejte mi vědět! Mějte se krásně a užívejte jaro. Těším se u dalšího videa nebo článku, K.

*Pixi Glow Tonic mi byl zaslán k nezávazné recenzi e-shopem lookfanstatic.cz. Zaslání však v žádném případě nemění můj názor ani recenzi.