RECENZE / Silikonová houbička na make-up Super Sponge

0

houbička na makeup Super SpongeHoubičky na make-up používám (skoro) při každém líčení. Nanášení make-upu a korektoru je pro mě houbičkou nejpohodlnější a nejrychlejší a proto jsem si je oblíbila víc než štětce. Proto pro vás dnes mám recenzi na houbičku Super Sponge, která se liší od těch ostatních především tím, že je silikonová.

Je to houbička, která šetří make-up a brání množení bakterií

Houbička má povrch, kterému se říká Sili-Fusion. Ten umožňuje šetřit make-up, protože se líčidla do houbičky nevstřebávají, ale zůstávají na povrchu. A díky tomu docílíte vyššího krytí. Make-up totiž nezmizí uvnitř houbičky, ale zůstane na obličeji. Proto můžete make-upu nanášet o dost menší množství. Na obalu se dokonce píše, že množství produktů ušetří až 4x. Silikonový povrch má ale ještě jednu obrovskou výhodu – brání množení bakterií uvnitř houbičky.

Houbičku pořídíte spolu s pouzdrem a stojanem na sušení, který můžete použít i jako podložku na čištění. Sehnat jí můžete v krásné fialové, růžové a mint barvě. Jinak funguje stejně, jako všechny ostatní houbičky, po namočení se zvětší a je měkčí. Texturou bych jí přirovnala ke sladkým marshmallow. Spodek houbičky už je klasicky pórovitý, což je fajn. Já tu pórovitou část používám ke konci líčení, když chci make-up nebo korektor více zapracovat nebo chci efekt zjemnit. Je to opravdu něco jiného a unikátního a mě osobně to baví moc. Možná bude potřeba si na silikonový povrch nejprve zvyknout, ale je to jen otázka času 🙂

Make-up je po nanesení houbičkou dobře zapracovaný (jen mu musíte dát pár minut na to, aby si sedl a vsákl se do pleti), a má skvělé krytí. Houbičku si proto oblíbíte hlavně tehdy, pokud máte rádi vyšší a střední krytí make-upu. Pokud preferujete přirozenější líčení a lehký make-up, dávejte pozor na množství make-upu, které budete nanášet. U mého oblíbeného make-upu Clinique Even Better Clinical jsem použila se Super Sponge poloviční množství, než s klasickou houbičkou. Produktů proto můžete dávat o dost menší množství. Super Sponge neobsahuje latex, je cruelty free a nanášení produktů je příjemné.

Cena houbičky Super Sponge: 489Kč (koupit jí můžete tady)

Antibakteriální mýdlo Sponge Bath

Co je u čištění této houbičky klíčové, je výběr mýdla. Je důležité použít mýdlo, které bude tuhé, nikoliv tekuté, protože tekuté mýdlo by mohlo houbičku zničit. Já jsem testovala antibakteriální mýdlo Sponge Bath, což je tuhé mýdlo ve formě tyčinky (takže ideální na cesty!!), složení je na přírodním základu, vytvoří krásnou pěnu, je nedráždivé a bez parfemace. Tím, že je multifunkční ho můžete použít nejen na čistění samotné houbičky, ale také při mytí štětců. Houbičku stačí napěnit a pomocí podložky na čistění jemně vyčistit od zbytků make-upu. Pak už houbičku jen opláchnete a vymačkáte zbytky vody přes otevřenou spodní část. Suším jí nejčastěji na stojánku, který je součástí balení a zároveň funguje jako podložka na čistění (má totiž takové menší hrbolky). Houbička vypadá po umytí jako nová a vyčistit jde velice jednoduše. Přikládám rovnou i video, ať se můžete mrknout, jak houbičku vyčistit co nejjednodušeji, a hlavně správným způsobem. Je to tam moc hezky ukázané, tak koukněte.

A pokud vyrazíte na cesty a budete chtít houbičku uzavřít do obalu, je důležité, aby byla houbička na 100% suchá. Opět je to kvůli šíření se bakterií.

Cena mýdla Sponge Bath: 329Kč (koupit ho můžete tady)

Jestli vás zajímá videorecenze, přidávám odkaz na video, ve kterém houbičku Super Sponge testuji:

Pokud hledáte houbičku, která bude skvěle fungovat, vytvoří hezký efekt a zároveň půjde dobře vyčistit a bude šetřit make-up, Super Sponge se vám bude líbit. Já jsem s ní spokojená moc a největší výhodu vidím právě v tom, že brání množení bakterií. Co na silikonovou houbičku Super Sponge říkáte vy? A používáte při nanášení make-upu houbičky? Dejte mi vědět, jsem zvědavá 🙂 Mějte se hezky a těším se zase brzy u dalšího videa nebo článku, K.

*Houbička Super Sponge a Antibakteriální mýdlo Sponge Bath mi byli poskytnuty v rámci spolupráce e-shopem makeupgroup.cz. Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi.