RECENZE / Purity Vision Růžová voda

1

Růžovou vodu používám s přestávkami už několik let. Z počátku to sice nebyla láska na první vyzkoušení, ale postupem času jsem zjistila, že mít doma jednu lahvičku s přírodní květovou vodou z damašské růže není vůbec od věci. Hodně totiž záleží na tom, od jaké značky si Růžovou vodu pořídíte. Každá voní malinko jinak, v čemž vidím největší kámen úrazu. Zatímco jedna (mi) voní krásně, druhou nemůžu ani cítit. Ze začátku mi ale nevoněla žádná, musela jsem si na vůni zvyknout. Takže pokud jste právě otevřely první lahvičku a zděsily se, nebojte, na vůni si zvyknete a je dost možné, že za pár dní si jí zamilujete. Dneska se spolu podíváme na Růžovou vodu od české přírodní značky Purity Vision, která má (ve srovnání s jinými vodami) vůni spíše jemnější.

Purity Vision Růžový voda K čemu a na co se růžová voda používá?

Nejčastěji používám růžovou vodu místo tonika nebo pleťové vody. To znamená, že po ní sahám ráno i večer, při čištění pleti. Vodu tedy používám jako poslední krok čistění, před nanášením séra, krému nebo oleje. Vždy ji nastříkám na vatový tampónek a jemně pleť dočistím.

Pokud chcete dodat pleti během dne hydrataci a osvěžení, dá se růžová voda použít i místo termálních vod. V případě, že ji budete chtít používat právě i během dne a přes make-up, myslete na to při už výběru. Některé růžové vody nemají rozprašovač. Slibovanou hydrataci tedy pleti dodá, vrásky ale nevyhladí.

Dá se použít i místo fixátoru make-upu nebo na zvlhčení pokožky před nanášením pleťových olejů. Oleje totiž samy o sobě nemají schopnost pleť hydratovat. Fungují ale skvěle jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti, takže pak pleť zůstane hydratovaná. A proto je potřeba nanášet každý olej na navlhčený obličej. A k navlhčení obličeje jsou ideální právě květové vody, včetně té z růže.

Růžovou vodu využijete i na osvěžující obklady očního okolí. Stačí ji nanést na vatové tampónky tak, aby byly dostatečně vlhké, položit je na oči a pár minut odpočívat. Využít se dá také jako přísada do různých krémů a masek (třeba do těch jílových) a používá se i při kloktání nebo při proplachu dutiny ústní.

Výhody růžové vody:

  • je vhodná pro VŠECHNY typy pleti, včetně zralé a dětské pokožky
  • má přírodní složení
  • hydratuje, osvěžuje a regeneruje pleť i oční okolí
  • fixuje make-up
  • můžete ji použít jako pleťovou vodu nebo tonikum

Cena Růžové vody od Purity Vision se pohybuje okolo 299 Kč za 200 ml a seženete ji i v DMku.

Purity Vision Růžová voda je skvělá, určitě jí mohu doporučit. Jde o všestranného kosmetického pomocníka, který se doma určitě neztratí. Jen je potřeba dávat na lahvičku pozor, je ze skla, což není zrovna praktické a do kabelky se nehodí vůbec. A co vy? Používáte květové vody? Mějte se krásně a přeji pevné zdraví, K.

*Růžová voda mi byla poskytnuta na vyzkoušení zastoupením Puristy Vision. Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi. Článek jsem napsala z vlastní vůle. Nejedná se o placenou spolupráci. 

1 komentář

  1. Růžovou vodu mám moc ráda, ono celkově květové vody, pěkně mi zklidňují pleť. Purity Vision jsem ještě nezkoušela, ale mám značku na seznamu 🙂

Comments are closed.