RECENZE / Vlasová kosmetika Antonin .B

0

Antonin .B přírodní vlasový styling

Už jste někdy slyšeli o přírodním laku a tužidlu na vlasy? Já jsem se o přírodním vlasovém stylingu dozvěděla díky e-shopu s přírodní kosmetikou www.ladybio.cz. Měla jsem totiž možnost otestovat značku Antonin .B. Pařížská značka Antonin .B klade důraz na zdraví a sílu vlasů a také na to, aby složení bylo opravdu šetrné. Jak k vlasům, tak k přírodě.

Co se týká vlasového stylingu, většina produktů, které jsem vyzkoušela (ať už to byly laky na vlasy, tužidla nebo třeba uhlazovací gely), mi vlasy pokaždé hodně zatíží a nemám ráda, když produkt na vlasech cítím. Proto moc často nepoužívám ani suché šampony, ale přiznám se, že sem tam mi trn z paty vytrhnou. Definující koktejl i Texturovací sprej, který jsem od Antonin .B vyzkoušela, vlasy nezatíží a z vlasů jdou oba produkty jednoduše vyčesat, takže další den můžete fungovat úplně normálně, aniž byste si vlasy musely mýt. A to je pro mě obrovská výhoda.

Antonin .B Texturovací sprej (*více informací najdete zde)

Texturovací sprej bych přirovnala k laku na vlasy. Sprej vlasům dodá lehkou až střední fixaci, ale je vhodný i pro velmi slabé a jemné vlasy, takže i přes to, že mám vlasy poměrně jemné mi lehčí fixace v pohodě stačí. U klasických drogérkových laků jsem většinou používala silnou fixaci, aby lak ve vlasech vůbec fungoval. Nejčastěji jsem Texturovací sprej používala v ty dny, kdy jsem si vytvořila culík a zlobily mě bejby vlásky, sprej účes totiž dobře uhladí. Také jsem ho využívala místo sea salt spreje a tehdy, když jsem měla pocit, že vlasům něco chybí. Sprej dodá (už podle názvu) vlasům texturu a tvar, takže zachrání účes bez objemu nebo tehdy, pokud usnete s mokrou hlavou a ráno vypadají vlasy nic moc.

Obsahuje hnědý cukr a mořskou sůl z Guadeloupe pro dodání fixace, textury a tvaru účesu, pro hydrataci aloe vera a rostlinný glycerin, kopřivové listy, které chrání před nadměrnou tvorbou mazu, nebo třeba prémiový rum, který dodá vlasům lesk.

Cena spreje: 1 050 Kč

Antonin .B Definující koktejl (*více informací najdete zde)

Definující koktejl bych přirovnala k tekutému gelu nebo ještě lépe – k tužidlu. Zatímco sprej jsem používala na suché vlasy, po koktejlu jsem sahala hned po umytí a aplikovala ho ještě na mokré nebo vlhké vlasy. Vedle fixace (která je o kapku větší než u Texturovacího spreje) chrání koktejl vlasy před horkým vzduchem fénu, takže nemusíte používat stylingové přípravky pro ochranu vlasů před teplem. Koktejl narozdíl od běžných tužidel nevysušuje konečky a vlasy naopak vyživuje. Vlasy uhladí a dodá jemný lesk.

Vůně obou produktů je velice příjemná. Osobně velice oceňuji přírodní parfemaci germania a limetky, vlasy nevoní široko daleko, ale i přes to vůni jemně cítíte. Baví mě, že koktejl ani sprej vlasy neslepí, můžete je z vlasů vyčesat a že po aplikaci neztratíte objem ani hydrataci vlasů. Jde o skvělé 100% přírodní stylingové produkty, které fungují a jsou opravdu šetrné. Určitě skvělá alternativa k běžným lakům, gelům a tužidlům, které ve většině případů vlasy slepí a zcela zbytečně zatíží. A té příjemné vůni se také jen tak něco nevyrovná. Pořizovací cena je sice vyšší, ale 100 ml balení vydrží (možná nečekaně) dlouho. Já produkty používám skoro 2 měsíce a z lahvičky ubylo jen málo.

Flakony jsou elegantní, skleněné ale přes to bytelné. Pokud byste chtěli přípravky používat na cestách, nebo je nosit v kabelce, můžete si pořídit i cestovní zmenšené balení. Sprej má jemnou precizní střičku, koktejl klasickou pumpičku. Většinou mi stačilo 2-3 pumpnutí, u spreje malinko více.

Cena koktejlu: 1 050 Kč

 

Co na značku Antonin .B říkáte vy? Preferujete přírodní vlasovou kosmetiku nebo v tomto ohledu složení kosmetiky tolik neřešíte? Napište mi do komentářů, jsme zvědavá. Mějte se hezky, K.

*Definující koktejl a Texturovací sprej mi byl poskytnut v rámci spolupráce e-shopem ladybio.cz. Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi.