RECENZE / MAC Cosmetics Gently Off Eye And Lip Makeup Remover – dvoufázový odličovač na oči a rty

1

MAC Cosmetics dvoufázový odličovačDvoufázové odličovače používám na odlíčení očí úplně nejraději. I přes to, že nenosím každý den výrazný očí make-up (a umělé řasy jsem měla asi 3x v životě), dvoufázové odličovače se mi zdají šetrnější a většinou zvládnou bez problémů odstranit i voděodolnou kosmetiku a tmavší oční stíny. O dvoufázovém odličovači Yves Rocher nebo Sephora jsem vám psala už několikrát, ty kupuji asi nejčastěji. V poslední době se mi ale do rukou dostali díky spolupráci s lookfantastic.cz nové produkty a spolu s nimi i MAC Cosmetics dvoufázový odličovač. No a protože už ho mám zcela spotřebovaný, mám pro vás recenzi.

Jak tedy funguje?

Gently Off Eye And Lip Makeup Remover má jemné dvousložkové složení (což znamená, že obsahuje vodovou a olejovou složku a před použitím ho musíte protřepat, aby se obě složky promísily), které hravě odstraňuje make-up včetně voděodolných produktů. Aplikace je jednoduchá, odličovák stačí nanést na vatový tampónek a odlíčit, což je pro mě ta nejpříjemnější varianta. I když je primárně určený na oči na rty, v pohodě s ním odstraníte i zbytek líčení. To jsem využívala hlavně tehdy, když jsem měla výraznější večerní líčení a chtěla jsem si být jistá tím, že odstraním veškerý make-up. Oči ani rty už poté ničím nečistím, pleť po odlíčení MAC odličovačem jsem vždy dočistila ještě čistícím mlékem nebo pěnou a následně tonikem. Složení obsahuje výtažky z okurky a osvěžující vodu z damaškových růží, které pleť zklidňují a hydratují ale odličovač něják výrazně nevoní, což já osobně oceňuji.

Odlíčení je s MAC odličovačem bleskové, ale z lahvičky poměrně rychle ubývá, takže je opravdu lepší ho používat jen na rty a oči. Na obličej bych vzhledem k ceně používala něco jiného. Balení se 100 ml stojí 640 Kč, což se mi zdá dost na to, aby se používal na celý obličej. Co se ale týká odlíčení, funguje skvěle. Moc se mi líbí i lahvička, já osobně bych uvítala jen větší uzávěr. Teď tedy nemyslím to černé matné víčko, ale prostor, kudy odličovač vytéká. Chápu, že je uzávěr menší z toho důvodu, aby se zbytečně s produktem neplýtvalo, ale dírka je opravdu hodně malá a odličovač odtéká pomalu. Možná by to vyřešilo křehčí balení, které by nebylo tak pevné a šlo by zmáčknout. Takto je manipulace složitější, ale není to nic, s čím by nešlo fungovat.

Cena: 640 Kč / 100 ml

MAC Cosmetics dvoufázový odličovač funguje skvěle, ale není nejlevnější

Odličovač Gently Off Eye And Lip Makeup Remover od MAC Cosmetics tedy rozhodně chválím. Funguje skvěle, oční okolí nedráždí (a to ani v případě, že mám citlivé oči a citlivou pleť), poradí si i s voděodolným make-upem ale není nejlevnější. To už záleží na vás, jak moc chcete do očního odličovače investovat. Za mě to smysl má.

Jak odličujete oční okolí vy? Používáte produkty, které jsou určené přímo na oči nebo to moc neřešíte? Mějte se krásně, K.

*Odličovač mi byl zaslán k nezávazné recenzi. Zaslání však v žádném případě nemění můj názor ani recenzi. 

1 komentář

Comments are closed.