RECEPT: Kuskus se zeleninou

0

Kuskus mě baví především svojí variabilitou. Můžete ho udělat klasicky na slano nebo k němu přidat oříšky, med a ovoce a uvařit tak netradiční oběd nebo večeři. Já mám raději kuskus se zeleninou a znovu jsem si ho zamilovala letos na dovolené. Jídlo je hotové do 15 minut a recepty můžete různě měnit podle chuti a toho, co zrovna máte v lednici.

Jak kuskus připravit?

Příprava samotného kuskusu je velmi jednoduchá. Do mísy vysypeme potřebné množství kuskusu (na dvě porce vám bude stačit obsah jednoho hrníčku) a v konvici si dáme vařit vodu. Když začne voda bublat, kuskus jí zalijeme. Poměr vody a kuskusu je 2:1, dávám tedy jeden hrníček kuskusu a 2 hrnečky vody. Potom přisypu trochu polévkového koření a nechám 5 minut odpočinout pod pokličkou. Pokud nemáte polévkové koření, stačí kuskus osolit, opepřit a přidat nějákou bylinku.

Co do kuskusu přidám je pak většinou jedna velká náhoda. Když mám doma zeleninu čerstvou, dávám tu. Často přidávám i kukuřici a výborná je varianta se sušenými rajčaty, na které jsem v lednici narazila i dnes.

kuskus se zeleninou

Jednoduchý recept na kuskus se zeleninou. Co budete potřebovat?

  • připravený a dochucený kuskus
  • 6 větších sušených rajčat
  • 1 červená paprika
  • kukuřice
  • parmenzán
  • lžíce másla
  • sůl, pepř

Sušená rajčata a papriku si nakrájíme na menší kostičky. Na pánvi rozpustíme lžíci másla, přidáme kostičky zeleniny spolu s kukuřicí a orestujeme. Ještě před tím, než je zelenina hotová ochutnám kuskus, abych věděla, jak moc je slaný. Pokud je slaný dost, zeleninu už nedochucuji, pokud je tak akorát, osolím ji a opepřím.

Nakonec už stačí přidat kuskus do zeleninové směsi a hodně posypat parmezánem. Do 15 minut máme hotové skvělé teplé jídlo!

Jak vidíte, je to velmi jednoduché. U nás doma je oblíbený i kuskus se zeleninou a kuřecím masem. Často přidávám i cibuli, ale dnes jsem jí doma neměla a i tak byl výsledek moc dobrý.

Dělate doma kuskus se zeleninou? Recept mi napište dolů do komentářů, ráda se inspiruji! Mějte se krásně, K.

kuskus se zeleninou

Napsat komentář

Prosím napište komentář!
Vaše jméno