Podzimní EKO brunch s ROSSMANNem

2

Ve čtvrtek jsem byla spolu s dalšími blogerkami pozvaná na EKO brunch s drogérií Rossmann. Povídali jsme si o třídění odpadu, o přírodní kosmetice Alterra, zdobili jsme sukulenty, vytvořili jsme se detoxifikační masku na obličej a ochutnali spoustu dobrot.

[box type=“warning“] Přečtěte si článek s tipy, kam zajít v Praze na luxusní snídani. Styl a interiér tam rozhodně patří taky!  [/box]

Podzimní event se konal v mé oblíbené kavárně Styl a interiér, poblíž Václavského náměstí. Protože máme krásně teplé počasí, čast dopoledne jsme strávili venku na zahrádce, což bylo super. Taky milujete podzim? Čím dál tím víc mě příroda fascinuje krásnými barvami a třeba na takové dýně bych mohla koukat hodiny. Letos se chystám i na dýňovou polévku. Nemáte tip na osvědčený recept?

drogérie ROSSMANN

drogérie ROSSMANN

Nejvíce času jsme věnovali třídění odpadu. Ruku na srdce. Třídíte odpad? Já se snažím, ale určitě je co dohánět. O spoustě věcí jsem nevěděla a jsem ráda, že jsem si rozšířila obzory. Co mě nejvíc překvapilo?

5 užitečných tipů a rad, které jsem během setkání pochytila:

  • Obálky, které mají plastové okénko můžete s klidným svědomím vyhodit do konteineru s papíry. Během zpracování se fólie oddělí. Dokonce nevadí ani papíry s kancelářskými sponkami
  • Papírové kapesníčky a plenky z hygienického důvodů do tříděného odpadu nepatří
  • Ruličky od toaletního papíru, obaly na vajíčka a další podobně zpracovaný papír do konteineru s tříděným odpadem házet nemusíte, takto nekvalitní papír už se dál nezpracovává. Papír se dá recylovat jen 7x a hrubě zpracovaný papír je v poslední fázi. Víc už z nich vyrobit nelze a patří tak do směsného odpadu. Nebo se dá využít jako kompost na zahradu.
  • Co má velký smysl je třídění skla. Sklo je 100% recyklovatený materiál. Neházejte však barevné sklo k čirému a naopak. Zatímco z čirého skla se dá vyrobit barevné, naopak to naplatí
  • Rozbitá zrcadla do tříděného skla nepatří, mají na sobě totiž zvláštní fólii, kvůli které se nedají zpracovat jako sklo. Patří tedy do směsného odpadu.

Kosmetiku Alterra, o které jsme si povídali jsem sice postřehla, nejsem si ale jistá, jestli jsem od ní něco zkoušela. Jsem proto ráda, že jsme kosmetiku dostali na otestování domů. Nejvíce mě zaujala pasta na zuby a klasické tuhé mýdlo.

drogérie ROSSMANN

Ekologicky je zaměřené také další číslo magazínu Natural Life, které určitě stojí za prolistování. Najdete v něm tipy a kosmetiku, na zdravé dobroty i rozhovor s moderátorkou Herbáře Kateřinou Winterovou. Já se určitě podívám po ekologicých čistících prostředcích, v tomto ohledu mám totiž co dohánět.

V neposlední řadě jsme si povídali o dětech. ROSSMANN má momentálně akci „Živlíci“, kde za nasbírané body získáte plyšáčky, které mají dětem připomínat, jak chránit přírodu.

drogérie ROSSMANN

Moc děkuji Terezce a týmu z ROSSMANNu za pozvání a těším se příště 🙂 Mějte krásný den, Karolína


2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.