VYZKOUŠENO / 183 DAYS by trend IT UP

0

Dnes jsem náhodně prošla dvě dmka, což je na mě celkem vysoké skóre, do drogérií moc nechodím. Šla jsem cíleně pro lak na nehty, ale červenou klasiku teď asi nosí každý, protože byla všude vyprodaná. Všimla jsem si ale, že vyskládávají novou kosmetiku 183 DAYS by trend IT UP, kterou jsem vyzkoušela díky tomu, že do práce testuji kosmetiku. A protože se dala před 14 dny sehnat jen online a na Instagramu dmka mi bylo řečeno, že kosmetika příjde do prodejen v průběhu října, říkala jsem si, že mám na článek na blogu ještě čas.

A ono ejhle. Dneska už 183 days by trend IT UP seženete, takže je ideální čas na recenzi. 183 DAYS by trend IT UP bude podle všeho kosmetika, která bude reagovat na nejnovější trendy, takže se máme na co těšit.

Oční stíny

Rozhodla jsem se, že oční stíny vyzkouším jak v paletce, tak ve formě monostínu. Ono totiž často u drogérkové kosmetiky platí, že stíny v paletce a v monu mají velmi odlišnou kvalitu. Proto jsem to nenechala náhodě a otestovala jsem paletku GOSSIP, která mě zaujala hlavně barevnou škálou. Odstíny mi připomínají spadané listí, takže s paletkou vykouzlíte hezký podzimní look. Monostín Eye Foils jsem zvolila v krásném fialovém odstínu 050.

183 DAYS by trend IT UP

Kvalita všech stínů je hodně podobná. Bez báze drží jen 3 hodiny, potom se začnou výrazně slévat do vrásek a ztrácet na intenzitě. Kvůli tomu jsem pak stíny otestovala i s mojí oblíbenou bází od Urban Decay. Podkladová báze stínům hodně pomůže, díky ní vypadají na očích hezky i 6 hodin.

[box type=“warning“] Jaká je podkladová báze od Urban Decay? Přečtěte si recenzi -> [/box]

Pokud bych si dnes měla vybrat mezi paletkou a monostínem, zvolila bych monostín. Má vyšší pigmentaci a na víčku vydrží déle. Z paletky jsem si oblíbila hlavně metalické odstíny, na oku vypadají krásně i samostatně. V drogérii jsou to rozhodně jedny z nejlepších stínů, ale určitě je potřeba použít podkladovou bázi.

Paletku seženete za 249 Kč, Eye Foils stéjí 99 Kč.

183 DAYS by trend IT UP

Rtěnky

Začnu fixou na rty v odstínu Metal Marker 010. Hrot je stejný, jako u klasické fixy, takže jsem očekávala přesnost. Opak byl pravdou. Fixa je sice hezky pigmentovaná, problémem je aplikátor, který dělá fleky, nenanáší barvu jednolitě a během nanášení barva z hrotu vyschne, takže na rty pak nenanášíte nic. I přes to, že jsem barvu vrstvila, nikdy jsem nedocílila jednolitého výsledku. Tohle je za 99 Kč velký průšvih 🙁

Holografická rtěnka Glitz Stick v odstínu 040 vypadá na první pohled krásně. Díky malinkým růžovo-oranžovým třpytkám jsem měla spíš dojem, že jde o rtěnkový top coat. Na rtech je hodně přirozená, takže by mohlo jít o fajn třpytivou nude rtěnku. Největším problémem je výdrž. Na rtech nevydrží bez jídla a pití ani 3 hodiny. Ostatní odstíny vypadají také velmi zajímavě, mě za cenu 119 Kč nepřesvědčila.

183 DAYS by trend IT UP

Pudr Loose Shaker Matcha

Sypký pudr stojí 99 Kč a díky 35 gramovému balení vám vydrží hodně dlouho. Zelená barva potlačuje červenou, takže jsem si říkala, že by na mojí začervenou pleť mohl hezky fungovat. Pleť zmatoval hezky, musíte však dávat pozor, kolik pudru na pleť dáváte. Já jsem poprvé pudru nanesla hodně a měla jsem pak problém zelenou vrstvu odstranit. Známky nedokonalosti sice neschová, ale pleť zmatní. A jestli bych si pořídila znovu? Nápad je to zajímavý, ale vzhledem k mé prvotní zkušenosti bych si ho znovu nekoupila.

183 DAYS by trend IT UP

Pokladové báze

Podkladová báze ve spreji má roztomilé balení, takže by to byl i zajímavý dárek. Vody ve spreji používám před líčením pokaždé (buď je to Fix + nebo termální voda), takže jsem ze způsobu nanášení byla mile překvapená, osvěžení je po ránu potřeba. Báze nemá žádnou vůni a slibuje, že schová nedokonalosti pleti. Začervenání ani pupínky nezakryje, ale báze výdrž make-upu prodlouží. Není to báze, bez které bych se neobešla, rozhodně ale funguje. Cena 139 Kč.

183 DAYS by trend IT UP

183 DAYS by trend IT UP

Recenzi zakončíme pozitivně, to nejlepší jsem si nechala nakonec. Po olejové podkladové bázi Face Oil jsem sáhla jako první. Olejové podkladovky jsou poměrně oblíbené, takže jsem si říkala, že by to s mojí suchou pletí mohlo hezky fungovat. A zafungovalo! Na obličej stačí dát 3 kapičky, takže vám malé 14 mililitrové balení vydrží dlouho. Neříkám ale, že mě mini obal nepřekvapil.

Na pleti vytvoří báze příjemnou olejovou vrstvu, ze které make-up neslezá. Díky oleji pleť působí rozzářeně, takže to podle mého nebude to nejideálnější na mastnou pleť. Pro suchou pleť hlavně teď na podzim a přes zimu skvělý typ produktu. Pokud tedy něco od 183 DAYS by trend IT UP vyzkoušet, pak je to tato olejové báze. Seženete ji za 129 Kč, doporučuji 🙂

183 DAYS by trend IT UP

183 DAYS by trend IT UP

Co vy a 183 DAYS by trend IT UP? Už jste něco zkoušeli? Určitě se vyplatí podívat se na oční stíny a pokladové báze, co za mě cenu nemá, jsou produkty na rty. Mějte se hezky, Karolína

183 DAYS by trend IT UP