ROZHOVOR / Jak by měla vypadat ideální péče o pleť?

0

Sothys salon

Péče o pleť je v kosmetickém světě obrovské téma. Jak by taková ideální péče o pleť měla vypadat, čemu se v kosmetice během těhotenství a kojení vyhnout a od kdy bychom měly používat oční krém? Nejen na tyto otázky mi odpovídala kosmetička a majitelka úžasného pražského salónu Sothys Rituel de Beauté Pavla Seidlerová.

Ráda bych začala tím, co je momentálně aktuální – měla by se péče o pleť v zimě lišit oproti zbytku roku? A pokud ano, čím konkrétně?

Podle mého názoru by péče o pleť měla být stejná během celého roku. Rutina by se neměla významně lišit. Během celého roku dopřáváme pleti domácí péči i péči v salonu – dle stavu pleti. Máme větší zkušenosti s více dehydratovanou a citlivou pletí během zimy. Stává se to klientkám, které svoji rutinu vynechávají a nepoužívají hloubkovou hydrataci v podobě séra, krému a masky 2x do týdne.

Každý den používám sérum a krém, je nutné používat i oční krém? A případně od kolika let?

Sothys salon

Je správně, že používáte ráno a večer sérum a krém. Sérum je hloubková péče, která zintenzivňuje sílu krému. Oční krém doporučuji používat určitě od 20 let. Pokud se okolo očí začnou díky naší mimice tvořit vrásky, tak používáním očního krému a jeho účinku zajistíme, aby se vráska více neprohlubovala. Dále kvalitní oční krém zmírňuje otoky a projasňuje oční okolí.

Je něco, co bychom neměly na pleť používat během těhotenství a kojení?

Obecně by se nemělo používat nic, co hodně obnovuje a ztenčuje pleť a to je kyselina salicylová a glycolová. A v létě během těhotenství bychom měly více chránit pleť před sluníčkem kvůli větší možnosti vytvoření pigmentových skvrn.

Jaké jsou v péče o pleť momentálně trendy?

Co se týká trendů v péči o pleť, tak se přiznám, že značka Sothys jde stále dopředu a udává trend, jak pečovat o pleť šetrně a účinně s novými recepturami a výsledky, které každý rok předloží před nás kosmetičky. Pro mě je radost s nimi pracovat a přiznám se, jiné trendy nesleduji a z mých zkušeností nejsou tak dlouhodobě účinné.

Teď se zeptám trochu konkrétněji… Trápí mě začervenání a popraskané žilky okolo nosu, jde s ním bojovat i kosmetikou nebo je nutné i jiné ošetření?

Co se týká rozšířených žilek, ano tak se dá na ně působit kosmetikou, Sothys má speciální řadu na tento problém. Uklidňuje prokrvení a napětí v oblasti rozšířených žilek.

Při delším pobytu venku v zimě se mi na pleti vytvoří červené skvrny, které po několika minutách v teple zase zmizí, je to normální? A mám s tím nějak bojovat? Dá se tomu vyhnout?

sothys

Myslím si, že Váš problém je spojený s přechodem ze zimy do tepla. Vaše pleť by tedy měla být domácí péčí ošetřovaná šetrně a cílit rutinu více hydratačně s uklidňujícími účinky.

Jaký je váš nejoblíbenější produkt od Sothys a proč?

Můj nejoblíbenější produkt od Sothys jsou momentálně kapsle s čistým vitamínem C. Které se nanáší v podobě 2 měsíců pod sérum a noční krém. Je to novinka a jsem nimi moc spokojená. Pleť se během noci sjednotí a vypne. Jsou to malé zlaté zázraky 😊

Kdy vás poprvé napadlo otevřít si vlastní salon?

Pracovala jsem v jednom wellnessu na Lipně a ve více salonech v Praze a myslím si, ze pokud vystudovana kosmeticka svoji práci miluje a pracuje ve svém oboru několik let, tak touží mít svůj salon. Přišla mi ta myšlenka zlehka a přirozeně. 😊

Proč jste si vybrala kosmetiku Sothys? Měla jste osobní zkušenost už předtím?

Sothys jsem poznala před 14 lety. Zaujala mě jejich filozofie, jejich skladba ošetření, účinnost, vůně, profesionalita, výzkum. Měla jsem tu čest pracovat s více značkami, ale vždy jsem si uvědomila, ze Sothys je výjimečný, jiný a tak kvalitní, že mám v ruce poklad. Tak to vnímám dodnes.

O salónu už jste mohli slyšet na mém Instagramu, navštěvuji ho pravidelně a s péčí, která se mi dostává, jsem moc spokojená. Najdete ho na Praze 9, v ulici Pod Harfou 25 🙂 Mějte se hezky a těším se příště, K.