SVATEBNÍ SÉRIE / Moje dokonalé svatební boty

1

Tenhle článek píšu 3 dny před svatbou, vy ho ale čtete až po svatbě. My si teď nejspíš užíváme někde na horách nebo u moře, na svatební cestě, ale o tom jindy. V dnešním článku bych se ráda rozepsala o mých svatebních sandálkách. Když jsem před dvěma měsíci všude hlásala, že nejsem nevěsta, která by řešila donuty, cupcaky a barvu polevy, nic se na tom nezměnilo. Záleží mi na jiných věcech. Vedle toho, abychom na svatbě měli jen lidi, které máme opravdu rádi a svatba byla z lásky (což by tedy podle mého měla být každá svatba, ale víte, co tím myslím…), mi záleželo na tom, abych měla krásné šaty, prstýnek, dlouhý závoj a nádherné boty. Nevím proč, ale na těch botech mi záleželo hodně. Jaké svatební boty jsem tedy vybrala?

Jak jsem chtěla Blahnika…

Moje vysněné svatební boty byly posledních několik let královsky modré lodičky od Manolo Blahnika, které jistě všichni znáte nebo už jste je někdy viděli. Bylo to v době, kdy jsem intenzivně koukala na Sex ve městě, moje touha se při koukání na Sarah Parker dost prohlubovala ale nakonec jsem usoudila, že tak drahé boty nepotřebuju, protože by mi stejně leželi v botníku a padal by na ně prach (a v našem případě i „luxusní“ bílé kočičí chlupy). Letos jsem si je osahala v Londýně, boty jsou to nádherné, ale troufám si říct, že jsem narazila na jiné, hezčí a pro mě tak něják pro svatební den vyjímečnější.

Moje sandálky nestály zdaleka tolik jako lodičky od Blahnika a i tak jsou nádherné. Možná se budete divit, ale našel mi je Honzík. Já jsem na boty koukala v obchoďácích a nic se mi nelíbilo. Jasně, klasické bílé lodičky najdete všude, mě se ale nelíbily. Nakonec jsem začala pátrat na internetu a prolistovala jsem i Instagram. Tam jsem narazila na lodičky s kamínky ale říkala jsem si, že budou pekelně drahé, takže i když se mi líbily, nechala jsem to plavat a moc jsem to neřešila. Do svatby bylo ještě dost času.

Jenže jak tomu tak bývá, zhostil se toho Honzík. Oba dva jsme v tomhle malinko jiní. Já s ničím nikam nespěchám a všechno mám tendence odkládat. Když se do něčeho pustí Honzík, vyřeší to rovnou, ať na to nemusí myslet. Jasně, ve spoustě věcech má pravdu, třeba v tom, že místo papírového diáře a papírků všude okolo mám používat kalendář v mobilu, což se pomalu ale jistě učím, ale musím si ke všemu dojít sama… Honzík jeden večer sedl k počítači, mrkl na Instagram, našel ty stejné boty jako já a co myslíte? Za pár minut zjistil, že nejde o tak drahou značku, specializují se na nevěsty, a mají toho na výběr spoustu.

svatební boty

Proč jsem vybrala sandálky?

Musím uznat, že hežčí boty jsem u žádné nevěsty ještě neviděla. Pokud tedy hledáte dokonalé boty, já vám prozradím, jak se jmenují. Jde o značku Badglay Mischka. Vybírala jsem mezi klasickými lodičkami a sandálkami, nakonec jsem zvolila sandálky a přiznám se, že jsem myslela i na to, že nechci vystuženou patu, což při rozhodování hrálo velkou roli. Roli hrál i fakt, že mám velikost nohy 35. Sehnat pro mě i klasické lodičky je nadlidský úkol, většinou najdu velikost u Högla (ty jejich lodičky miluju!) nebo u Trussardi. Jinde mám většinou smůlu a lodičky mi padají. Nakonec jsem si vybrala model s tlustějším podpatkem a co jsem je doma na pár minut zkoušela, zdály se mi pohodlné. Co se týká lodiček, jsem zastánkyně lepších a kvalitnějších kousků než mít 10 nekvalitních lodiček z aukra. To se ale taky změnilo postupem času, samozřejmě jsem začínala s těmi levnými. Doma mám všehovšudy troje kvalitní lodičky a bohatě mi to stačí. Nejsem sběratelka.

Sandálky jsme sehnali za super cenu. Přišly mi domů z Ameriky za pár dní, netrvalo to dlouho, asi týden, ale objednávala jsem přes měsíc předem, abych případně mohla najít jiné, kdyby nedorazily nebo mi neseděly. Naštěstí mi sedí perfektně a vypadají ještě líp než na obrázku. Chtěla jsem královsky modré (ty zrovna v mé velikosti bohužel neměli), bílé nebo narůžovělé. Rozhodla jsem se pro narůžovělý model Felda se stříbrnými kamínky, protože na svatbě budu mít náušnice z růžového zlata. K těm se boty hodí dokonale.

Jestli objednáváte boty ze zahraničí, určitě počítejte s tím, že k výsledné ceně budete muset připočítat vyšší poštovného a také daň. Daň se počítá z celkové ceny i z poštovného.

Moc se těším, až si je ve svatební den nazuju, jsou dokonalé a pořád se na ně nemohu vynadívat.

p.s. Mrkněte na víc svatebních článků v rubrice svatba

svatební boty

svatební boty

svatební boty

1 komentář

Comments are closed.