SVATEBNÍ SÉRIE / Moje svatební líčení a účes

2

Jestli mě sledujete na Instagramu, tak víte, že jsem si (vedle dalších věcí) nebyla jistá svatebním líčením. Nevěděla jsem, jestli se mám líčit sama nebo si zajistit vizážistku s tím, že jsem tušila, že nebudu 100% spokojená. O tom, že mě bude česat kadeřnice jsem ale byla přesvědčená hned na začátku.

[box type=“warning“] Přečtěte si také další články ze svatební série [/box]

Najít v Praze vizážistku ani kadeřnici problém není. Je jich tu opravdu hodně. Pokud ale hledáte někoho precizního bývá to problém i 2 měsíce před svatbou. Co se týká Prahy, je potřeba počítat s vyššími cenami. Třeba takové líčení se pohybuje různě. Většina vizážistek si ale cenu svatebního líčení zdvojnásobí kvůli svatební zkoušce. Některé vizážistky líči i česají, tam se cena většinou pohybuje okolo 2500 kč (bez zkoušky). Pokud vás tedy svatba teprve čeká, hledejte s dostatečným předstihem, ať nejste ve stresu. Na zkoušku je pak dobré přinést závoj, hřebínek nebo další doplňky, které chcete ve svůj svatební den mít, ať máte představu.

Můj svatební účes a zkouška

Styl svatebního účesu jsem měla vyhlídnutý už dlouho na Pinterestu. Honzík má rád, když mám vlasy rozpuštěné a šaty jsem měla s korzetem, takže jsem sepnutý drdol nechtěla. Věděla jsem, že chci vlasy volně, protože nemáme přehnaně elegantní svatbu ale spíše boho styl. Na zkoušce jsem byla asi 14 dní před svatbou v salonu HAIR by Martina na Andělu (adresa: Preslova 3, 150 00 Praha 5), což se mi zdálo tak akorát. Bála jsem se totiž, že když půjdu na zkoušku třeba 3 měsíce před svatbou, zase si to rozmyslím. Zhostila se mě milá kadeřnice Nikča a vyzkoušely jsme různé druhy copánků i navlnění a protože jsem chtěla ve vlasech květiny i závoj, nakonec jsme vymyslely častěčné sepnuté zvlněné vlasy v kombinaci s copánkem.

Ve svatební den jsme vlasy navlnili kulmou a vlasy ozdobily jen závojem. Svatební kytky se totiž vůbec nepovedly (ačkoliv na fotkách vypadají hezky), ale o tom zase příště.

Jak jsem byla s účesem spokojená?

Ohledně výdrže svatebního účesu jsem si nedělala starosti, přece jen jsem se svěřila do rukou profesionálky. Navíc, po obřadu jsme šli jen na hostinu, takže jsme se loučili okolo 16h. Vlasy ani líčení tak nemuselo držet až do dalšího ráno. Vlasy byly moc krásné, čáru přes rozpočet mi malinko udělal svatební dar. Dostali jsme s Honzíkem totiž krásného veterána, který nás odvezl z radnice na místo focení. Zážitek to byl super, moc jsme si cestu užili, jen to malinko odnesly moje vlasy, které byly po cestě trochu zacuchané. Všimla jsem si toho až na fotkách a moc si s tím hlavu nelámu, celý den i jízdu jsme si užily, a závoj a copánky drželi až do konce. Nikče za účes pro mě, mamku i ségru moc děkuji, jsem ráda, že jsem se cítila v pohodě a že je Nikča moc milá. To si totiž myslím, že je také velmi důležité.

Moje svatební líčení

A co tedy make-up? Mám za sebou několik make-upových kurzů a sem tam líčím nevěsty a mé kamarádky. Se svatebním make-upem se tedy setkávám poměrně často. I proto jsem přibližně věděla, jaké líčení budu chtít mít já. Chtěla jsem jemnější ale viditelný make-up, který bude o trošičku výraznější než ten, který nosím běžně. Pár dní před svatbou jsem byla na nových melírech a vlasy jsem měla světlejší než předtím, takže jsem myslela i na to, že obočí bych měla udělat jemnějí a hlavně světlejší než jsem si dělala běžně. Nakonec jsem se rozhodla, že se ve svatební den nalíčím sama. Na blogerských akcích máme sem tam možnost nechat se nalíčit a spokojená jsem byla jen velice zřídka. Jsem zvyklá na svoje oblíbené barvy i styl, která má každá vizážitska malinko jiný.

Co je před svatbou nejdůležitější?

Dva měsíce i měsíc před svatbou jsem si došla na kosmetiku, což je myslím, že je u nevěst velice důležité. Na dehydratované pleti nebude držet ani sebelepší make-up, proto je potřeba dehydrataci předcházet. Vizážistka není kouzelnice a víc kouzel dokáže právě kosmetička, která do pleti nemůže těsně před svatbou moc zasahovat, aby to nebylo vidět. Určitě se před svatbou nežeňte do žádných kosmetických experimentů a nezkoušejte novinky, jinou kosmetiku nebo trendy, mohlo by se vám to vysmtít začervenou pletí a pupínkami, což před tak velkým dnem není žádoucí.

Svatební líčení má být přirozené, voděodolné a dlouhotrvající, proto jsem sahala po mých oblíbených a osvědčených produktech a používala kosmetiku, kterou používám i na ostatních nevěstách. Make-up jako takový jsem si před obřadem zkoušela jen jednou, abych si byla jistá barvami očních pigmentů a umělými řasami, se kterými mi pomáhala kamarádka. Říkala jsem si, že ve svatební den budu nervózní a tak bude lepší, když mi umělé řasy nalepí někdo jiný. Jani, díky!

Svatební přípravy

Jak už jsem psala, přípravy začaly okolo 6 hodiny, obřad jsme měli už v 9:30, takže jsem před radnicí musela být nejpozději v 9:15 a spoustu času nám zabrala i cesta. Byly jsme s maminkou a sestřičkou už od čtvrtka v hotelu Chateau sv. Havel na Praze 4, což je asi 10 minut autem k radnici v případě, že nebudete stát kolonu (na žádnou jsme naštěstí nenarazili a před radnicí jsme byli dokonce dřív v plné sestavě). Den předem jsme si zašly do vířivky a na večeři a jsem ráda, že jsem si ty svatební přípravy a těšení se mohla užít spolu s nimi.

Začala jsem líčením a protože jsem sebou měla produkty a odstíny, na které se dá spolehnout u mé pleti spolehnout, líčila jsem se tak, jak jsem to v danou chvíli cítila. Jediné, na co jsem zapomněla bylo pár štětců, které jsem den předem čistila a nechala si je na vaně. Něják jsem to neřešila a použila jsem jiné. Ještě, že jich mám tolik, haha 😀 Udělala jsem si pleťový základ a potom už dorazila Nikča a začly jsme česat.

Moje líčení a konkrétní kosmetika

Pleť jsem si nejdříve dobře vyčistila a nanesla jsem hydratační krém, který jsem nechala dostatečně vstřebat. To je v případě, že chcete dlouhotrvající make-up důležité. Začala jsem vyhlazující bází od Makeup For Ever. Na bázi jsem nanesla make-up Hello Happy Flawless Brightening spolu s korektorem Magic Conclealer od HR. Vše jsem zapudrovala mým milovaným pudrem od Laura Mercier.

Během nanášení jsem používala Fix + a bázi, make-up i korektor jsem precizně zapracovávala houbičkou i štětcem, což je u dlouhodržícího líčení nutnost. Více se o tom rozmluvím ve videu o svatebním líčení. Konturování jsem nedělala krémové, sáhla jsem po konturovací paletce od Kat vod D a po Butter Bronzeru od Physicians Formula. I tvářenku jsem zvolila mojí neoblíbenější MAC v odstínu Tenderling. U rozjasňovače jsem šla také na jistotu, vsadila jsem na zlatavý rozjasňovač Anastasia Beverly Hills z paletky Glow Kit. Ten vypadá krásně jak na fotkách, tak ve skutečnosti.

Obočí jsem vykreslela stínem z paletky Foolproof Brow Powder od Benefitu a zafixovala ho světlejším gelem od Dermacolu. Oční stíny jsem nanesla v kouřovém efektu. Do ohybu jsem zvolila hnědé matné tóny z paletky Chocolate Gold od Too Faced a na střed víčka nanesla navlhčeným štětcem narůžovělý odstín z paletky od Esteé Lauder. Nakonec jsem nanesla pigment od Mac v odstínu Melon do středu víčka. Řasenku jsem zvolila voděodolnou (a že to byla potřeba!!), to jsem vybrala kultovní řasenku Mac Factor, u které vím, že vydrží i záplavu slz. U rtěnky jsem si nejprve nebyla jistá, jestli zvolím klasickou krémovou rtěnku nebo tekutou, která vydrží všechno. Nakonec jsem vybrala kombinaci tekuté rtěnky Anastasia Bevely Hills a Kat Von D, což jsou rtěnky, které nosím nejčastěji. Líčení jsem ještě zafixovala fixačním sprejem od Huda Beauty a doufala, že se všechno udrží.

Pokud by vás zajímal krok po kroku, určitě na svatební líčení plánuji video, jen bude až později.

Jak líčení vydrželo?

svatební účes

Ufff, toho, aby líčení drželo jsem se fakt bála. Věděla jsem totiž, že jsem plačka a na každé svatbě brečím. No hádejte, na mojí tomu nebylo jinak a probrečela jsem skoro celý obřad. Líčení vydrželo poměrně hezky až na oblasti pod očima, kde se mi kvůli slzám udělali prosvítající flíčky na mou pleť, a tím, že mám hodně červenou pleť jsem to prostě viděla. Před focením jsem si tedy vzala trochu korektoru a pudr a pro svůj pocit jsme si to upravila. Fotograf sice říkal, že to na fotkách nebude vidět, já jsem to ale chtěla raději zamaskovat. Dokonce držely i umělé řasy, což jsem se také bála.

A co bych tedy udělala jinak? Asi nic, i přes to, že jsem se potom rychle přeličovala u lesa a vlasy jsem měla „upravené“ větrem, bylo to super. Naše svatba byla ta nejlepší na světě, což říká většina nevěst a tak je to správně. Pokud trávíte váš den D s lidmi, které opravdu milujete, pak na nějákém účesu, líčení nebo svatební kytici, která se nepovede vůbec nezáleží.

Moc děkuji Nikolce ze salonu HAIR by Martina za krásné vlasy pro mě, maminku i sestřičku, přípravy jsem si moc užívala a doufám, že se brzy uvidíme. Co na líčení a vlasy říkáte? Jak se vám líbí a jak byste se nechali účes a nalíčit vy? Dejte mi vědět do komentářů.

2 KOMENTÁŘE

  1. Vlasy jsi měla krásné, také bych určitě nechtěla drdol, jelikož nosím jen rozpuštěné a nalíčit bych se nechala od Tebe 😀 😀

Comments are closed.