Tipy na knížky #3 – Jíst, mládnout, radovat se a Acidobazická rovnováha

1

Dlouho tu nebyly žádné knižní tipy, protože jsem toho za poslední dobu moc nepřečetla. A tak to musíme rychle napravit, jsou tu knižní tipy za duben. Rozhodla jsem se udělat takovou dvojitou recenzi na knížky, které jsem v poslední době četla – čtou se totiž poměrně rychle a pokud máte jedno odpoledne čas, přelouskáte je. A i když na první pohled vypadají každá jinak, maji toho hodně společného. Jedná se o knížky, které se zabývají životním stylem a stravou a protože jsme od dubna začali cvičit, přečetla jsem je moc ráda. Výhodou obou knih je, že ne nemusíte číst celé, pokud už třeba něco znáte (jako třeba já, ze zdrávky), nebo můžete přeskočit to, co se Vás netýká nebo nezajímá.

Začnu knížkou, o kterou můžete soutěžit na mém facebooku. Jíst, mládnout, radovat se od Amelie Freerovém, na kterou jsem narazila díky nakladatelství Beta, kde mi knížku poslali k recenzi. Abych byla upřímná, na podobné knížky v knihkupectví moc nekoukám. Raději se podívám na romány, nebo diáře, ale nikdy jsem nic o stravě nečetla – kromě knih a brožurek o cukrovce a kuchařek samozřejmě.

Chcete změnit jídelníček a nevíte kde začít? Knížka poradí i neználkům

O knížce jste mohli slyšet i na mém instagramu, kde jsem sdílela něco málo z knihy. A to je právě to, co se mi na knížce líbí. Je plná tipů a triků rad a také receptů, které můžete zkusit. Knížka je čtivá, a napsaná srozumitelně, takže jí pochopí i úplný začátečník a každý, kdo po knížce sáhne.

Je tam popsáno, co a proč je špatné jíst, jak začít jíst lépe, než dosud a nebo se dozvíte, které nazdravé jídlo nahradit jiným, zdravějším. Strava má, jak jistě víte, velký vliv na to, jak naše pleť a pokožka vypadá a jak se cítíme.
_DSC6821 kopie

Knížka je plná obrázků a je hezky barevná, což oceňuji, protože pak mám větší radost ze čtení. Se spoustou věci z knihy souhlasím, některé tipy jsem převzala a chci se s Vámi časem podělit o ty nejlepší z nich. A jak sám název říká, nebudete číst jen o jídle.

Rozhodně doporučuji všem z Vás, kteří třeba nevědí, kde začít, nebo na co se zaměřit. Je to skvělá inspirace a i když se budete řídit třeba jen dvěma body, knížka splní účel.

_DSC6829 kopie

_DSC6827 kopie

Autor: Amelia Freerová
Originál: Eat.Nourish.Glow
Počet stran:  272
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: BETA
AnotacePevné a trvalé zdraví nám nezajistí nikdo zvenčí, musíme se o ně přičinit sami. A není potřeba držet přísné diety ani úzkostlivě počítat kalorie. Amelia Freerová shrnuje nejnovější poznatky o výživě a nutriční terapii, apeluje na zdravý rozum, prosazuje návrat k přirozenosti a také upozorňuje, že k jídlu je třeba mít úctu, má-li být zdravé. Čtivě propojuje odborné rady a osobní zážitky z osmileté praxe a předkládá recepty na originální pokrmy – masité i vegetariánské, vařené i syrové.

_DSC6823 kopie

Knížka o Acidobazické rovnováze od Evy Marie Kraskeové ke mě přišla ve správný čas a taky náhodou. Na facebooku jsem soutěžila o několik knížek a nakonec jsem vyhrála knížku Acidobazická rovnováha, která má s cukrovkou hodně společného.

Vtipné na tom je, že jsem v tu dobu byla v nemocnici právě kvůli acidobazické rovnováze, takže když jsem zjistila, že jsem knížku vyhrála, musela jsem se smát. Naštěstí mě ten den pouštěli domů, takže jsem měla dvojnásobnou radost.

Detox

Tahle knížka je o něco tenčí, než předchozí knížka, ale zajímavá a plná skvělých informací je také. Opět plná receptů a tipů. Všechno vysvětluje jednoduše a od začátku, takže pokud nevíte, co to acidobazická rovnováha je, nemusíte se bát. Tahle knížka Vám všechno prozradí. 

_DSC6830 kopie

Moc se mi líbí, že je v knížce i test, díky kterému se můžete alespoň trochu orientovat. Poslední dobou máme rádi s Honzíkem různé výhonky, které dáváme do salátů. V knížce je i kapitola, která se zajímá o tohle téma. Je tam přesně i popis toho, jak si klíčky udělat doma a nemuset je kupovat v obchodě. Osmidenní zásaditou kůru jsem sice nezkoušela, ale zaujalo mě, že je k ní i daný seznam potravin, které Vám po celých 8 dní budou stačit a proto nemusíte vymýšlet, co budete jíst.

Autor: Eva Maria Kraskeová
Originál: Säure-Basen-Balance
Počet stran: 127
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Noxi
AnotaceNerovnováha kyselých a zásaditých látek v těle spolu s nezdravým stravováním, stresem a nedostatkem aktivního pohybu je
příčinou většiny našich zdravotních potíží. Obnovení rovnováhy, zejména díky vyvážené stravě, vede k postupnému vyléčení.
V knize najdete:
– Vše, co potřebujete vědět o příčinách a příznacích narušené rovnováhy kyselin a zásad
– Návod, jak si sami pomoci, a to díky praktickému návodu na vyváženou stravu a změnu životního stylu
– Osmidenní kúru s chutnými recepty a vyrovnávací cvičení (odkyselení – klíč ke zdraví)
_DSC6831 kopie

_DSC6825 kopie

Myslím si, že jednou za čas není vůbec špatné si nějákou podobnou knížku přečíst, protože Vám v hlavě určitě několik poznatků zůstane, i když se nebudete pravidly řídit na sto procent.

Co si o tom myslíte vy? Má to cenu? Mějte se hezky a užívejte úterý, Karolína

1 komentář

  1. Krásne knihy, pôsobia na mňa veľmi pozitívnym dojmom ☺ Tú Jíst, mladnout, radovat se by som si ozaj veľmi rada prečítala v blízkej dobe ☺

Comments are closed.