Můj vysněný dům?

1

Jak nejspíš víte, s Honzíkem bydlíme v bytě v Praze. A i když jsme v Praze „jen“ 2 roky, už jsme se jednou stěhovali. Nejdřív jsme bydleli v malé garsonce s terasou a se zahrádkou a teď bydlíme na druhém konci Prahy, ve větším bytě, bez zahrádky, ale za to s vanou, která v garsonce nebyla.

Baví mě dělat nás byt útulnější a krásnější, až mi někdy Honzík říká, že toho máme na dvě místnosti až moc. I přes to, že miluju různé doplňky a měla byt ve stylu vintage, až po přírodní, řídím se heslem „méně je více“, i když se mi to někdy zas tolik nedaří. Líbí se mi bílá barva spolu s přírodními tóny, jako je hnědá, nebo šedá.

Kam pro inspiraci?

A mám ráda hlavně JEDNODUCHOST. Ráda koukám na různé inspirativní fotky na googlu, instagramu, nebo třeba pinterestu a představuji si, jak bude náš dům snů jednou vypadat. A protože inspirace není nikdy moc, pojďme se podívat na to, co se mi vlastně líbí a jak bych to jednou třeba chtěla mít zařízené. Neříkám, že zrovna tak bude náš domeček a zahrada vypadat, ale kdo řekl, že nesmíme snít a představovat si, jaké by to bylo? A třeba najdete i nějáké tipy.

Příroda především

Když jsem byla malá, bydleli jsme s rodiči v domečku s velkou zahradou. A protože se pamatuju na to, kolik legrace jsme se ségrou na zahradě prožily, mým snem je mít právě domeček. Nepotřebuji mít 3 patrový palác se šatnou. Budu vděčná za malý domek se zahradou a bazénem, kde nám bude dobře. Mým snem je mít zahradu plnou kytiček a různých druhů bylinek, kde si v létě budeme grilovat hermelíny, nebo maso se zeleninou. Zeleň mi vždycky dodá energii. Nechci žádnou divočinu. Chci se držet při zemi a barvách a materiálech, které nám dala příroda.

zahrada inspirace
zdroj pinterest
zahrada inspirace
zdroj pinterest

To je jeden z největších důvodů, proč se těším na léto. Miluju jídlo. A v kombinaci s grilem je ještě lepší. Mňam. Nevím, jestli se mi povede všechny ty bylinky vypěstovat, ale určitě se o zahradu budu starat s láskou. Je to určitě skvělý relax a radost v jednom, když potom vidíte, jak všechno krásně roste a kvete.

inspirace zahrada
zdroj pinterest
inspirace zahrada
zdroj pinterest
inspirace zahrada
zdroj pinterest

(super a nenápadný tip na to, jak krásně označit bylinky i na zahradě)

Zase ta zahrada

Doplňků na zahradě být moc nemusí. Hezké sezení, pár svíček, jedna houpačka a časem třeba bazén. O zbytek se postará sama příroda. Taková levandule, to je krása, co? Levandule je tak krásná a voňavá, že i přes to, že fialovou barvu nemám ráda, levanduli si na zahradě určitě vysadím.

inspirace zahrada
zdroj pinterest
inspirace zahrada
zdroj pinterest
inspirace zahrada
zdroj pinterest

(krásný nápad, jak udělat krásné svícny, opět přírodní surovina – kamínky, nebo fazole)

A teď už se vrhám na samotný dům, který je na pozemku to nejdůležitější. Jediné, na čem mi záleží, je to, aby byl opět v přírodním tónech (nelíbí se mi bláznivé barvy na omítkách), aby měl velká okna a bezpečnostní dveře. Mám moc ráda světlé prostory a tím pádem i francouzká okna. Světlo mám ráda kvůli tomu, že místnost pak vypadá veseleji, lépe se tam fotí (haha), a můžete čerpat energii z venku. Moc se mi líbí, když je vidět z venku, jak doma třeba svítí vánoční stromeček a vy můžete koukat ven na to, jak krásně sněží, nebo po očku sledovat děti, jak si hrají.

Velké, světlé prostory

Moc bych si přála mít okno i u dřezu na nádobí, protože když budu mýt nádobí můžu koukat ven, a pozovat vše možné jako Bree ze Zoufalých manželek. A se střešními okny bych také nešetřila, protože v podkroví bývá problém právě světlo (dřive jsem pokoj v podkroví měla). Okna bych, stejně jako dveře, volila kvalitní, protože se Vám určitě investice vrátí. Volila bych značku Velux, která má v nabídce nejen okna, ale také žaluzie, nebo rolety, které oceníte hlavně v létě, aby Vám bylo v k podkroví v teplých dnech příjemně.

Snímek obrazovky 2016-04-19 v 19.40.57
zdroj idnes.cz
Snímek obrazovky 2016-04-19 v 19.41.15
zdroj idnes.cz
Snímek obrazovky 2016-04-19 v 19.42.08
zdroj idnes.cz

Co se týče interiéru a doplňků, na ty se podíváme příště. Moc ráda nakupuji klasicky v Ikee, na Stoklasa.cz, nebo v malých a nenápadných obchůdkách, kde se dají najít opravdu poklady. Ale o tom se rozepíši zase příště a přídám i fotky doplňků, které máme v bytě my. Dejte mi vědět, jak byste chtěli, aby vypadal Vás vysněný dům, nebo byt. Těším se na inspiraci. Mějte se krásně, Karolína.

Untitled-1

1 komentář

Comments are closed.