VYZKOUŠENO / Physicians Formula Murumuru Butter Bronzer a další

2

Před pár týdny zaplavila značka Physicians Formula Instagram, YouTube i celý blogerský svět. Konečně se totiž tato přírodní americká značka dá sehnat i u nás. Konkrétně v některých lékarnách Dr. Max. Jakmile jsem zjistila, že se tahle známá značka dá sehnat i u nás, běžela jsem do lékárny a pořídila si hned několik kousků. Automaticky jsem sáhla po kultovním Murumuru Butter Bronzer, což je bronzer, který opěvuje většina youtuberek, které z Ameriky sleduji. V lékarně bohuže nebyly testery, takže jsem vybírala náhodně a moje první dojmy byly spíše negativní. Vedle bronzeru jsem si odnesla i třpytivý bronzer (podle mě jde spíš o rozjasňovač) a tvářenku, kterou jsem dostala k nákupu zdarma.

Murumuru Butter Bronzer

Začnu bronzerem, protože jde o velmi diskutovaný kousek. K dispozici máte ze 4 odstínů, já si vybrala světlejší odstín Bronzer, protože jsem tak něják měla tušení, že o tomto odstínu jsem už někde slyšela. Dá se sehnat ještě světlejší odstín Light Bronzer nebo tmavší Sunkissed Bronzer a Deep Bronzer. Myslím si, že jsem nakonec barvu vzala správnou, ale mé první dojmy nebyly zdaleka tak pozitivní, jako jsou dnes, po několika týdenním testování. Nejdříve mi totiž přišlo, že bronzer nemá dobrou pigmentaci a já mám ráda konturování výraznější. Odstín je spíše teplejší, malinko do oranžova, ale není to nic výrazného. Určitě ho využijete i tehdy, pokud máte studený nebo neutrální podtón pleti. Textura bronzeru je opravdu jak název říká – máslová. Na tváře se nanáší jednoduše, ale nevytvoří výrazné kontury, což jsem od něj zpočátku mylně očekávala.

Já ho používám spolu s konturovací paletkou Shade&Light od Kat Von D. Pudrem Kat Von D vytvořím výraznější kontury a Butter Bronzerem pak celé konturování zjemním a propojím s pletí. Výsledný efekt je pak více do ztracena a působí přirozeněji. Pokud si neumíte představit, co tím myslím, koukněte na video s mým denním líčením (klikni sem), ukazuji to tam názorně.

Mě osobně se líbí i balení. Barevný obal mi připomene léto kdykoliv se na něj podívám a výrazná sladká kokosová vůně mi k produktu sedí i přes to, že sladké vůně nemám v oblibě. Zrcátko v balení nepoužívám, ale může se hodit, když přijde krize. Houbička, která je v balení, mi přijde zbytečná a nepoužitelná.

Pokud chcete dodat pleti šťávu a opálení, Butter Bronzer se vám bude líbit. Jestli očekávate výrazné konturování, jako jsem očekávala já, doporučuji bronzer používat ještě s jedním pudrem, který bude hrany více definovat. Efekt bronzeru od Physicians Formula je spíše difuzní. Za mě tedy finální hodnocení pozitivní, ale musela jsem si k bronzeru najít cestu. BAVÍ.

Cena Butter Bronzeru: 399 Kč (11g)

Powder Palette Mineral Blush

Jaké dárek k nákupu jsem dostala minerální perlovou tvářenku v odstínu 10. Obal je menší, ale podobný bronzeru a rozjasňovači. Co mě štvě je, že víčko úplně nesedí na obalu, na druhou stranu to ale neomezuje na funkčnosti. Cestovala bych s ní však opatrněji a ruku do ohně bych za výdrž nedala. Na vršku víčka je navíc perlička, která se mi zdá zbytečná a nelíbí se mi. Vzhledem k tomu, že má tvářenka necelých 5 gramů bych ocenila menší balení a i tentokrát vynechala štěteček.

Pigmentace tvářenky je dobrá, problém je v tom, že je tvářenka lesklá. Na tak lesklé tvářenky nejsem zvyklá a příjde mi, že takhle výrazně třpytivým a lesklým tvářenkám už odzvonilo. Mám hranatý obličej, takže tvářenky preferuji spíše matné a tím, jak je tvářenka výrazně lesklá zvýrazňuje strukturu a nedokonalosti na tváři, včetně pupínků a pórů, což se mi občas stává u rozjasňovačů, u tvářenek skoro nikdy. Hádám, že nikdo z nás nechce mít zvýraznění póry a akné, že? A to musím upozornit, že strukturu pleti nemám moc vidět. Mám suchou pleť a póry skoro neviditelné. Tvářenka však upozorní a zvýrazní i to, co jindy není vidět. Skoro mám pocit, že strukturu pleti vytvořila sama 😀 Tvářenka mě tedy NEBAVÍ a nemohu jí doporučit.

Cena tvářenky: ?? (4,5g)

Powder Palette Mineral Glow Pearls Bronzer

Protože miluju rozjasňovače, sáhla jsem také po zlatavém rozjasňovači, o kterém jsem později zjistila, že je to podle výrobce třpytivý bronzer. Po vyzkoušení si stojím za tím, že jde spíše o rozjasňovač, ale záleží na tom, po jaké části produktu přejedete. Má totiž světlejší a tmavší místečka. Balení je podobné jako u Butter Bronzeru, jen je takové nudnější a stříbrné. Pigmentace není špatná, ale textura už není tak máslová jako u bronzeru, což mě mrzí. Physicians Formula nabízí rozjasňovač i tvářenku z kolekce Butter, ale na tyto kousky jsem v obchodě nenarazila, škoda. Určitě bych totiž raději vyzkoušela ty. Protože jsem toho chtěla vyzkoušet víc, sáhla jsem i po tomto třpytivém bronzeru/rozjasňovači (konkrétně odstín Light Bronzer)

Na můj vkus je bronzer/rozjasňovač moc jemný a na tváři není skoro vidět. Já osobně mám ráda výrazné rozjasnění, což jsem od perlového bronzeru nedostala. Uvidíme, jestli ho nevyužiji více v létě, na podpoření opálení, pokud bych měla hodnotit produkt jako rozjasňovač, za mě je to bohužel vzhledem k jemnému efktu nuda. Hodnotím tedy jako PRŮMĚR a podle mého je neadekvátní k ceně. Věřím ale, že si své zastánce najde.

Cena třpytivého bronzeru/rozjasňovače: 399 Kč (8g)

Už jste něco od Physicians Formula zkoušeli? Co říkáte na Murumuru Butter Bronzer? Mějte se krásně, Karolína

2 KOMENTÁŘE

  1. Já bronzery vůbec nepoužívám, takže mě zrovna tahle vlna šílenství nechává chladnou 🙂

Comments are closed.