Bioderma řada Sensibio pro citlivou pleť

2

Ahoj všem,

dnes tu mám recenzi na tři produkty od Biodermy z řady Sensibio. O dvou z nich jsem sice mluvila v jednom článku, ale myslím si, že bych se o nich ještě měla zmínit. Já vím, na většině stránkách a youtube kanálech, kde se ale alespoň trochu mluví o kosmetice se už objevila růžová micelárka. ALE i přes to mám i já pár věcí, se kterými se s Vámi chci podělit. Možná bych mohla s trochou nadsázky rozdělit svůj život na tři části – doba kdy jsem problémy s pletí neměla, pak taky doba, kdy jsem měla ekzém a nevěděla si rady a jako poslední dobu, kdy jsem poznala BIODERMU.

Celá řada Sensibio mi hrozně moc pomohla s mým ekzémem. Dříve jsem na sebe mazala kdoví jaké mastičky, ve kterých byli kortikoidy a brala prášky na alergii, protože mě obličej hrozně svědil (teď je sice neberu, ale jen proto, že nemám fleky na obličeji, v květnu jdu na moje první alergologické vyšetření, tak uvidíme, jak dopadne a podle toho se uvidí a kdo ví – třeba bude problém trochu jinde). Měla jsem (jak já říkám) fleky poměrně často. Jednu dobu jsem byla bezradná. Nic mi nepomáhalo a každá mastička mi vše zhoršovala. Chodila jsem po doktorech ty pořád nevěděli, co se mou. Pak mi pomohla jedna kortikoidová mastička a tu mám až do teď, už jí ale nemusím používat. Poslední dobou jsem neměla veliké problémy ale sem tam se mi flíček třeba u oka ukázal. A pak jsem všude na internetu viděla značku Bioderma. Dlouhou dobu jsem si od nich nic nekoupila, protože jsem se bála, že produkt vyhodím do koše, protože mi bude dráždit pokožku a přeci jen je značka o trochu dražší, než ty z drogérie, které jsem do té doby používala, ale vrtalo mi to v hlavě a kdykoliv jsem šla okolo lékárny, tak jsem na Biodermu koukala. Používala jsem krém od Ryoru (mandlový, jiný jsem nemohla, protože mi dělal fleky) a odličovač od Mixa nebo od Eucerinu. Pak jsem ale poznala Honzíka a jelikož se mnou sdílí moje „blogerské“ problémy, říkal mi, ať si koupím´růžovou micelárku, že by mi mohla pomoc. Nekoupila. A jednou, když jsem měla po důležité zkoušce a byli jsme na Chodově mi micelárku koupil. Doma jsem jí hned zkusila a protože jsem měla zrovna podrážděné oči, byla jsem zvědavá.

bioderma, micelární voda, odličování, řada sensibio, ekzém, podrážděná pleť
bioderma, micelární voda, odličování, řada sensibio, ekzém, podrážděná pleť

Micelárka mi hned pleť zklidnila a tak jsem si říkala, že to možná stálo za to. A stojím si za tím pořád. Má 500 ml a stojí okolo 500 Kč. Stojí ale za to, aby jste si počkali na akci, kterou bioderma čas od času dělá a kdy jsou micelárky dvě za cenu jedné. Akce dělají i na krémy, nebo třeba opalovací prostředky. Když jsem počítala, kolik stojí 100 ml v porovnání například s Eucerinem, vyšlo najevo, že je vlastně Bioderma levnější, takže to není zas tak drahé, protože vydrží opravdu dlouho (micelárku mám dva a půl měsíce a jsem v polovině). Na popud toho, že jsem byla s micelárkou spokojená, jsem si koupila krém na obličej a oční gel.

sensibio rich, krém, obličej, bioderma, sensitive
sensibio rich, krém, obličej, bioderma, sensitive

Krém na obličej? Taky paráda. Ten jsem si pořídila právě v té akci, kterou jsem už zmínila, takže mám ještě jeden v zásobě. Sensibio Rich je určený na suchou pleť, takže pro mě jako dělaný. Tuším, že mají ještě jeden krém, ale na ten jsem slyšela negativní ohlasy, tak nevím, jaký rozdíl v nich je. Každopádně Rich je velmi lehký, je super i pod make-up a moc hezky hydratuje a zklidňuje pleť, což je pro ekzematiky velmi důležité. Cena se pohybuje okolo 500 Kč a má 40 ml. Myslím, že vydrží okolo 3 měsíců, mám ho od konce února a ještě mi krém zbývá.

 

oční krém, bioderma, sensibio, oční gel
oční krém, bioderma, sensibio, oční gel

A nakonec jsem si pořídila i oční gel, kterého jsem se bála asi nejvíc, protože oči mám opravdu citlivé a vše mě v nich pálí. Obstál na jedničku. Sensibio eye není krém, ale gel. Porovnala bych to k vodovému krému. Dávám si ho každý večer a má vyhlazovat mimické vrásky. Ne, že bych měla vrásky, ale malinké už mám. A ty mi krém vyhladil. Nechci tvrdit, že krém vyhladí hluboké vrásky, ale ty mimické opravdu vyhladí. Má 15 ml a stojí okolo 360 Kč. Dokonce jsem měla před pár dny problém s okem, kdy mi oko nateklo a tak jsem se bála, že je to právě kvůli gelu, ale nejspíš se projevila alergie a mě se do oka něco zaneslo a za pár dní bylo vše v pořádku.

Musím říct, že i když jsem říkala, že drahou kosmetiku nepotřebuji, myslím si, že v pečující kosmetice se opravdu vyplatí zainvestovat a najít produkty, které Vám budou sedět. Já už jsem je po 20 letech našla a že to byla fuška! Bioderma Sensibio mě opravdu mile překvapila a doufám, že bude fungovat pořád stejně, protože jsem moc spokojená. Láká mě zkusit třeba i BB cream, nebo masku ze stejné řady. Tak třeba časem. Jak jste na tom vy? Připlatíte si za pečující kosmetiku, nebo se držíte u země?

Mějte se krásně, a pokud máte ekzém, zkuste Sensibio. Karolína

2 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj,
    micelárku také používám už tři roky a už ji asi za jinou nevyměním. Vždy, když mi došla, tak jsem si koupila nějakou jinou z drogérie a prostě jsem ten rozdíl poznala… Časem bych chtěla zkusit i nějaký krém od Biodermy, tak uvidím, co vyberu, ale mám pleť jak sušenku, takže zřejmě sáhnu po něčem hydratačním.

Comments are closed.