Cestování – CAPRI

0

V Itálii jsme prozkoumali nejen Neapol a Sorrento. Podívali jsme se i na krásný ostrov Capri. Pokud byste se mě zeptali, na jakém místě se mi líbilo v Kampánii nejvíc, bez váhání řeknu právě Capri. Úžasné moře, malé úzké uličky a skvělá atmosféra. Tři slova, která Capri dokonale charakterizují.

Jak se na Capri dostat?

Na Capri jsme byli jeden den. Měli jsme v plánu se celý den válet na pláži, ale nakonec jsme se vydali na dlouhou procházku a viděli jsme tak překrásná místa. Na Capri jsme jeli z Neapole trajektem. Byl to pro mě neskutečný zážitek (jeden z nejkrásnějších z celé dovolené), protože jsem nikdy předtím na lodi nebyla. Cesta trvala asi asi hodinu a deset minut.

Hodně záleží na tom, kolik zaplatíte za lodní lístek, protože i od ceny se odvíjí doba plavby.

Tam jsme pluli otevřenou lodí. Měli jsme krásné počasí, což je pro výlet lodí asi hodně důležité. Bylo sice teplo, ale na Capri foukalo, takže na prozkoumání ostrova bylo počasí ideální. Krásně jsme viděli i na Vesuv. Nazpět jsme pluli na jiné lodi, kde jsme seděli uvnitř a cesta byla rychlejší. Byli jsme ale tak unavení, že nám v tu chvíli bylo jedno, jak dlouho pojedeme. Když jsme čekali na loď z Capri zpátky do Neapole, měla několik minut zpoždení, takže s tím raději také počítejte.

CAPRI

CAPRI

CAPRI

CAPRI

CAPRI  CAPRI

Výhled z lodi je krásný. Vidíte jak pobřeží Neapole, tak Capri. Pohled na Capri z moře je nejkrasnější ze všech a troufám si říct, že žádný jiný pohled přímo z ostrova není tak hezký, jako právě z lodi. Jeli jsme v 7 hodin ráno, protože tehdy byl trajekt nejlevnější a přístav jsme našli už den před odjezdem, abychom věděli, kde je. Ráno stál trajekt 12,5 euro a večer (jeli jsme v 19,55) stál okolo 17 euro pro jednoho.

CAPRI  CAPRI

Moře je krásně čisté a domečky na Capri jsou barevné a hodně podobné těm v Possitanu. Pokud se ale budete chtít koupat, moc pláží na Capri nenajdete. Proto si raději najděte pláž předem, ať rovnou víte, kam máte jít. Ostrov je totiž skalnatý a moc přístupů do vody tam není. My jsme byli na pláži hned vedle přístavu, kde je sice malá, ale hezká pláž a hlavně je zadarmo. Leželi jsme na kamenech a krmili jsme racky. Jsou tam totiž všude. Já jsme se jich dokonce i bála, protože létají hodně blízko.

CAPRI
CAPRI

Některé pláže jsou přímo pro hotely a za jiné pláže se na Capri i platí. Vstup na tuto krásnou skalnatou pláž byl 25 euro. Byla hned vedle tří skalisek Faraglioni, které jsou pro Capri symbolem. Rozhodně stojí za podívanou. Najdete je před jižními břehy ostrova. Na ostrově je plno turistických map, takže skaliska najdete bez problémů.
CAPRI
CAPRI
CAPRI  CAPRI  CAPRI  CAPRI
CAPRI

Kde se najíst? Mám pro vás tip

Takových krásných uliček je na Capri nespočet. Capri má půvabnou přírodu, luxusní hotely i obchody a proto se tam většina turistů jezdí podívat na jeden den, stejně jako my. Pokud chcete na Capri jíst, doporučuji zajít do nějáké zapadlé restaurace, protože ty přímo v centru jsou dost drahé.

My jsme narazili na restauraci Verginiello, kde jsme si dali domácí těstoviny a noky s rajčatovou omáčkou. Noky byli ty nejlepší, co jsme kdy jedla a výhled jsme měli přímo na moře. Za jedno jídlo jsme tam dali okolo 9 euro a za láhev vody 2 eura.


CAPRI  CAPRI  CAPRI

CAPRI

Co rozhodně nevynechat

I na Capri to všude krásně kvete. Je to přesně takové místo, které si představuji na líbánky, nebo vidím často ve filmech. Takový ráj na zemi. Všude jsou skaly, nebo kameny a uličky zdobí keramické destičky. Po obědě jsme se vydali do centra, kam jsme šli pěšky. Můžete se tam dostat i lanovkou, není to ale daleko. Centrum poznáte díky tomuto kostelíčku, který je přímo na náměstí.

Obchodním centrem je krásné náměstí Piazza Umberto I., známější jako Piazzetta. Najdete tam plno obchůdků se šperky a dalšími turistickými drobnostmi a také spoustu restaurací. Já jsem na Capri dostala i další Pandora korálek. Vybrala jsem si benátskou gondolu.

CAPRI

CAPRI

CAPRI

CAPRI  CAPRI

Poznávacím znamením v celé Kampánii jsou citróny. Rostou doslova všude a chutnají jinak, než u nás. Řekla bych, že jsou o dost sladší. Citrónové pití, zmrzlinu i mýdla ve tvaru citrónu, nebo citrónový alkohol najdete všude. Viděli jsme i několik banánových plantáží, které jsme také obdivovali. Banány si ale nespleťte v obchodě s jejich bramborami. První den jsme místo banánů vzali totiž ty. Musejí se tepelně zpracovat a prý chutnají hodně podobně, jako brambory.

CAPRI
CAPRI  
CAPRI

Večer jsme si sedli na molo a četli knížku. Všude je plno lodí a plachetnic, takže je pořád na co se koukat a atmosféra je skvělá.


CAPRI  CAPRI  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Turistická lákadla Capri

Z Capri jsem si odvezla kožené sandálky, které mi pán vyrobil přímo na nohu a jen a jen pro mě. Vše bylo vyráběné přímo na Capri a je to jeden z nejhezčích dárků, který jsem si odvezla. Stáli 60 euro. Pokud si budete chtít sandálky také koupit, dejte pozor na to, kde si je pořídíte. Podobné (a ne tak hezké) měli totiž v jiných obchodech za 120 euro. Na Capri jsou také hodně populární Capri Watch, které jsou poseté kamínky a rozhodně Vám na Capri neuniknou.

CAPRI  
 CAPRI
CAPRI

CAPRI

Capri bylo nádherné a doufám, že se tam ještě někdy podíváme. Byli jste někdy na Capri? A co se líbilo Vám ze všeho nejvíc? K.