KNIŽNÍ RECENZE: Renée Knight – Dokonalý cizinec

2

Román Dívka ve vlaku se mi moc líbil. takže když jsem slyšela o knize Dokonalý cizinec od Reneé Knight, hned jsem se koukala o čem kniha je, a pořídila si jí o pár dní později. To, co mě překvapilo hned na začátku, byl fakt, že kniha má poměrně málo stránek. Celá kniha se točí více méně okolo Catherin a jejího tajemství. Tajemství, o kterém už ví jen ona.

Catherine vede skvělý život, je úspěšná v práci a právě se spolu s manželem přestěhovali do nového domova. Má skvělý život, až na jednu „maličkost“, na kterou nemůže zapomenout. A když se někdo rozhodne, že tohle tajemství vyzradí tím, že o Catherine napíše knihu a ta kniha se z ničeho nic objeví u Catherine doma, všechny vzpomínky rázem ožijí. Kniha dokonale popisuje to, co se stalo před 20 lety na dovolené ve Španělsku. Ale jak může někdo odvyprávět příběh, o kterém věděli jen dva lidé, kterých se to týká? Jak se k tomu autor E. J. Preston dostal a jak se vše dozvěděl? A kdo vlastně E. J. Preston je? Catherine je přesvědčená o tom, že je jediná, kdo ví, jak to doopravdy bylo. Ten, kdo to věděl a zažit také je přeci 20 let mrtvý.

Někdo se rozhodne, že Catherine zničí život a všechno jí připomene. Knihou Dokonalý cizinec.

Jiný názor na celou situaci má ale muž, kterému v životě nezbylo nic, než jeho byt. Manželka i syn už jsou dávno mrtví.

Dva příběhy a dvě časové osy. To je kniha Dokonalý cizinec.

dokonalý cizinec

Čekala jsem hodně, ale to, že na konec knihy budu koukat doslova s otevřenou pusou a s kroutící hlavou, to tedy ne. Takový konec jsem opravdu nečekala a věřím, že ani vy ho neuhodnete. Knížka je čtivá a napínavá a moc se mi líbila.
dokonalý cizinec

Autorka: Renée Knight
Originál: Disclaimer
Počet stran: 256
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Ikar
AnotaceRomán, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý.
Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo…

dokonalý cizinec

Knížku doporučuji, pokud máte chuť na thiller (já bych ho spíš přirovnala k psychologickému románu) a baví Vás příběhy, u kterého nevíte, jak skončí. Za mě super a řadím jí o příčku víš, než Dívku ve vlaku. Četli jste knížku? Jak se Vám líbila? A překvapil Vás konec? Krásné pondělí, K.

2 KOMENTÁŘE

  1. Včera jsem knihu dočetla cestou vlakem a byla jsem z ní taky nadšená. Sice už jsem přibližně od půlky tušila, že nebude všechno tak černobílý a co se ve skutečnosti stalo jsem odtušila, ale i tak mě ta kniha zaujala. Nejvíc asi tím, jak se lidi nechají snadno unést emocemi a nenávistí a nevidí věci v širším kontextu. To se děje nejen v knize, ale i v opravdovém životě.
    Takže souhlas, rozhodně přečíst 🙂

  2. Knihu jsem četla hned jak ji vydaly a já byla úplně v šoku. Jako čekala jsem všechno, ale tenhle konec ne 😀
    bilbovy-knihy.blogspot.cz

Comments are closed.