DIY – Jarní věnec za pár minut

0

I když je jaro nějáký ten týden v plném proudu, dostala jsem se k výrobě jarního věnce až dnes odpoledne, kdy jsem měla aspoň trochu času a hlavně světla na focení. Jak asi víte, mám ráda přírodní barvy a jednoduchost a jinak tomu nebylo ani při výrobě jarního věnce. Výroba mi zabrala pouze několik minut. A budete potřebovat jen pár věci. Základem je věnec, který koupíte v každém květinářství, nebo třeba v OBI, potom je důležitá tavná pistole a zbytek už je na vás – tedy to, co na věnec dáte. Myslím si, že vyrobit si takový věnec je super nápad. Nemusíte za něj utratil spoustu pěnez, jak to tak u krásných věnců bývá a navíc najdete čas pro sebe, kterého není nikdy dost.

_DSC6916

Nechtěla jsem nic přeplácaného a tak jsem vycházela jen ze 3 doplňků, v hnědých a béžových barvách. V takových, jaké máme ve směs i doma. Na instagramu jsem v zimě viděla super inspiraci a tak jsem vycházela z toho, a použila i skořápky od vajíček. Skořápky jsou super i na velikonoce, takže pokud máte nějáký nápad, nebojte se ho realizovat. Ale začneme hezky od začátku. Nejdříve jsem si všechno rozvrhla a až potom lepila. Jak se říká – dvakrát měř, jednou řež. Jako první jsem nalepila lýko, potom pírka, která jsem doma zrovna měla a nakonec skořápky. Vždycky se řídím tím, že první lepím, to co bude ve spod a naposledy lepím buď to nejmenší, nebo to, co chci aby bylo „nahoře“.

_DSC6918

_DSC6920

_DSC6921

_DSC6923

Nejtěžší bylo naaranžovat skořápky, aby to vypadalo hezky a přírozeně, ale věřím, že i Vy si poradíte. Nakonec jsem na věnec dala provázek a datá – už nám visí a dělá parádu na dvěřích.

_DSC6933

Mám z něj radost. Je to jednoduché a přitom moc hezké. Pokud nevíte, kde podobné doplňky najít, koukněte na stoklasa.cz, mají tam spoustu věcí na vyrábění za super ceny a koukala jsem, že mají kamenný obchod i v Praze na Andělu. Já jsem tam na věnec pořídila pírka a lýko. V obchodě jsem ještě nebyla, nechala bych tam hoodně peněz, na takové doplňky jsem totiž blázen. Až mi někdy Honzík říká, že toho máme doma víc, než dost. Dejte mi vědět, jestli i Vy zdobíte dvěře, nebo domácnost právě na jaro a čím se inspirujete? Mějte se krásně, K. 

_DSC6943