Urban Decay Eyeshadow Primer Potion Anti-Aging

4

Už je to pěkný pátek, co jsem automaticky při líčení nepoužívala bázi pod oční stíny. Popravdě už si ani nepamatuji, kdy jsem se líčila bez ní. Začinala jsem se značkou Essence. Takže si dokážete představit, jak mi bylo, když jsem si o víkendu bázi zapomněla doma a sebou měla jen horší stíny. Pro mě trochu tragédie. Řekla bych, že poslední půl rok používám jen bázi pod oční stíny od značky Urban Decay každý den. Vím, že dělají hned několik variant. V Sephoře mi byla doporučena verze ANTI-AGING i přes to, že je mi 21 let. Cena je vyšší, pohybuje se okolo 750 Kč, ale jelikož Vám báze vydrží asi sto let, je to investice na dlouhou dobu.

Předtím to nebylo ono

Předtím jsem používala bázi od Too Faced, která nebyla vůbec špatná. Teď, postupem času, a hlavně když jsem vyzkoušela i jinou bázi vím, že nebyla ideální. Vadila mi hlavně barva báze, která tak úplně nekorespondovala s mými víčky. Za to báze Anti-Aging je velmi nenápadná a na víčku si jí ani nevšimnete. Každopádně svou práci udělá a jelikož mám hodně „průhledná“ víčka a jsou mi na nich vidět žilky, potřebuji je alespoň malinko sjednotit. Balení je krásné a velké. Má 11 ml, takže si troufám říct, že v klidu vydrží na půl roku, ne-li déle.

ud base

Co se týče funkčnosti, to, že nějákou bázi na víčku máte, poznáte zejména tehdy, když máte levnější, nebo hůře pigmentované stíny. Tehdy Vám báze hodně pomůže. Stíny jsou s ní výraznější a déle vydrží. Když mám kvalitní stíny, na pigmentaci to vidět není, ale může se stát prakticky s každými stíny, že bez báze se slijí, nebo se po několika hodinách začínají rychle ztrácet, obtiskávají se (to byl můj vělký problém) a dělají fleky. Záleží také na tom, jak moc mastná víčka máte.

Proč se nelíčím bez báze?

O víkendu jsem sebou měla paletku od NYX, která je pigmentací daleko horší, v porovnání se stíny značek UD, Too Faced, nebo třeba Sleek, takže když jsem zjistila, že sebou nemám bázi, byla jsem zklamaná. Věděla jsem, že pigmentace stínů je spíš horší průměr. Víkend jsem ale přežila a na první pohled to nejspíš vidět nebylo. Nejsem vůbec zvyklá se líčit bez báze, takže nemůžu porovnávat funkci stínů bez a s bází. Rozdíl v tom ale určitě je.

_DSC6897

Báze stačí jen kapička

Stíny s bází vydrží krásné celý den, až do večera. Když použiji skvěle pigmentované stíny, je je to jasnačka. A když sáhnu po horších stínech, je jasné, že večer líčení není bez chyby, ale báze pomůže k tomu, aby líčení vypadalo pořád hezky. Báze stačí opravdu jen kapička. Těžko říct, jestli je báze opravdu Anti-Aging, to myslím, že poznám až časem, nebo třeba vůbec. Nicméně je to dobrá prevence.

_DSC6898

Kdžy porovnám všechny báze, co jsem kdy měla (Essence, Too Faced, Urban Decay a určitě i další), tahle báze je jasným vítězem. A co vy? Investujete do dražších stínů a bází? Myslím si, že to má cenu a až mi báze dojde, určitě si poběžím pro další. Mějte se hezky, Karolína

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Aktuálně využívám bázi od ArtDeco a popravdě nejsem s ní spokojená. Koupila jsem si jí, protože nebyla tak drahá jako UD a měla by podobně pomoct s výdrží. Nevím, co je na tom pravdy, protože právě UD jsem ještě nikdy nezkusila. Takže by mě zajímalo, zkoušela jsi primer UD v kombinaci se stínama Sleek? Případně kombinace primer, color tattoo, stíny Sleek anebo primer, oční stíny v tužce (Rimmel) a stíny Sleek? Protože zrovna tyhle kombinace používám a nikdy mi nevydrží, tak mě zajímá, jestli by pomohl právě primer UD.

    • ArtDeco jsem nezkoušela, zkoušela jsem ještě bázi pod oční stíny od Glazel, ale nevyhovovala mi tím, že jsem na ní měla alergickou reakci. UD pravidelně používám se stíny od Sleeku, a výdrž je o malinko delší, co se týče pigmentace, jelikož jsou stíny hodně pigmentované, takový rozdíl to není. Color Tattoo používám samo o sobě jako primer, ale zas tolik jsem si je neoblíbila a co se týče tužky, jako podklad, také nepoužívám, protože mám hodně suchá a citlivá víčka, takže si na to netroufám. UD je obrovská, takže ti vydrží fakt dlouho. Nezkoušela si ty malinké testery? Dávají je někdy k paletkám, takže koukni po netu, někdo můžu třeba nabízet 🙂 Já už doma bohužel nemám, jinak bych ti poslala 🙂

  2. O téhle jsem už tolikrát na internetu slyšela, že ji snad budu muset taky vyzkoušet =D Zní moc dobře a jsem na tom z bází úplně stejně, ani si nepamatuju, kdy jsem naposledy měla stíny bez ní

Comments are closed.