DIY: Parfém do pokoje/bytu

2

Dnes mám pro Vás rychlý tip na jednu skvělou vychytávku (a také krásný doplněk) do pokojíčku. Jedná se o parfém do pokoje/bytu, který si snadno a rychle vyrobíte doma a udělá Vám skvělou službu. Záleží hlavně na tom, co máte rádi a které vůně preferujete. Stačí si pořídit pár špejlí, éterický olej a skleničku. Já jsem zvolila vůni zeleného čaje, ale na jaro si dokážu představit i vůni růží, nebo jiného éterického oleje, který máte zrovna doma a jakou náladu máte.

_DSC4227

Skleničku jsem pořídila v Nanu Nana, mají tam krásné vintage skleničky, takže jsem si koupila hned dvě a určitě je využiji. Pokud hledáte krásné skleničky ať už na cokoli, Nanu Nana Vás nezklame. Jelikož jsem si vybrala vůni zeleného čaje, doplnila jsem skleničku také sypaným zeleným čajem a usušenými plátky citrónu, což vypadá moc hezky. Stejně tak můžete použít okvětní lístky růží, které ale předem usušte. Vydrží pak o dost déle a když je namočíte, budou vypadat jako čerstvě natrhané.

_DSC4239

Slunečnicový olej (množství záleží jen na Vás) si nalijte do skleničky, nakapejte éterický olej (cca 25 – 30 kapek) a přidejte usušený citrón, nebo plátky růží. Usušený citrón jsem si ještě nastříhala na menší kousky, aby se do skleničky vyšel. Potom už jen vložte špejle a uvažte okolo skleničky provázek, který sice vypadá minimalisticky, ale skleničku ozvláštní. Éterické oleje můžete navzájem míchat a vytvořit tak originální vůni. Skleničku dejte nejlépe na místo, kde proudí vzduch, nebo k topení, protože pak se vůně lépe rozvine.

_DSC4240

_DSC4249

_DSC4252

_DSC4258

_DSC4259

Určitě mi dejte vědět, jak se Vám tenhle nápad líbí a parfém si doma zkuste vyrobit. Může to být i originální dárek pro kamarádku, ségru, nebo mamku, který určitě potěší a zabere jen pár minut. Mějte se krásně a pokud byste chtěli další DIY, napište mi do komentářů. Nám už doma parfém krásně voní. Opravdu to funguje. Karolína

Provázek a šikovné nůžky můžete koupit na www.stoklasa.cz

http://www.stoklasa.cz/

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak toto je úžasný nápad! Určite vyskúšam, ja som maniak na takéto DIY vecičky a serepetičky do domu 😀 🙂

    simona-zacko.blogspot.com

Comments are closed.