KNIŽNÍ RECENZE: Fausto Brizzi – 100 dní štěstí

0

Pokud hledáte knížku, do které se začtete a budete číst až do konce, mám pro Vás skvělý tip. Do knížky od Jojo Moyes Než jsem tě poznala jsem se zamilovala a je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek a určitě se k ní ještě někdy vrátím. Když jsem na Facebooku v jedné knižní skupince narazila na knížku 100 dní štěstí od Fausta Brizze, o které tam holky psaly, že je ze stejného soudku jako knížka Než jsem tě poznala (mimochodem, četla jsem, že má vyjít i film, jupí!!!), ještě ten den jsem si pro knížku běžela do knihkupectví, bez toho abych si přečetla anotaci a začala číst.

Jak se mi knížka 100 dní štěstí líbila?

Knížka je hodně čtivá, přečetla jsem jí za pár dní a klidně by mohla být delší. Čtyřicátník Lucio Battistini, otec dvou dětí a manžel Paoly, má posledních 100 dní života. Knížka ale není zdaleka tak smutná a negativní, jak se může zdát. S kamarády Umbertem a Corradem se Lucio rozhodně nenudí, takže se u čtení určitě pobavíte. Lucio miluje sport, vodní pólo, knihy a smažené koblihy, v Itálii zvaných caimbelly.

Ve chvíli, kdy Paola odhalí manželovu nevěru, skončí Lucio v zadním pokojíčku svého tchána a protože má najednou čas pro sebe, rozhodne se zajít konečně na kontrolu k lékaři, protože se jeho bolest v břiše, kterou občas má, začíná stupňovat.

Výsledek je nečekaný: šesticentimetrový nádor na játrech metastazující na plicích. A protože bez léčby je šance nulová, zbývají mu přibližně 3 měsíce života.

Co byste takové 3 měsíce dělali vy? Chodili do práce? Začali s léčbou? Litovali se a řekli manželce, aby Vám odpustila?

100 dní štěstí

Lucio ze začátku také neví, co má dělat. Nakonec ho ale napadne skvělý nápad. Popadne starý sešit a začne si psát věci, které chce do 3 měsíců stihnout. A první bod je nejtěžší: Přimět Paolu, aby mu odpustila.

Při čtení jsem se zasmála, brečela i přemýšlela. Určitě doporučuji, je skvělá a přidávám k seznamu nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Stojí za to a jen tak na ní nezapomenete!

Autor: Fausto Brizzi
Originál: Cento Giorni di Felicita
Počet stran: 384
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Fortuna Libri

AnotaceNejztracenější ze všech dní je ten, v němž jsme se nezasmáli.“ Nicolas de Chamfort
Hořce úsměvný román o lásce, chlapském přátelství, slunné Itálii a skvělé italské kuchyni. Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film!
Nemám žádnou zásluhu, pro kterou bych byl oficiálně vzpomínán. Abych ospravedlnil tu mramorovou desku. Desku, kolem které někdo projde a řekne: „Mrkni mi do Wikipedie, kdo byl tendleten Battistini!“
Nicméně mám ženu a dvě děti, které miluju, úžasné přátele, mužstvo kluků, kteří by za mě dali život. Dělal jsem chyby, další ještě udělám, ale taky jsem se zapojil. Taky jsem tu byl. Možná v koutku, nebyl jsem oslavenec, ale byl jsem tu. Jediné, čeho lituju, je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít.

Na kterou knížku nezapomenete vy? Karolína