Jak moc nás (z)mění make-up? Aneb líčení podle tvaru obličeje a očí

0
Mám tu poměrně zajímavé téma a to make-up proměna Ze začátku je nutné říct, že záleží na tom, které produkty používáte, protože rozdíl mezi BB krémem a vysoce krycím make-upem určitě pozná každá z nás.
Myslím si, že máme tu výhodu, že si s naším vzhledem můžeme pohrát (a né málo) – oproti klukům, protože ti s tím, jak se narodili moc neudělají, i když oblečení také dělá hodně. Vhodným líčením můžeme zakrýt kruhy pod očima a pupínky, které ze srdce nenávidíme už od té doby, co nám bylo 13 a my se začaly zajímat o to, jak se líbit nejen sobě.

Tvar obličeje

Není to ale jen o nedokonalostech, které jsou vidět na první pohled. Můžeme si formou líčení vytvarovat obličej, nebo oddálit oči, které jsou blízko u sebe. Já se Vám dnes pokusím poradit, pokud máte jeden z takových problémů, jako je kulatý obličej, nebo malé oči. A vrhneme se na to 🙂

Pokud máte: 

kulatý obličej – používejte tmavší bronzer především na spánkách a veďte ho směrem k dolní čelišti. Určitě nedávejte tvářenku do středu tváří, ale spíše pod oči a veďte jí svisle, nikdy ne vodorovně.
protáhlý obličej – bronzer používejte podél dolního okraje brady. U tohoto typu obličeje naopak tvářenkou nešetřete. Aplikujte jí na nejvyšší pod na tváři (lícních kostech) směrem do středu obličeje.
malé oči – tady Vám pomůže bílá tužka na oči, kterou použijte místo černé, protože černá barva oči zmenšuje. Vyvarujte se tmavým stínům, a pokud možnost vždy si s líčením vyhrajte jako u „kouřovém líčení“, kdy je nejsvětlejší barva u vnitřního koutku.
problematickou pleť – nejprve navštivte dermatologa, vždy se odličte a pleť dočistěte. Používejte korektory v různých odstínech a hypoalergenní make-up. Tady platí – méně je někdy více. Použivejte minimum bronzeru a tvářenky, které nedokonalosti zvýrazní. Stejně tak, jako tmavé odstíny rtěnky, především rudé barvy.
velký nos – pohrajte si s bronzerem, kdy nos zmenšíte konturováním nosu. Než ale začnete bronzer používat i při denním líčení, několikrát si to vyzkoušejte, a bronzer vystínujte do ztracena

Láká vás make-up proměna?

Tak to by byli ty základní věci, o kterých jsem Vám chtěla napsat. Pokud by jste chtěli s něčím poradit, napište do komentářů a já se Vám pokusím poradit, i když určitě nevím všechno. Tady už jen jedna fotka, kde vidíte, že líčení dokáže opravdu změnit člověka a zvýraznit například oči. Šly byste do něco podobného, jako je make-up proměna?