Jak správně pečovat o pleť? Event se značkou Mixa

1

Jaro je období detoxů a blogerských eventů. Huráá! Značky přícházejí s novou (a často zajímavou) kosmetikou. Mixa ale byla vyjímkou. Tentokrát jsme se nesešly kvůli novince, ale kvůli výročí. Mixa totiž oslavila v České Republice 5 let působení. Výročí a rok 2013 mi připomněl, že Mixa byla jedna z prvních kosmetických značek, která semnou začala spolupracovat, což bylo milé odhlédnutí do mých blogerských začátků.

Tenkrát jsem testovala tělovou kosmetiku i CC krém. Chcete se podívat, jak vypadaly moje první recenze? Recenzi na CC krém Mixa najdete v tomto článku. Za stylistiku ale neručím!

Event se konal před pár dny v karlínském Bistru Roh. Líbilo se mi, že byla celá akce pojata kreativně. Vytvořila jsem si vlastní koupelovou sůl – kdo mě zná, tak ví, že jsem bez dlouhého přemýšlení sáhla po levandulové vůni. Sůl mi tady mimochodem voní krásně i teď. Plán na večer mám tedy jasný…

mixa event

mixa event

Zjistila jsem, že moje pleť teď po zimě není suchá, ani dehydratovaná (za to bych předtím dala ruku do ohně), ale normální, což mě velmi mile překvapilo. A samotný „test“ netrval déle než 5 vteřin.

Na event byla pozvaná i paní doktorka Lucie Jarešová, která pro nás měla připravenou prezentaci a vyprávění, při níž jsem se dozvěděla plno nových věcí.

3 zajímavosti, které jsem si z akce odnesla:

  • léčivé přípravky na akné pleť vysušují a proto se nesmí zapomínat na hydrataci
  • pokud máte atopická ekzém, měli byste se mazat zpočátku až 10x denně
  • suchou kůži má 1/3 populace

S Táňou jsme si pochutnaly na výborném jídle a pití. „Hřebem“ večera byly miniburgery a Mixa cupcakes, které chutnaly výborně. A aby nás Mixa podpořila v jarní očistě těla, dostali jsme Detoxikační čaj od mé oblíbené značky Nobilis Tilia. Tohle je další impulz k tomu, abych ten článek o jarním detoxu opravdu napsala. Co myslíte?

Domů jsem si odnesla spoustu produktů. Zaujal mě SOS krém, který je určený na ruce i pleť a je vhodný i pro děti. Určitě vyzkouším i čistící olej na tělo a vlasy, který je určený nejen pro děti se sklonem k atopii – tuším, že olej pro mě bude to pravé ořechové a schválně dám vyzkoušet i něco mému 6 letému bráchovi a mamce. Bráška má totiž velmu suchou pokožku a v zimě pokaždé červené tvářičky. Tak uvidíme co na to Mixa.

A jak správně pečovat o pleť?

Základem je čistění pleti. Ráno a večer, na to nezapomínejte. O samotném čištění pleti se chci zmínit později, přeci jen je to na delší povídání. Pamatujte ale na to, že odličovací mléko a tonikum vždycky funguje.

Spát s make-upem? To je tabu! Dalším krokem je hydratace. Ať už máte pleť jakoukoliv, hydratace je základ. Vím, že najít vhodný krém je někdy oříšek, ale až ho najdete, už nic zkoušet nemusíte. Hydratujte tělo i zevnitř. Vlažná voda s citrónem po ránu vážně funguje, vyzkoušela jsem to na vlastní kůži. Zkuste to taky.

A když už si tu vodu z kohoutku natočíte, zkuste doplňky stravy. Já nedám dopustit na pupalku dvouletou, která užasně funguje právě na pleť nebo na klasický vitamín C.

Alespoň jednou týdně použijte peeling a masku. Jaro je pro pleť nejhorší roční odbobí. Změna počasí, sluníčko i dehydratace udává svou daň.

Máte s Mixou zkušenosti? Těším se na vaše tipy a moc děkuji zastoupení L’Oréalu za pozvání. Užijte si velikonoce, Karolína


1 komentář

  1. To musela být báječná akce. 🙂 Mám skvělou zkušenost s jejich micelární vodou, dvoufázovým odličovačem na oči a krémem Extreme Nutrition s pupalkovým olejem. 🙂

Comments are closed.