Kurzu líčení v Makeup Group

0

Středa. Dnes je oficiálně třetí den po kurzu, na kterém jsem byla v Makeup Group, který sídlí v krásných prostorách v Karlíně. Mám za sebou rekvalifikační kurz Basic +, což je celých 45 hodin, které se točí jen a jen okolo makeupu. Jaký byl kurz Makeup Group?

Můj splněný sen. Na nějáký kurz jsem chtěla poměrně dlouhou dobu, blog je mojí vášní a já tak něják doufala, že mě líčení ostatních bude bavit stejně tak, jako když zkrášluji sebe. A měla jsem pravdu. Úplně jsem se v tom našla. Baví mě to víc, než líčit sebe. Dny mi utíkaly jako voda, i přes to, že jsme na kurzu byly vždy od 10 do 18 hodin, na což nejsem zvyklá. Od neděle jsem tedy oficiálně vizážiska.

[box type=“warning“] Kurzů jsem prošla už několik. Více, co všechno jsem se naučila? Podívejte se do mého Portfolia. [/box]

Na prvním workshopu jsem byla asi měsíc nazpět. Byl to jednodenní kurz u vizážistky Ariany. Bohužel jsem byla na kurzu jediná, která se líčením neživila a neměla jsem žádnou předchozí praxi (pokud tedy nepočítám líčení mamky, ségry a kamarádek). A bylo to sakra znát. Neříkám, že jsem si z kurzu nic neodnesla, ale kurz by mi dal daleko víc teď, když jsem si jistá v základech. Předtím jsem si líčila to svoje, podle videí a obrázků, ale neměla tušení o tom, že existuje třeba taková tužková technika. Spíš jsem se utvrdila v tom, že existuje spousta vizážistek, které jsou lepší než já a já mám co dohánět.

Všechno je pro mě nové, nepoznané

Kurz v Makeup Group mě naučil všechno, co je do začátku potřeba. Bála jsem se, že všechny informace budu znát, což nebyla pravda. A poznala jsem to hned první den. Naučila jsem se spoustu nových věcí, mohla líčit dvě modelky denně a díky kurzu jsem jistější.

Moc se mi líbilo, že jsme se každý den učili pokročilejší a propracovanější techniky, takže jsem se hned první den nemusela bát, že něco nezvládnu. Každý další den jsme navazovali na přechozí informace a k tomu se učili něco navíc. Zkoušeli jsme jiné textury a postupy, což bylo super. Do té doby jsem se totiž hodně bála třeba takových krémových tvářenek a vůbec je nepoužívala. Špatně jsem používala i krémové stíny a zjistila, že ne všechno na youtube funguje a že se některé věci dělají na videích špatně. Kurz byl opravdu intenzivní, protože jsme ho absolvovaly jen dvě, což je podle mého obrovská výhoda. Veškerý čas a energii jsme tak mohly využít, jak nejlépe to šlo. Mohla jsem vyzkoušet tužku, nebo gel a zjistit, s jakou texturou se mi pracuje lépe.

Den první a základy štětců

První den jsme detailně probrali několik základních štětců, se kterými jsme ten den pracovaly, pověděly jsme si o historii make-upu (která je mimochodem plná inspirace) a hlavně jsme si povídali o hygieně. V Makeup Group se zaměřují hodně i na hygienu štětců, ale i kosmetiky, což je pro mě teď zpětně velmi důležité a nevyplatí se to podceňovat. Za celý týden jsem si na čistění a dezinfekci kosmetiky natolik zvykla (stejně tak, jako na sady štětců a kosmetiku, kterou jsme tam používaly), že se bez takových produktů jen těžko obejdu. Jen budu celou tu sbírku pořizovat postupně.

Co mě hodně překvapilo, byl fakt, že se kosmetika rozděluje do pěti kategorií a takové značky, jako je třeba Urban Decay a Too Faced patří jen do třetí skupiny. Nikdy předtím jsem neslyšela o Intercosu, což je obří továrna a království kosmetiky. První den jsme líčily sami sebe, bez modelek a v úterý už to začalo na ostro.

Tvary obličejů a konturování

Rozpoznávaly jsme tvary obličeje a jak je správně vykonturovat. Poprvé jsem dělala korekci nosu a než přišly modelky, měla jsem děsnou trému. Divila jsem se, jak se mi líčení povedlo, moc jsem si totiž nikdy předtím při líčení nevěřila. Probraly jsme obočí, oči a základy barev.

(líčila jsem já)

Večerní líčení

Třetí den začala ta pravá zábava, líčily jsme totiž večerní líčení, takže už to nebyla taková nuda. I když já osobně si myslím, že právě denní líčení je to nejtěžší. Sahaly jsme po tmavších barvách, po třpytkách a vyzkoušely jsme si pro mě tu velkou neznámou – tužkovou metodu. Detailně jsme probraly rty a posazení očí, což pro mě bylo velmi užitečné. Všechny informace si sice nepamatuji, ale mám je zapsané, takže až si nebudu vědět rady vím, kam sáhnout. Líčení vypadalo skvěle a já se nemohla dočkat dalšího dne.

(líčila Elena)

(líčila jsem já)

Oči, řasy a obočí

Zjistila jsem, že produktů na oči je daleko víc, než jsou jen stíny, tužky a pigmenty. Že se dá pracovat i s gely, což mě nadchlo. Poprvé jsem někomu dávala trsy řas. A teď zpětně vím, že budu ještě nějákou tu dobu sahat po průhledném lepidle. Černé lepidlo na zkoušku nebylo ideální. A naučily jsme se pravé kouřové oči, což je něco úplně jiného, než si většina z nás a většina z youtuberek myslí. Já jsem to sice věděla už dřív, ale byla jsem nadšená, že to můžu vyzkoušet v praxi. Také jsme v praxi viděly kouzlo barev. Bylo to super z výsledného líčení jsem byla nadšená a každý den po kurzu jsem Honzíkovi a mamce vyprávěla, co jsem se nového naučila.

(líčila Elena)

(líčila Elena)

(líčila jsem já)

(líčila jsem já)

(líčila jsem já)

Barevná typologie

Barevná typologie mě také velmi zajímala. I když jsme něco málo znala, v mém případě jsem se pletla i v  podtónu pleti, což mi nejde do hlavy ještě teď. A tento poslední den jsme také líčily to hlavní – svatební líčení. Dozvěděly jsme se užitečné rady a tipy a co oceňuji asi nejvíc jsou životní zkušenosti a vyprávění naší lektorky Eleny Bassarab. 

(líčila jsem já)

(líčila jsem já)

Má spoustu zkušeností ze zahraničí, bohaté zkušenosti a jejím cílem při líčení je podtrhnout ženskou krásu a přirozenost.

Den zkoušky utekl stejně jako ostatní dny, rychle. Napsaly jsme si test a nalíčily jsme dvě modelky. A fotky modelek dostaneme do portfolia.

Každý večer po kurzu jsem byla plná inspirace a nabuzená k tomu, abych si hledala informace a prohlížela obrázky. A co víc, chtěla jsem hlavně líčit. Dvě modelky pro mě byly skoro málo. Moc mě bavilo i vytváření Face Chartů, které jsou podle mého lepší, než antistresové omalovánky, které jsem do té doby používala.

Rozjasňovač rozmíchaný v make-upu umí zázraky

Kosmetiku a štětce od značky Bodyography jsem si zamilovala. Opravdu je vidět rozdíl, mezi kosmetikou, kterou mám doma (UD, Too Faced, Inglot,..) a touto profesionální kosmetikou. Pigmentace je skvělá, produkty nepráší a fungují. Třeba takový rozjasňovač smíchaný s make-upem. Ten umí zázraky.

Oceňuji i to, že jsem si z kurzu odnesla plno tipů, jak používat multifunčkní produkty a že vlastně nepotřebuji těch 10 paletek, které mám doma. Stačí mi jedna a za pomocí několika barevných pigmentů, černého a bílého stínu se dá vykouzlit kterákoliv barva, nebo rtěnka, což mě do té doby vůbec nenapadlo. Celý kurz byl pro mě obrovským přínosem. Nebudu lhát, když řeknu, že celý týden byl nejlepší „studijním“ týdnem mého života. Naučila jsem se toho spoustu. A doufám, že budu mít kdy to všechno využít. Kurz doporučuji úplně všem. Je jedno, jestli chcete líčit ostatní, nebo jen sebe. Stojí to za to a veřte mi, že se naučíte hodně. Byla to paráda.

Byly jste na nějákém kurzu? A naučil Vás něco nového? Mějte krásný den. Karolína 🙂