VYZKOUŠENO / Gabriella Salvete

2

Hned na začátku se chci omluvit, že jsem tento týden ještě nic nevydala. Vracím se domů poměrně pozdě a články píši ráda spíše dopoledne. Chodím totiž na kurz líčení do Makeup Group. A upřímně? Jsem z toho nadšená. Učím se spoustu nových věcí a dělám to, co mě baví a naplňuje. Líčím. Domů se sice vracím unavená, ale za to šťastná. Je to opravdu super! Ale o kurzu se chci rozepsat až později, v jiném článku. Dnes je na pořádu dne kosmetika Gabriella Salvete, která se mi do rukou dostala díky e-shopu parfemy-elnino.cz. Domů mi přišel krásný testovací balíček a i když je značka drogérková, pár pokladů jsem našla. Předtím jsem od GS znala jen jejich světoznámé laky na nehty.

Začnu tím nejlepším, co jsem v balíčku našla – make-upem. Cover Foundation má vysoké krytí, což mám já osobně ráda a v drogérii mi taková make-up chyběl. Většina make-upů z drogérie má spíš střední krytí a moje začervenání úplně nezakryly. Z těch všech make-upů, co jsem vyzkoušela, nemá (co se krytí týče) v drogérii konkurenci. Krytí je úžasné a odstín 100 Porcelain mi kupodivu sedí. Na první pohled je sice trochu tmavší a růžovější, než bych potřebovala, ale make-up s pleti splyne a malinko se jí přizpůsobí. Pumpička je super, nadávkuje makeupu tak akorát na celý obličej. Výdrž je také skvělá, po 10 hodinách vypadá make-up dost slušně. Jen je potřeba se během dne alespoň jednou přepudrovat a to i přes to, že mám suchou pleť. A cena? Pohybuje se okolo krásných 250 Kč. BAVÍ. 

Pudr mám opět v tom nejsvětlejším odstínu. Je velmi světlý a také velmi krycí, na což nejsem moc zvyklá. Krytí mi ale nevadí, naopak ho vítám. Jak jsem říkala, mám ráda plné krytí. Je to tedy něco jiného, něž většina pudrů této cenové relace v drogérii, ale já osobně krytí ráda. Pudru tudíž stačí dát na pleť málo a výdrž je na mé suché pleti slušná. Co mi naopak vadí, je fakt, že poměrně hodně práší a proto většina produktu, který naberete „opadá“ už při nanášíte na štětec (proto ta hrubá textura v pudru). Což mi příjde jako zbytečné plýtvání. Textura je velmi podobná hladké mouce a pudr dělá pleť sametovou. Pokud bych znala jen produkty z drogérie, určitě by nepatřil do mé top 5 pudrů. PRŮMĚR. 

Swatche make-upu a pudru najdete níže, u rtěnky.

Další pudrový produkt, který mám je konturovací trio. Pokud se nemýlím tak je tohle to trio z drogérie, které všechny blogerky a youtuberky milovaly. Pokud se mýlím, tak mě v komentářích klidně vyveďte z omylu. Mě osobně odstíny sedí. Tvářenka se hodně podobná oblíbenému odstínu Orgasm od značky Nars, má stejné odlesky. Bronzer se mi zdá teplejší, ale četla jsem recenze, kde se píše o tim, že je neutrální. Kdo ví. Mě osobně sedí a na léto si myslím, že bude ideální na všechny typy pleti. Rozjasňovač je nenápadný a zdá se mi spíše do růžova. Já mám ráda výraznější a zlatavější odstíny, ale pokud máte v oblibě jemné rozjasňovače, použít se dá. Výdrž není tak dobrá, jako u mého oblíbeného konturovacího pudru od Too Faced v paletce Cococa Contour, ale chápu, co na něm všichni vidí a proč je trio tak oblíbené. BAVÍ. 

Řasenka je jediná věc, která mě z celého balíčku zklamala. A už jse zjistila proč. Je totiž hodně mokrá a díky tomu dělá slepenější efekt, než je třeba. Nafocený efekt bohužel nemám, ale časem se určitě objeví v mých článkách, kde řasenky srovnávám a detailně fotím na oku (první díl najdete tady). Myslím si, že až vyschne, bude dobrá. Má klasický kartáček, který není obří, jak je poslední dobou trendem. Má být velmi tmavá, což moc neregistruji. Barvou mi příjde úplně normální, jako všechny ostatní řasenky. Je to spíše reklamní tah. NEBAVÍ, ale myslím si, že jen kvůli tomu, ze je hodně mokrá. Rose Gold balení je ale opravdu krásné. Nemyslíte?

Matných rtěnek není nikdy dost. Já dostala rtěnku v  odstínu 105, což je hodně bledá růžová barva, podobná rtům Barbie panenky. Tenhle odstín mě osobně nesedí, takže ho vždy míchám s jinou rtěnkou a efekt se mi líbí. Výdrž je okolo 4 hodin, stejně, jako u ostatních krémových rtěnek (ať už z drogérie, nebo ze Sephory – třeba od Bobbi Brown). Pigmentace je super a krémová textura stejně tak. Rtěnka nevysušuje a pokud bych doma neměla tolik rtěnek, klidně bych se podívala i po jiných odstínech. Tenhle typ rtěnek mám totiž nejraději. BAVÍ. 

Poslední produkt, který tu mám je velmi známý. Když se řekne Gabriella Salvete, většina z nás si představí jejich ikonické laky na nehty. Já jsem lak na nehty z řady Enamel měla i na mém maturitním plese, před 3 roky. A ten lak mám do dnes. Stále lakuje, i když už je malinko vysušenější. Pigmentace těchto laků úžasná. Kryjí už při první vrstvě a výdrž je také slušná. Tyhle laky mám ozkoušené už několik let a v několika odstínech. BAVÍ. 

I když jsou pro GS ikonické laky na nehty, pro mě je to od teď jejich Cover make-up, který řadím mezi mé top make-upy. Jaké máte se značkou zkušenosti? Mějte se krásně a napište mi, co od Gabriella Salvete máte rádi vy, Karolína. 

2 KOMENTÁŘE

  1. Produkty vypadají krásně, teď mi zrovna skoro všechny produkty dochází, tak se chystám obnovit svoji sbírku. Tak třeba po některém z těchto produktů sáhnu a vyzkouším ho. 🙂
    Ps. Po 6 měsících jsem se vrátila ke psaní, budu moc ráda, když se podíváš na můj nový blog.

Comments are closed.