KNIŽNÍ RECENZE: Lauren Graham – Rychleji mluvit nedokážu

3

Knihu od mé oblíbené herečky Lauren Graham, jsem si koupila jen pár dní potom, co se objevila u nás v obchodech. Čekala jsem totiž, že biografie Rychleji mluvit nedokážu bude za pár dní vyprodaná a protože seriál Gilmorova devčata zbožňuju a sledovala jsem ho poměrně nedávno, nemohla jsem si nechat knížku ujít. Kniha mě ale zklamala a nejsem jediná, kdo má takový pocit. Přečtěte si recenzi…

Od autobiografie představitelky Lorelai jsem očekala především zákulisní informace a trochu toho neznámého z backstage. Šlo o mojí první biografii, takže jsem moc nevěděla, do čeho jdu. Doufala jsem ale, že mě knížka nezklame, promo měla slušné a jednu dobu jsem upoutávky viděla všude. Lauren v knize tak něják neosobně popisuje především svůj život. O Gilmorkách se vlastně zmíní jen na několika stranách, což pro mě bylo zklamání. Knihu jsem si kupovala hlavně z toho důvodu, že se dozvím něco navíc o oblíbeném seriálu.

Líbily se mi pasáže, kdy Lauren hovořila se svým otcem, to knize dodalo tak něják na autentičnosti. Většinu stránek jsem ale prolétla a když už jsem se snažila do „děje“ naladit, přišlo mi, že mi ty příběhy vlastně nic neříkají.

Když o tom tak přemýšlím, možná byl problém v tom, že jsem Lauren Graham vnímala spíše jako Lorelai, u které jsem tak něják měla pocit, že mi prozradí všechno. Ať už je to drb o tom, kdo s kým v zákulisí chodí nebo jen to, jak se kdo má…

Shrnutí aneb proč bych si knihu znovu nekoupila

Pokud od knihy očekáváte to stejné, co já, budete zklamané. Snažila jsem se barvitě si představit dané situace, které Lauren popisovala, nikdy se mi to ale nepodařilo. Příběhy byly buď krátké, nebo brané jen velmi povrchně a tak něják nedokončené, takže jsem se ve finále moc nedozvěděla. Kniha má podle mého velký potenciál, škoda, že nebyl využit… Seriál jsem přitom viděla asi půl roku předtím, takže jsem měla poměrně čerstvé dojmy. Spoustu věcí, které Lauren ze života Gilmorek popisuje jsem si ale nepamatovala.

rychleji mluvit nedokážu recenze

rychleji mluvit nedokážu recenze

Autor: Lauren Graham

Originál: Talking as Fast as I Can

Počet stran: 208 stran

Rok vydání: 2017

Nakladatelství: Omega

Anotace:

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat.

Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway („Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“)

V eseji „Jaké to bylo, první část“ nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej „Jaké to bylo, část druhá“ odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo.

O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu.

Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.

rychleji mluvit nedokážu recenze

Za mě obrovské zklamání a knihu bohužel nedoporučuji. Četly jste biografii? A co na ní říkáte? Schválně mi dejte vědět, jsem zvědavá. Když jsem se totiž bavila s mým okolím, všichni měli podobný názor, jako já, Karolína

3 KOMENTÁŘE

  1. Miluji Gilmorky, takže knihu jsem si samozřejmě též nemohla nechat ujít. Zklamaná ovšem nejsem, čekala jsem, že nebude pouze o seriálu a během čtení jsem v tom viděla postavu Lorelai, takže za mě spokojenost.

  2. Já jsem ke knize přistupovala stejně jako ty takže mě taky zklamala. Díky podnadpisu knihy jsem čekala víc Lorelai a ono bylo víc Lauren… Ale myslím si, že když si ji člověk pořizuje s tím, že tuto herečku miluje a chce vědět pikantnosti z jejího života, ne jen z gilmorek, tak bude spokojený. Taky jsem psala recenzi na blog a vypadala podobně jako ta tvoje 🙂

  3. 4 hodiny a knížka přečnená, lhtala jsem jí jak nic😀🤔😍

Comments are closed.