Na co myslet, než vyraziš na ples?

0

Razíš na ples a nevíš, kde začít? Jaké vybrat doplňky, co sebou a na co rozhodně nezapomenout? V tom případě je tohle článek přesně pro tebe! Tak se na to rovnou vrhneme.

..Část první..aneb ŠATY, BOTY A PSANÍČKO

Výběr šatů, bot a psaníčka je nejdůležitější věc hned na začátku. Patří to k základním pravidlům, protože od toho se teď bude odvíjet všechno ostatní. Důležitá je barva a styl, všechno by k sobě mělo ladit jak barvou, tak tvarem. Každé postavě sluší něco jiného. Drž se toho, aby si ukázala své přednosti a naopak schovala to, co na sobě nemáš ráda. Barvu zvol takovou, ve které se cítíš dobře. Lodičky by měly být pohodlné a rozhodně bys na nich měla umět chodit. A psaníčko bych volila jednoduché, protože budeš mít i jiné doplňky a jak se říká – méně je někdy více.

DSC_4400

..Část druhá..aneb DOPLŇKY

Tady se můžete více vyřádit, pokud máte jednodušší šaty. Také záleží, jestli se chystáš na svůj maturitní ples, nebo na ples jako divačka. I když je to věc názoru, já si myslím, že nejkrásnější mají být maturantky a pak až Ti ostatní, ale každý si může myslet něco jiného. Tuto záležitost – tedy doplňky hravě vyřeší ebay (kde to stojí pár korun – a to doslova), ale pokud se chystáš na ples za 14 dní, není jistota, že ti doplňky přijdou. Pokud budeš mít vlasy vyčesané nahoru, zvol větší, třpytivé náušnice, protože ty pak krásně vyniknou. Náhrdelníky, nebo náramky jsou v kurzu poslední dva roky a mě osobně se to moc líbí. Moc se mi také líbí něco ve vlasech. Může to být kytka, nebo třeba kamínky, které dáš sem, tam do drdolu.

DSC_4402

DSC_4404

 

..Část třetí..aneb NEŽ ZAČNEŠ S LÍČENÍM

Tady je důležitá jen jedna věc a to příprava pleti. Pleť by měla být čistá a hydratovaná krémem, který ti vyhovuje. Dnes se prodávají i různé primery, já osobně mohu doporučit ten od Rimmel London, který před časem přišel na trh.Báze pod stíny je další nutnost, stíny pak vydrží celý večer praktický bez hnutí. Další šikovnou věcičkou jsou fixátory, které make-up, už podle názvu, zafixují. Pokud se ti ale nechce investovat kvůli jednomu plesu, fixátor můžeš nahradit i lakem na vlasy, dej si ale pozor, pokud máš citlivou pleť.

 

DSC_4401

..Část čtvrtá..aneb SAMOTNÉ LÍČENÍ

V tomto kroku uvítáš všechny voděodolné produkty a dlouhotrvající a dlouho držící rtěnky, stíny nebo make-upy. Nezapomeň na pudr, kterým docílíš toho, že se nebudeš na fotkách lesknout. Zvol správně barvy a mysli na to, že v sále je vždy větší tma, než u tebe doma, takže pokud přidáš více tvářenky, nebo více tmavých stínů, nic se neděje. Inspiraci na líčení najdeš na youtube, můžeš se nechat inspirovat jak českými, tak zahraničními blogerkami a věř, že toho najdeš spoustu. Líčení si doma párkrát zkus, budeš se na plese cítit jistěji. A neboj se třeba umělých řas, vypadá to famózně! Třpytky jsou také dobrou volbou.

DSC_4415

..Část pátá..aneb CO SEBOU?

Na plese oceníš hlavně balzám na rty, rtěnku, lak na vlasy, parfém, který si doma použila a třeba i pinetky, nebo gumičku, která zachrání tvůj zničený účes. Kapesní zrcátko si vezmi tako raději sebou, ne na každém záchodě jsou zrcadla. A sebou hlavně dobrou náladu 🙂

DSC_4408

DSC_4410

Plesová sezóna je v plném proudu, tak by byla škoda, toho nevyužít. A pokud jsi v maturitním ročníku, stejně tak jako já, věř, že to bude fajn večer. Bez čeho se na plese neobejdeš ty?

Hezký večer, Karolína.