Oblíbenci na jaro

3

Jaro už se bezpochyby blíží a fakt, že je venku více sluníčka a stupňů mi dodává nejen energii, ale i náladu na jiná, hravější líčení. Celý podzim a zimu jsem se líčila v hnědých tónech a občas sáhla po tmavší rtěnce. Každý den jsem se líčila hodně podobně, takže se to mohlo zdát, jako nuda. Většina produktů, po kterých jsem sahala byly matné a spolu se sluníčkem mám potřebu dodat líčení šťávu. Ať už pomocí barev, nebo pomocí rozjasňovačů. Dnes jsme se spolu s blogerkou Lenkou rozhodly, že Vám ukážeme, jaké produkty máme na jaře rády, a proč. Jaká je tedy moje oblíbená jarní kosmetika?

TVÁŘ

Jaro pro mě znamená hlavně svěžest na tvářích. Už ne takovou zastřenou, nebo starorůžovou barvu na líčkách, jako předchozí měsíce. Nejlépe výraznější, svěží, ale také pastelové barvy. Začnu u rozjasňovačů, protože na ty se těším ze všeho nejvíce. Poslední dobou jsou v módě i tekuté rozjasňovače, takže se těším, že je letošní jaro a léto pořádně využiji. Už nějákou dobu používám rozjaňovač v tyčinky od značky Benefit, ale několikrát jsem vyzkoušela i tekutý rozjasňovač od L’Oreal a efekt se mi líbil. Zatím jsem vyzkoušela jen ten růžový, protože jsem hodně bledá, ale myslím si, že po dovolené, nebo na prvním sluníčku bude vypadat skvěle i ten bronzový. Na místo matných tvářenek sahám po těch se shimmerem, nebo po takových, které jsou více vidět. V mé sbírce nově přistáli tvářenky od SmashBox (děkuju lásko), nebo tvářenka Hot Mama od TheBalm, která je hodně podobná legendární tvářence od Nars, Orgasm. Zatímco na srdíčkovou tvářenku od Too Faced nemám přes zimu odvahu, následující měsíce se bude hodit. Vypadá skvěle a dodá zdravý vzhled.

PLEŤ/POKOŽKA

V chladnějším období se ráda odličuji micelární vodou (kterou se ale snažím omezit), nebo klasickým pleťovým mlékem. Když je venku teplo, ráda se osvěžím odlíčením na mokro. Nejraději k tomu mám čistící gely a pěny. Momentálně mám pěnu od Peter Thomas Roth, která božsky svěže voní a koupila jsem jí za super cenu. Něco mi ale říká, že tahle značka už se v Sephoře prodávat nebude. Jediná nevýhoda této pěny je, že pálí v očích. Předtím jsme používala pěnu od značky Cannaderm a ta odlíčila i oči. Když už jsem u značky Peter Thomas Roth, zmíním i všemi milovanou okurkovou masku, kterou jsem objevila v beauty boxu Marie Claire někdy na podzim. Zamilovala jsem si jí natolik, že mám doma i plné balení. Bude skvělá v létě, protože chladí, a pro větší efekt se může dát i do lednice. To zní skvěle, ne?

A co vlasy?

Vlasy v teplém období trpí víc, než v zimě. Alespoň já mám takový pocit, protože po létě mé vlasy vypadají hrozně. Momentálně zkouším kůru od Kerastase, která zároveň vlasy proti horku chrání. A dělá doslova zázraky. V zimě se ráda mažu hutnými másly s těžkými vůněmi. Tohle jaro másla vyměním za grepové tělové mléko od Manufaktura, které voní božky. Té vůně se nemůžu nabažit, jen jsem na něj neměla přes zimu chuť. Za pár dní bude ideální. Spolu s jarem přicházejí i sandále a žabky, a proto je potřeba se o nohy začít starat víc, než v zimě. Já mám problém v tom, že se o chodidla starám více v zimě a před jaro a léto jsem na to už líná. Mám ráda krém na nohy od značky Balea s Ureou, nebo od značky Sportique s levandulí, který je zatím ten nejlepší, co jsem kdy vyzkoušela, ale našla jsem i skvělý krém na nohy od značky Oriflame, který krásně voní a dobře hydratuje.

OČI

Hnědý stín sice zůstane mým nejlepším kamarádem i na jaře, ale občas ho vyměním i za nějákou tu barvičku. Naučila jsem se používat i pigmenty. Doma mám zatím jen pigmenty od NYXu, ale na cestě jsou i pigmenty od značky Makeup Ateliér, na které se moc těším. Příjde mi totiž i jedna výrazná oranžová barvička, se kterou bude super si hrát třeba i u moře. Náladu budu mít i na paletku Moondust a na stíny, které mě zatím nechávali chladnou. Ty dvě růžové vypadají krásně a těším se, co s nimi vymyslím. A pro mě ideální paletka na jaro? Sweet Peach od Too Faced.

RTY/NEHTY

Vínové odstíny vyměním za meruňkové. Mojí láskou už druhou sezónu jsou šťavnaté rtěnky od Esteé Lauder. Mám také náladu na lesky na rty, které jsou výraznější a po kterých jsem několik měsíců vůbec nesáhla. Nové rtěnky mám od značky Kate Von D, na které se také těším. Co se týče laků na nehty, vedou u mě pastelové barvy. Zelená, růžová, nebo nude. Takové odstíny jsou pro mě jako dělané.

PARFÉM

Pokud něco na jaře usíte změnit, pak je to parfém. Favorité jsou pro mě citrusový Hermes, nebo můj poměrně nový J’adore od Diora.

Co vy a jaro? Nechává Vás chladnou, nebo máte chuť v líčení na něco jiného? Užijte si dnešní sluneční den a mějte se fajn, K.

3 KOMENTÁŘE

  1. Samé pěkné věci. 🙂 Pro mě i nějaké neznámé značky, ale vypadá to všechno dobře hlavně ty tvářenky -rozjasňovače a nebo paletky. 🙂

Comments are closed.