Zbavme se ekzému #1

0

Tuhle zimu mám, co se týče ekzému, poměrně klid. Nebo jsem si to alespoň ještě před pár dny myslela. Poslední týden mi totiž ekzém nedá spát. Drbu se i v noci, kdy mě ekzém svědí z celého dne nejvíc. Celou zimu mi ale dělala společnost relaxační koupel z řas Fucobain, kterou jsem si dopřála jednou za čas. Zkrátka tehdy, když jsem si myslela, že je to potřeba.

Minulý rok jsem objevila Sebamed, který mi pokožku krásně zklidňuje a předčil i mojí milovanou Biodermu. A když mi napsalo zastoupení Fucobain, že mají koupel z řas, která je skvělá na ekzémy, těšila jsem se, že jí vyzkouším.

Rybník u vás doma?

První, co mě na Fucobain překvapilo, byla barva. Je totiž úplně totožná s barvou rybníka, který má většina z nás za domem a nikdo by se v něm, vzhledem k barvě nikdy nekoupal. Vodu ve vaně totiž Fucobain zbarví do brčálově zelené. Vůně je také zajímavá – voda potom voní jako řasy, které jsou v koupeli obsažené. Není to nic hrozného, ale abych byla upřímná, vůně levandule by byla příjemnější. Fucobain je 100% přírodní a má pomáhat při akné, vyrážkách, ekzémech, ale bojovat i proti vráskám. Takže pokud máte problematickou pokožku, zbystřete. Je také možné, že se Vám nejprve problémy na pleti zhorší, jak to většinou bývá. Je to ale známka toho, že gel funguje.

Cena a balení

Konzistence je podobná gelu. Balení (tedy 1 litr) vystačí na 10 koupelí. Myslím si ale, že balení může vydržet i na více, než 10 koupelí, já jsem si kolikrát dávala jen jednu odměrku. Gel dostanete v bílém kanystru, který je sice netypický a možná i vtipný, ale na druhou stranu praktický. Výhodou je uzávěr, který má v sobě zároveň i odměrku, takže si nemusíte lámat hlavu nad tím, kolik toho do vody máte nalít. Dvě odměrka = jedna koupel. Nic těžkého. Cena je jeden litr je 999 Kč.

Už od začátku jsem si myslela, že to bude fungovat. A funguje. Ekzém se mi vždy po koupeli na pár dní zklidní a tolik nesvědí. Můj ekzém není velký, mám pár míst, kde mám menší mapy, ale větší než 5 cm to nikdy není. Občas se mi objeví i na obličeji, a když už se tam objeví, tak jedině pod okem. A tam zabírá jen to, že si pleť hodně mažu a nelíčím.

Jaké je složení?

Pokud máte ekzém hodně rozsáhlý, určitě bych dodržovala doporučení – tedy 2-4 koupele týdně. Alespoň tedy ze začátku, abyste mohli zjistit jestli a jak Vám s pletí reaguje a funguje. Za mě je to super způsob, jak proti vyrážkám na pokožce bojovat. Přeci jen je to přírodní cesta a mnohdy lepší, než kortikoidy, nebo mastičky z lékárny. Ty sice pomáhají prakticky hned, ale složení už tak hezké není. Fucobain obsahuje bretaňské řasy, minerály, železo, měď a zinek a také magnézium.

 

Za mě je tedy Fucobain zajímavé zpestření koupele, třeba i tehdy, když Vám pěny, nebo soli do koupele nedělají na pokožce dobře, jako někdy mě. Občas mám totiž náladu na něco extra a tehle gel navíc detoxikuje a pomáhá. Koupíte ho na stránka fucobain.cz. Mějte se hezky a doufám, že Vás ekzém tolik nezlobí, K.