Péče o rty s Blistex

1

Nevím, jak vy, ale já nosím balzám na rty v každé mojí kabelce. Hlavně během zimy si neumím představit, že se ocitnu ve městě se suchou a popraskanou pusou bez balzámu na rty. V dnešním článku vám ukážu dva balzámy na rty od značky Blistex, které jsou skvělé na popraskané rty i jako základ pod rtěnku nebo jako prevence oparů.

Lip Balzám

Lip Balzám bych přirovnala spíše k hojivé mastičce. Je ideální na dovolenou a na cesty, hojí totiž popálené a popraskané rty od sluníčka, má SPF 10 (na letní dovolenou beru spíš Blistex se sluneční ochranou 50, ale na jaře a na podzim mi stačí i SPF 10) a dodává rtům hydrataci. Balzám má krémovou konzistenci, dobře se roztírá, příjemně chladí a je fajn i jako základ pod rtěnku. V zimě se sice snažím vynechat tekuté matné rtěnky a sáhnout spíše po krémovějších, ale když už mám rty popraskané, balzám použiji ještě před celým líčením a rtěnka pak drží a vypadá o dost líp, než na popraskaných suchých rtech. Voní po mentolu a na rtech příjemně chladí/brní, což je efekt, který mám ráda. Většinu zvětšujících lesků a rtěnek, které poštipkávají, mám ráda, takže chladivý efekt vítám. Suchým a popraskaným rtům a koutkům uleví rychle a zároveň v sobě obsahuje složky, které působí preventivně proti oparům, takže za mě super pomocník nejen během zkouškového.

Cena: 76 Kč

blistex blistex

Medplus

Tento balzám můžete sehnat buď v kalíšku nebo v tyčince. Jde o chladivý, hojivý balzám, který mě už několikrát vytrhl trh z paty. Zatímco tyčinka se hodí v kabelce, kalíšek používám ráda doma. Oproti Lip balzámu má o něco hutnější konzistenci a na rtech vydrží déle. Voní po mentolu, ale osobně bych to přirovnala spíše ke sladší vůni. Tento balzám obsahuje eukalyptus, mentol a kafr, takže nejen, že přináší úlevu popraskaným a suchým rtům, ale zároveň i příjemně chladí (ale nepálí).

Cena za balzám v kalíšku: 99 Kč

Cena balzámu v tyčince: 81 Kč

Ať už v drogérii sáhnete po balzámu Medplus nebo po jakémkoliv balzámu Blistex, jsem si jistá, že neuděláte chybu. Balzámy Blistex používám už spoustu let a nedám na ně dopustit. Mometalně používám balzám Flip, který voní po švestkách a vanilce a je také moc fajn. Dejte mi vědět, jestli máte rádi balzámy v kalíšku a jestli značku Blistex znáte. Těším se na vás u dalšího článku nebo videa, K.

1 komentář

  1. Medplus mám v kalíšku a je super, ještě raději ale mám Lip Relief Cream, na koutky a opary je perfektní.

Comments are closed.