RECENZE / Ciaté Pump Plump lesk na rty

0

Před pár lety byly lip stainy součástí mého každodenního líčení. Už loni jsem ale začala nosit spíše klasické krémové rtěnky nebo úplný opak matných rtů – lesky. Matné rtěnky už se totiž celkově nenosí tolik jako dřív. Na suchých a popraskaných rtech nevypadá dobře žádná matná rtěnka a často nepomůže peeling ani nejlepší balzám na světě. S krémovou se to dá zvládnout a lesk šupinky lehce schová, což je jeden z důvodů, proč po leskách sahám poslední dobou poměrně často.

Ciaté Pump Plump lesk na rtyDalší výhodou je, že lesky opticky rty zvětší. A nemusí být nutně zvětšující. Lesk na sebe poutá pozornost a stejně tak je tomu i u make-upu. Co chceme potlačit konturujeme tmavým pudrem a na co chceme upozornit líčíme světlým a často třpytivým líčidlem.

Jaký jsou lesky Ciaté Pump Plump?

Už před časem jsem zjistila, že pokud nosím lesk na rty, raději sahám po takovém, který svou texturou připomíná spíš med nebo olej. Lepkavé lesky nesnáším, takže pro mě existují jen dva typy lesků. Ty které mám ráda a ty, které ne. Značku Ciaté znám hlavně kvůli jejich lakům na nehty. Dekorativní kosmetika pro mě byla novinkou, ale lesk jsem si oblíbila už při prvním použití.

Nejsem zastánce plastik ani výplní, ale vím, že horní ret mám o něco menší, než ten dolní, takže ráda používám zvětšující produkty. A dokonce je mi příjemný i ten jemný štiplavý pocit, který zanechávají. Pump Plump lesky mám ve dvou odstínech. Tmavší Cherry a světlejší Honey Den. Více jsem si oblíbila Honey Den, což je jemná růžová barva s malinkými třpytkami. K dennímu líčení ideál. Lesky nelepí, jsou příjemné a přirovnala bych je texturou spíše k medu. Na rtech vydrží několik hodin, zvládnou i svačinu a hezky zvětší objem rtů.

Cena: 599 Kč

Obecně se mi osvědčilo investovat spíše do dražších lesků na rty, kde je větší pravděpodobnost, že nebudou nepříjemně lepit. Ciaté Pump Plump lesky jsem si oblíbila a  rozhodně doporučuji 🙂

 

Co vy a lesky na rty? Používáte nebo máte raději klasické rtěnky? Mějte se hezky, K.

*Lesky mi byly poskytnuty na vyzkoušení zastoupením Ciaté. Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi. Článek jsem napsala z vlastní vůle. Nejedná se o placenou spolupráci.