RECENZE / Clinique iD BB gel a personalizovaná péče

0

Clinique iDLetošní léto a častý pobyt doma mě naučil spoustu věcí. Začala jsem používat jiné typy produktů, než jsem byla zvyklá. Tím mám na mysli BB krémy, BB gely a různé tónující a zkrášlující fluidy. Doma nemám tak často potřebu se líčit, ale protože mě to baví a mám výrazné začervenání, občas chci pleť alespoň sjednotit. Hutné a vysoké krycí make-upy v létě sice vyměňuji za přípravky s lehčí texturou, ale Clinique iD BB gel je něco malinko jiného. Personalizovanou péči Clinique iD už používám delší dobu, vyzkoušela jsem hydratační želé i mléko a několik druhů náplní, proto se dnes zaměřím právě na systém Clinique iD.

Jak to celé vlastně funguje?

Celý systém se skládá z hydratační báze a náplně s aktivním koncentrátem. Vy si tedy sestavíte takovou hydrataci na míru. Vyberete si jednu ze čtyř bází a do ní vložíte vybranou náplň. Náplní je pět, takže si můžete vybrat produkt přesně tak, jak si vaše pleť momentálně žádá.

Oba produkty si koupíte zvlášť, poté už jen otevřete lahvičku s bází a náplň, a jednoduše ji zašroubujete do lahvičky s hydratačním přípravkem. Pak už stačí několikrát zmáčknout pumpičku a na obličej aplikujete obě složky naráz. Dávkování je přesné, takže vám báze i náplň vydrží až do konce. Určitě se tedy nemusíte bát toho, že byste ke konci museli použit jen hydratační bázi nebo pouze náplň. Na celý obličej většinou nanáším 2 pumpičky a zbytek produktu ještě použiji i na krk a dekolt. Balení je velké (dohromady má 125 ml), takže vydrží delší dobu, než klasický krém, a to i v případě, že ho používáte ráno i večer.

Clinique iD BB gel

Hydratační báze

Báze jsou čtyři. Textura i efekt jednotlivých přípravků se liší, proto je určitě lepší vše si vyzkoušet přímo v obchodě, abyste viděli, jak se jednotlivé báze chovají a která bude nejvhodnější pro váš typ pleti.

  • Dramatically Different Moisturizing BB-Gel je základ v podobě hydratačního BB gelu. O pleť pečuje a sjednotí ji v jednom kroku. I přes to, že pleť zdokonalí a mohl by působit jako dekorativní kosmetika, jedná se pečující produkt. Při roztírání se BB gel zabarví a pleť lehce natónuje. Barva se hezky přizpůsobí pleti, ale není to odstín, který by byl vhodný vyloženě pro bledule. Přes zimu je na mě tmavší, ale na jaře a v létě mi sedí skvěle. Pro mě je to ideální přípravek na ty dny, kdy se nechci líčit, ale chci pleti dodat péči a jemně ji natónovat. Výrazné začervenání ani pupínky neschová, ale pleť působí zdravějším a svěžím dojmem. Sjednocení je sice jemné, ale umí divy.

 

  • Dramatically Different Moisturizing Lotion+ lehoučké hydratační mléko, vhodné pro suchou a dehydratovanou pleť. Rychle se vstřebává, pleť vyživuje ale zároveň není skoro vůbec cítit. I přes to, že jde o nejvýživnější bázi, je mléko vhodné i přes léto a pod make-up. Pro mě ideální.
  • Dramarically Different Hydrating Jelly mě svou texturou baví hodně. Lehké želé na vodní bázi bez obsahu olejů, které je svou texturou velice podobné BB gelu. Želé je lehoučké, rychle se vstřebává, chrání pleť před vnějšími vlivy a znečistěním a je vhodné pro všechny typy pleti. Pleť nezatěžuje, hydratuje a jde o ideální kousek na léto a pod make-up.

A poslední variantou je Dramatically Different Oil-Control Gel, lehký matující krém bez obsahu oleje, který bude vhodný spíše pro smíšenou a mastnou pleť. S tím zkušenost nemám.

Clinique iD

Náplně s aktivním koncentrátem

Každá náplň je zaměřena na jeden z hlavních problémů pleti. Já mám nejraději náplň Iritation pro podrážděnou pleť (ZELENÁ), která pleť zklidní především díky obsahu probiotických kvasinek a je ideální i jako prevence. Náplň Fatique pro unavenou pleť (ORANŽOVÁ) pleť díky taurinu povzbudí a projasní a také jsem si jí moc oblíbila.

K dispozici je ještě MODRÁ, FIALOVÁ a BÍLÁ náplň. Fialová náplň je vhodná pro zralou pleť, vyhladí linky a vypne pleť díky syrovátkovému proteinu. Mám ji v kombinace s hydratačním želé a po použití mám opravdu pocit vypnutější pleti. Modrá díky obsahu kyselin pleť vyhlazuje a bílá náplň obsahuje extrakt z anděliky japonské, díky které sjednotí a rozjasní tón pleti.

Cena Clinique iD: 1 290 Kč

Baví mě, že si můžu vybrat jak hydratační bázi, tak náplň. Pleť se mi v průběhu roku dost mění, hydratační želé mi sedí celý rok, přes zimu preferuji hydratační mléko a v létě je mým favoritem BB gel. Co na nápad personalizované péče říkáte? A jak se vám líbí Clinique iD BB gel? K.

*Péče Clinique iD mi byla zaslána k nezávazné recenzi. Zaslání však v žádném případě nemění můj názor ani recenzi.