RECENZE / Clinique Moisture Surge Eye hydratační oční gelový koncentrát

0

Clinique Moisture Surge EyeKaždá z nás by si přála oční okolí bez váčků, kruhů i vrásek. Velký kus práce sice odvedou geny, zbytek ale závisí na našem životním stylu a na tom, jakou péči očnímu okolí dopřejeme. Pokožka okolo očí je výrazně tenčí, než kdekoliv jinde a stárnutí, nevyspání nebo dehydratace se projevuje v očním okolí jako první. Už spoustu krát jsem slyšela, že oční gely a krémy by se měly začít používat okolo 25 roku věku, takže když jsem v únoru dosáhla čtvrt století, vedle pleťového séra a hydratačního krému jsem do mé ranní pleťové rutiny zařadila i oční gel. Večer produkt na oční okolí nepoužívám, snažím se tak předcházet otokům, ale každá pleť je jiná, takže je potřeba vysledovat, co vyhovuje přímo vám.

Před pár dny jsem spotřebovala hydratační oční gelový koncentrát z řady Moisture Surge od Clinqiue a dnes mám pro vás mé dojmy. Jde o lehoučký gel na vodní bázi, který napomáhá očnímu okolí doplnit svou vlastní hydrataci až po dobu 96 hodin. Je vhodný pro všechny typy pleti, včetně pleti velmi suché nebo mastné. To, jaký typ pleti máte u očního krému nebo gelu nehraje zas tak velkou roli. Při výběru je důležitější, jaký problém chcete řešit. Nejčastěji to bývají tmavé kruhy, otoky nebo vrásky. A roli hraje také to, jak moc citlivou máte kůži kolem očí. Já chci pleti dodat především hydrataci a to gel plní na jedničku. Textura je příjemně nadýchaná, po ránu gel oční okolí krásně osvěží a rozjasní. Oblíbila jsem si ho moc a balení mi vydrželo přes 3 měsíce každodenního používání.

Důležité je také to, jakým směrem oční gel vmasírujete

Použití je jednoduché, na jednu aplikaci stačí množství o velikosti hrášku (já vždy použila jednu pumpičku) a gel jsem jemně vmasírovala do okolí očí. Důležité je také to, jakým směrem masírujete. Abyste si nepřidělávaly zbytečné vrásky, oční gel nebo krém nanášejte a masírujte směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu. Nikdy ne obráceně. Nikdy také nezapomínejte na oblast nad obočím, tam můžete oční krém nanášet také.

Oční gel Moisture Surge můžete použít samostatně, pod make-up (bleskově se vstřebává, takže vám nanášení a vstřebávání očního gelu nezabere ráno dlouhou dobu) nebo jako intenzivní 3minutovou masku.

Cena očního gelu Moisture Surge: 930 Kč

Clinique Moisture Surge Eye jako extra vzpruha v podobě 3minutové masky

Clinique Moisture Surge Eye bych doporučila jak na mladší pleť, tak pro někoho, pro koho je klíčové osvěžení a hydratace. Ať už je vám 25 nebo 40, u oční péče je důležité začít. A pokud budete důsledné, pokožka vám to vrátí.

Používáte kosmetiku určenou na oční okolí? A co na Clinique Moisture Surge Eye říkáte? Mějte se krásně a těším se brzy! K.

*Oční gel Clinique Moisture Surge Eye mi byl zaslán k nezávazné recenzi. Zaslání však v žádném případě nemění můj názor ani recenzi.