NAŠE CESTA K MIMINKU 3. / Dlouhý rok snažení a vysněné dvě čárky

0

Na těhotenském testu jsem poprvé objevila dvě čárky v květnu 2019. Bohužel se ale jednalo o mimoděložní těhotenství. O mé předchozí zkušenosti jsem vám psala v jednom z předchozích článků, proto se k tomu dnes nebudu tolik vracet. Rozhodně je to ale důležitá součást naše příběhu k vysněnému miminku. Tímto článkem tedy volně navazuji na článek o mimoděložním těhotenství a také na článek o mých vnitřních pocitech, které jsem měla těsně po operaci při nevydařeném těhotenství.

Naše svatební cesta byla nádherná, ale bohužel jsem neotěhotněla. A nevyšlo to ani v říjnu. Pokaždé, když přišla ta proradná menstruace, tak jsem brečela a snášela to špatně. Miminko jsem si přála a i když jsme se snažili, nešlo nám to. Na gynekologii nám řekli, ať se snažíme, že pokud se to nepovede do léta, začneme to řešit jinak. Tím, že mám vlastně jen jeden vejcovod mám o 50% sníženou možnost otěhotnění a to nám to asi dost komplikovalo.

Ovulační testy

Na začátku roku už jsem si říkala, že bychom tomu mohli trošku pomoct, takže jsem si na internetu objednala hromadu ovulačních testů a začala řešit ovulaci. Do té doby jsem ovulaci řešila jen skrze aplikace P.C. (kam si zaznamenáváte menstruaci), která ovulaci i příchod menstruace odhaduje, takže to není nic jistého. Já mám delší cyklus ale ovulaci jsem měla více méně hodně podobně, jako odhadovala aplikace.

Použití ovulačních testů je jednoduché. Vypadá to jako klasický těhotenský test, jen vám neukáže, že čekáte miminko, ale kdy je ideální doba na to ho počít, takže jsem začala poctivě testovat, kdy je na to ta správná doba.

Doplňky stravy

Těhotenské doplňky stravy jsem začala brát už na jaře v roce 2019 a nikdy jsem je do druhého otěhotnění nevysadila, takže vitamínů vhodné pro miminko bych měla mít dost. Ze začátku jsem brala Femibion 1 (bez jódu), což je jeden z těch dražších doplňků, ale později jsem se na internetu dočetla, že zas tak dobrý není, takže jsem to začala střídat s přírodními doplňkami a s obyčejnou kyselinou listovou, kterou jsem brala nejdéle.

naše cesta k miminku

Od mimoděložního těhotenství (jaro 2019) se mi už nepovedlo dostat se na původní váhu, což bylo nějákých 48kg. I když jsem se necítila dobře a musela změnit velikost kalhot, nechtěla jsem řešit nějaké diety, protože jsem si říkala, že když plánujeme miminko, je důležité jíst zdravě ale dostatečně. Přibrala jsem asi 2 kila, ale s mojí výškou 160 cm je znát každé kilo…

Kontrola na gynekologii

V květnu 2020 jsem byla na gynekologii, aby se paní doktorka podívala, jestli je u mě vše v pořádku, když se nám miminko nedaří počít delší dobu. Naštěstí vše bylo, jen mi nejspíš vajíčka dozrávají později, když mám delší cyklus. Krev byla taky v pořádku, kontrolovala se mi hladina ženských hormonů a protože mi na diabetologii dělají velké odběry jednou za rok a věděla jsem, že tam je skrze cukrovku i štítnou žlázu vše ok, nic dalšího jsme neřešily. Na doporučení jsem začala brát doplněk stravy Nosifol, což je doplněk na podporu plodnosti a na srovnání cyklu. Je to takový sypký prášek, který každý den smícháte s vodou a vypijete. Nejdřív mi moc nechutnal, ale už jsem si na něj zvykla a i díky tomu ráno vypiju sklenici vody navíc. Je se sladidly, takže vhodný i pro diabetiky.

Když jsem začala brát Nosifol, vysadila jsem všechny ostatní doplňky, které jsem do té doby brala. Brala jsem toho poměrně hodně. Rybí tuk, vitamín C, kyselinu listovou, hlívu i ActiveFem, což je doplněk pro hezčí vlasy a pleť. Říkala jsem si, že mám možné těch doplňku hodně, takže jsem všechny přestala brát a začala pít Nosifol. Gynekoložka mi říkala, že účinky Nosifolu jsou většinou vidět až po 3 měsících, takže jsem si říkala, že teď s Honzíkem miminko nebudeme tolik řešit a začneme se soustředit na ovulaci až v létě.

Jenže to se snadno řekne. Když mi ta proradná aplikace napsala, že by měla přijít ovulace, stejně jsem na to myslela. Přestat myslet na to prostě nejde, i když mi všichni říkali, že je to to nejdůležitější.

No a pak se stal zázrak.

naše cesta k miminkuKdyž měla přijít další menstruace, už nepřišla, a na testu jsem objevila ty vysněný dvě čárky.

HURÁ!!!!

Osobně jsem si říkala, že když budu těhotná, zase to určitě poznám. Ale tentokrát jsem to vůbec nepoznala. Za to to poznal Honzík. Byla jsem totiž dost nepříjemná a hodně se dohadovala. Mě to tedy přišlo jako klasická výměna názorů, ale Honzík to vnímal jinak. Test jsem si tedy udělala ještě před tím, než mi měla přijít očekávaná menstruace.

Říkala jsem si, že čárky na testu vypadají už na první pohled líp, než u předchozího těhotenství, protože u mimoděložního těhotenství jsem měla čárku tenkou i po očekávané menstruaci. Teď jsem měla čárku dost zřetelnou ještě pár dní před MS a to jsem ani nepoužila ranní moč. V pondělí i v úterý ráno jsem si udělala test ještě pro jistotu a všechny 3 vyšly pozitivní, takže jsem se začínala těšit. Tentokrát se žádné obavy z toho, jestli je na miminko ta správná doba neobjevily, byla jsem nadšená a doufala, že je to v pořádku.

Samozřejmě jsem začala hledat na internetu, jaká je možnost dalšího mimoděložního těhotenství. Po prodělaném mimoděložní těhotenství je při dalším otěhotnění 7-13 krát vyšší pravděpodobnost, že se bude tento stav opakovat, takže jsem se tak jako tak obávala. Snažila jsme se myslet pozitivně, ale těch 5 dní do gynekologické kontroly pro mě byly doslova nekonečné a já snad počítala i minuty…