Recenze / Fén Rowenta Ultimate Pro CV9620

2
Ahoj holky, dnes mám pro vás recenzi na vysoušeč/fén na vlasy Ultimate Pro CV9620 od značky Rowenta. Můj starý vysoušeč jsem se rozhodla vyměnit z toho důvodu, že jsem ke konci fénování cítila, že je vzduch o dost teplejší, než byl na začátku a než by asi měl být. Proto jsem usoudila, že je čas na změnu, i přes to, že fén stále po 5 letech fungoval. V té době se mi shodou okolností ozvali z Rowenty, jestli nechci vyzkoušet jeji vlajkovou loď – model Ultimate Pro, takže jsem s radostí kývla.
První, co mě hodně překvapilo už při prvním používání byl zvuk fénu. U toho předchozího jsem byla zvyklá na to, že když jsem si sušila vlasy, nic okolo jsem neslyšela. Model Ultimate Pro je o hooodně tišší, což oceňuji. V koupelně totiž většinou poslouchám podcasty nebo videa a takhle nemusím zvuk nebo video pozastavit.

Jak to vypadá při foukání?

Fén se dá nastavit na tři stupně teploty, tři intenzity/rychlosti foukání. Samozřejmě je tu i možnost studeného foukání. Studené foukání používám až úplně nakonec, když chci účes zafixovat. Při foukání nejčastěji používám střední intenzitu a druhý stupeň teploty. Třetí stupeň teploty je opravdu horký, na mě až moc, ale věřím, že holky (možná i kluci?), kteří mají hodně husté vlasy nebo zrovna někam spěchají ocení i nejteplejší stupeň. K fénu jsem měla i několik nástavců (včetně difuzéru), já používám ten menší, který určitě všichni dobře znáte. Jde totiž o takovou klasiku. Fén má také extra úzký koncentrátor pro jednodušší tvarování účesu a díky tomuto motoru má také 2x delší životnost než klasické fény. Časem vám dám určitě vědět, jak dlouho fén vydržel. Věřím ale, že bude minimálně na 5 let.

 

Co se týká délky foukání vlasů, pozoruji rozdíl. Vlasy mám suché za pár minut a určitě je to kratší doba, než s fénem, který jsem měla předtím. Vlasy jsou po vyfoukání krásně hladké a lesklé díky ionizaci, která eliminuje statickou elektřinu a vlasy se pak nekrepatí, takže ani tolik nepoužívám žehličku a vlasy mám rovné i po vyfoukání. Človek by řekl, že za těch pár let nic lepšího nebude a já opravdu rozdíl pocítila. Jak v délce foukání, tak v hlasitosti přístroje. Délka kabelu je 2,8 metru, takže můžu v pohodě přejít s fénem celou koupelnu 😀 Cena fénu se pohybuje okolo 5 000 Kč. Na internetu jsem ho ale často viděla za cenu 2 999 Kč, což už si myslím, že je přijatelná cena.

Pokud tedy sháníte kvalitní fén, Ultimate Pro můžu jednoznačně doporučit.

Vlasová kosmetika, kterou používám

Před každým foukáním používám také produkty, které vlasy chrání před tepelnou úpravou a žehlením. I přes to, že jsem žehlení hodně omezila, sem tam si vlasy upravím. Pokud ale máte správný šampon, kondicionér, péči, hřeben a fén, žehličku pro rovné vlasy potřebovat nebudete. Vlasová péče a následně produkty na ochranu před horkem jsou podle mého velice důležité ať už máte fén nebo žehličku jakoukoliv. Já momentálně používám kombo šamponu a kondicionéru od značky Sebastian (recenzi na produkty najdete v tomto článku). A taky ochranný sprej Hyaluron 2.0 Spray od značky Alcina, péči Kérastase Résistance Ciment Thermique nebo sérum Kérastase Blond Absolu Cicaplasme a se všemi produkty jsem spokojená. 

Fén Rowenta Ultimate ProCo vy? Věnujete si vlasy nebo je necháváte uschnout přirozeně? Moc děkuji firmě Rowenta za poskytnutí produktu, mějte hezky a těším se příště, K.

2 KOMENTÁŘE

  1. Od Rowenty mám žehličku na vlasy a tu si nemůžu vynachválit.
    Fény mám teda dva a oba od Philips a jsem s nimi nadmíru spoko. Taky jsem docela nedávno zjistila, že si vlasy nefénuji správně, takže jsem z toho byla taková rozpačitá, ale musím říct, že po změně stylu foukání mám vlasy zase o něco méně chaotické a hlavně spolu s kvalitními produkty na vlasy se tak rychle nemastí. (super video je myslím si tohle: https://www.youtube.com/watch?v=ivfu-CiEnW4) kdybys chtěla kouknout.

Comments are closed.