RECENZE: Neutrogena řada Hydro Boost

2

Značku Neutrogena jsem pořádně nikdy nezkoušela. Pamatuji si, že jí používala moje mamka, když jsem byla menší. Já jsem na jejich pečující kosmetiku narazila až později a vyzkoušela jsem tělové mléko Nordic Berry, které sice krásně vonělo, ale bylo na mě moc hutné. Od té doby bylo ticho po pěšině a já se ke této kosmetika dostala až po několika letech. Řada Hydro Boost mě mile překvapila. Krásně voní a nejvíce mě kupodivu baví tělová balzám.

Tělový balzám

Pokud čtete můj blog, nebo mě znáte, tak víte, že tělové krém, balzámy a oleje u mě najdete jen zřída. Obličej si sice mažu vzorně několikrát denně, pokud ale namažu pokožku těla, je to jednou za čas, což by se mohlo s Neutrogena balzámem změnit. Proč? Jde sice o tělový balzám, nečekejte ale nepříjemný, hutný nevstřebatelný krém. Já bych balzám přirovnala spíše k našlehanému suflé. Je totiž velmi lehký, bleskově se vstřebá, nelepí a pokožka je pod krásně vláčná a malinko provoněná. Parádní je i na ruce a nohy.

Pokožku mám suchou a k mazání musím často nutit a někdy to i přes nucení nejde. Nenávidím ten lepivý pocit. Nejvíce si suché pokožky všímám po holení, to mám pak šupinky i pocit pnutí. Po namazání balzámem pnutí zmizí a mám pocit, že tak dobře hydratovanou pokožku jsem dlouho neměla. Díky svěží vůni a rychlému vstřebávání (bez pocitu ulepení) bude parádní i přes léto.

Neutrogena řada Hydro Boost

Neutrogena řada Hydro Boost

City Shield hydratační krém s SPF 25

SPF oceňuji hlavně v létě, na podzim a v zimě na ochranu proti sluníčku zapomínám, takže pokud má krém SPF, je to pro mě o starost méně. Určitě ale krémy s SPF nepoužívejte na noc, pleť by to zbytečně zatěžovalo. Krém je lehčí a mojí momentálně velmi suché a dehydratované pleti nestačí, takže buď dám větší vrstvičku nebo obličej namažu po několik minutách znovu. Naopak se sérem funguje hezky. Na normální a suchou pleť bude super pod make-up, vstřebává se velmi rychle.

Koukala jsem, že vedle tohoto krému má řada Hydro Boost i krémy v klasickém kalíšku a dokonce i masku. Většinou platí, že krémy v tubičce jsou spíš lehčího charakteru, než ty v klasickém balení. Jak je tomu tady sice netuším, ale tipla bych si, že v kalíšku bude krém o něco výživnější. Zkoušel někdo?

Krém obsahuje kyselinu hyaluronovou, která pleť intenzivně hydratuje a posiluje kožní bariéru. Pleť by tak měla být odolnější vůči vnějším vlivům, což se teď s příchodem studenějšího počasí hodí. Já ho nosím v kabelce a používám i na ruce. Nelepí, rychle se vpijí, je příjemný a nevtíravě voní.

Neutrogena řada Hydro Boost

Neutrogena řada Hydro Boost
Zleva: pleťový krém, tělový balzám a pleťový peeling

Vyhlazující pleťový peeling

Hydro Boost peeling má v sobě jemná zrníčka, která pleť šetrně obrousí a vyčistí. Na tělo mám ráda sice hrubší strukturu peeligů, na pleť vzhledem k tomu, že mám citlivou pleť, sahám po jemnějších častečkách. Hydro Boost je určený i pro citlivou pleť a je bez mýdla a bez olejů. Po aplikaci je pleť na dotek jemná a zářivá, ale zároveň mám příjemný pocit vyčistěné pokožky. Často se totiž tyto dva faktory vylučují, tady je tomu naopak. Pleť po použití sice nepne, ale pocit suché pokožky mi bohužel vzhledem k mému stavu pleti zůstavá. Protože je peeling hodně jemný, můžete ho používat i každý den, já ho používám 2x týdně.

Nepění, voní jemně a na pleti parfemaci skoro neucítíte, což u komerční kosmetiky oceňuji. Pokud totiž podobné produkty na obličej voní, většinou je parfemace až moc.

Neutrogena řada Hydro Boost Neutrogena řada Hydro Boost

Myslím si, že řada je vhodná pro všechny typy pleti, poku máte stejně jako já pleť hodně suchou a dehydratovanou, mohlo by být výživy málo. Na léto a přelom léta a podzimu bude řada fajn, na zimu ale sáhnu po něčem hutnějším. Alespoň, co se pleťového krému týká.  Co na řadu Hydro Boost říkáte? Zaujala vás?

* za poskytnutí řady Hydro Boost děkuji internetovému magazínu žena-in.cz

Neutrogena řada Hydro Boost

2 KOMENTÁŘE

  1. Koupila jsem si Neutrogenu Cellular Boost noční krém proti vráskám. Nevím, jak je to možné, ale hrozně vysušuje. Možná je princip krému založen na vysušení vrásek 🙂 Přestala jsem ho používat na obličej a nechala si ho na ruce. A světe div se, mám je vysušené! Jako doplněk ze stejné řady jsem si koupila i oční krém. Velmi štípe a po vsáknutí se „drobí“. V těchto dvou krémech jsem se tedy zklamala.

Comments are closed.