#ze života / Vztah na dálku a podzimní depka

1

Poslední dobou si pohrávám s myšlenkou čapnout příležitost za pačesy a začít pořadně blogovat/vlogovat/fotit… Pomohl mi k tomu i fakt, že mě nadšeně podporují kamarádi a Honzík. JENŽE pak je tu to depresivní podzimní období. Myslela jsem si, že se mě netýká, ale v posledním týdnu pozoruju, že často usínám už v sedm večer, vzbudím se až ráno a nic se mi nechce. A je jedno, jestli mám jít zrovna do práce nebo mám volný den. Zatím si říkám, že za to může ta úterní „dětská“ viróza, málo víkendového spánku a ranní mňoukání Belly, který jinak obstarává Honzík a že žádnou depku nemám. ALE pak si vzpomenu na to, že:

 • bych se už sakra měla začít učit do školy nebo číst tu doporučenou filozofickou literaturu, kterou jsem jako zběsilá sháněla po všech antikvariátech v Praze, což mi kazí náladu nejvíc.
 • chci dělat víc věcí, než kolik mám energie a času. No jak tohle vyřešit fakt nevím…
 • mě už nebaví Praha. Poslední dobou mám pocit, že lidi jsou všude a vadí mi i pošťák 😀 Nejraději bych si sedla na terasu s kafem a jen seděla. Jenže nemáme terasu…
 • jsme měli včera odletět na dovolenou na Bali. Neodletěli jsme a letenky propadli. Jak by řekli kluci – tohle je #richlife. Srdce mi krvácí!!!!
 • pořád nevím, co Honzíkovi koupit ke kulatému výročí. Můj původní nápad se líbí jen 2 lidem. Mě a mamce (mami díky :D). Takže pokud máte nějaký tip, sem s ním!
 • Honzík je fuč jen 3 týdny a mě to příjde jako půl rok. Jasně, zatím moc netruchlím, nemám na to moc čas a doma mě zaměstnávají kočky, ale večer je mi smutno a potřebovala bych obejmout.

  vztah na dálku
  Můj nejčastějí výhled po ránu… Naštvanej Allwin

Upřímně jsem byla na vztah na dálku zvyklá. Aspoň na začátku. Tehdy jsem jezdila do Budějovic jednou za měsíc a ta cesta autobusem se mi zdála nekonečná. Nakonec jsme první půl rok zvládli krásně a sestěhovali se spolu do Prahy. A od té doby jsme se rozloučili maximálně na 10 dní, když jsem jela s rodičema na dovolenou. Jsme takový závisláci, za což jsem ráda. Ono je vlastně jedno, jestli jste závislák nebo sólista, důležitý je to, abyste k sobě našli toho parťáka. Devět týdnů je delší doba a když jsem na to v létě kývala, nějak jsem nevěřila tomu, že to příjde. A ono přišlo.

Pomalu ale jistě šílím z Vánoc. Říkejte si co chcete, už se to blíží a já bych nejraději ozdobila náš byt, pořídila stromeček a začala péct cukroví. Ale samotný se mi nějak nechce. Na dárky je ještě čas. To si říkám hlavně z toho důvodu, že nemám z čeho dárky platit, čekám na výplatu jako na smilování, protože když Honzík odletěl, tak jsem si chtěla dělat radost a nakupovala. A ono je to znát, když berete pět švestek a za tři si koupíte kabát a svetr 😀 Sirotčák mi totiž už 3 měsíce nepříšel (#student) a do rezerv šahat nechci. Zatím se držím zuby nehty!

Protože spolu budeme s Honzíkem 5 let, nějak se z toho delšího odloučení nehroutím. Jak jsem psala, moc času na brečení není, voláme si (minimálně) 2x denně. Ještě že existuje FaceTime a internet! To mi připomíná naše začátky, kdy jsme skypovali i 8 hodin denně. V nečem to má i svoje výhody. Mám na sebe víc času, doma častěji uklízim (nikdo jinej to za mě totiž neudělá) a nemusím se rozčilovat nad tím, že má Honzík všude kabely a poházený trička. Taky za to nehroucení můžou letenky, který mám do Izraele koupený. Kdybych je totiž neměla a slavila naše výročí sama v Praze, bylo by to větší peklo. Přišlo mi, že Honzík odletěl a hned jsme začali řešit, kdy a jak poletím. A tak tuším, že to bude jeden velkej průser. Mimo EU jsem totiž ještě neletěla a mluvit anglicky jsem už zapomněla.

Tak snad to semnou všichni moji kamarádi vydrží. Chudáci se mi musí věnovat víc, než kdy jindy, ale zatím se ozývají i oni, což je asi dobrý znamení, ne? A poslední výhoda? Můžu jezdit za našima každej víkend, takže mami, připrav se! O víkendu pečem, ať mám do Izraele výslužku 😀 Mimochodem, nikdy si neposílejte fotky toho, co momentálně vidíte. Pokud teda nejste ten, kdo je u moře…

vztah na dálku
To jsou panoramata, co? 😀

Co říkáte na vztahy na dálku? Já jsem pro, myslím si totiž, že nám to vztah posílí, ale dýl jak dva měsíce bych nedala… Takže miláčku, po Vánocích už nikam 😀 Mějte se krásně, Karolína

vztah na dálku

 

1 komentář

 1. Pro mě vztah na dálku už nikdy. Čtyři roky mi docela stačily. Čím jsem starší, tak si uvědomuji, jak mě to uvnitř poznamenalo a že to byla i možná moje ztráta času. Člověk se přizpůsobuje, aby byl aspoň na ten víkend s milovanou osobou, která stejně musí objíždět celou rodinu a přátelé, když se vrátí do ČR 1X za měsíc. Vztah se zasekl a nepokračoval dál. Už bych do toho nešla. Přeji hodně štěstí a sluníčka do života v tomhle počasí. 🙂

Comments are closed.