RECENZE / Pečující kosmetika CareMedica

0

Krásný den, doufám, že se máte skvěle a užíváte jaro. V dnešní recenzi se spolu zaměříme na českou přírodní kosmetiku CareMedica, která je zajímavá především tím, že obsahuje výtažky z hub. Díky spolupráci s e-shopem obchodcinskemediciny.cz jsem vyzkoušela vlasovou i pleťovou kosmetiku a nejvíce mě zaujalo u produktů právě složení. Houby v kosmetice se často nevidí, že?

Pleťová voda CareMedica

Tonikum nebo pleťová voda by se měla správně používat každé ráno i večer, jako závěrečná fáze při čištění pleti. Za úkol má pleť dočistit od odličovacích přípravků a vyrovnat pH pleti. Proto by se na ní nemělo zapomínat. Hlavními složkami této pleťové vody jsou výtažky z hub Reishi a Shiitake, které podporují zdravý stav pokožky, zklidňují podráždění a eliminují vznik drobných nedokonalostí. Já mám pleť suchou a citlivou, s nedokonalostmi velký problém nemám, pupínek se mi objeví na obličeji jen málo kdy, ale po nanesení mám pleť příjemně vyživenou, zklidněnou a přirozeně rozjasněnou. Díky šetrnému složení jí můžete použít i na citlivou pokožku kolem očí, na obličej, krk i dekolt. Balení pleťové vody, šamponu i kondicioneru je bytelné, takže se s nimi nebojím ani cestovat.

Cena pleťové vody: 290 Kč za 130 ml (koupíte zde)

Vyživující šampon a kondicionér CareMedica

I šampon a kondicionér obsahují výtažky u hub. Houby Reishi a Rdesna podporují růst vlasů a zdraví kořínků. Oba produkty jsou vhodné pro všechny typy vlasů a pro každodenní péči. Já mám vlasy suché a melírované, kondicionér nechávám ve vlasech okolo 3-4 minut a i přes to, že šampon ani kondicionér neobsahují často diskutované silikony, kvůli kterým vypadají vlasy zdravě (ale ve skutečnosti nejsou), vlas obalí a ty jdou pak jednoduše rozčesat, nemám pocit, že by mi silikony u produktů chyběly. Vlasy po umytí dobře a snadno rozčešu i tak, proto bezsilikonové složení oceňuji.

Šampon dobře pění, což bývá u přírodní kosmetiky často „problém“. Záměrně jsem slovo problém napsala v uvozovkách, protože mě osobně nepěnivé šampony nevadí. Spousta žen má ale pocit, že pokud šampon nepění, vlasy dostatečně nevyčistí, což samozřejmě nemusí být pravda. Určitě je to otázka času a zvyku, protože většinu šamponů co známe pění až moc, ale jak píši výše, tento šampon pění dost.

Cena šamponu: 290 Kč za 200 ml (koupíte zde)

Kondicionér vlasy hydratuje a zjemňuje. Vedle hub obsahuje i kokosový olej, který pomáhá regenerovat poničené vlasy. Výživa, kterou kondicionér vlasům dodá mi stačí, znám ale produkty, které jsou výživnější. Pokud máte vlasy hodně suché a poškozené, myslím, že vám bude více vyhovovat maska, která bývá intenzivnější.

Oba produkty, šampon i kondicionér, mají jednoduché balení spolu s pumpičkou, což je za mě super praktické a znovu jsem se utvrdila v tom, že pumpička je při korigování množství o dost šikovnější, než běžné balení. Šamponu i kondicionéru mi stačí okolo 2-3 pumpnutí, takže balení vydrží dlouho. Stejně jako balení pleťové vody.

Cena kondicionéru: 290 Kč za 200 ml (koupíte zde)

 

Jak se vám kosmetika CareMedica líbí? Já jsem moc ráda, že jsem si rozšířila obzory. Příště bych chtěla vyzkoušet i tu masku na vlasy. A jak jste na tom vy? Používáte víc kondicionéry nebo masky? Dejte mi vědět a mějte se hezky, K.

*Kosmetika CareMedica mi byla poskytnuta v rámci spolupráce e-shopem www.obchodcinskemediciny.cz  Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi.