RECENZE / Sothys Pleťové mléko Vitalité pro normální až smíšenou pleť

0

I když se o pravidelném odličování a čistění pleti mluví často a já to vidím na Instagramu prakticky denně, stále na tyto základy v péči o pleť spousta z nás (bohužel) zapomíná. A protože pro vás dnes mám recenzi na Pleťové mléko Vitalité od Sothys, projdeme si to všechno od základů.

Sothys VitalitéPrvním krokem v odlíčení a čistění pleti by měl být dvoufázový odličovač, kterým odstraníte řasenku, líčení očí a pokud je potřeba, pak i rtěnku. Ve druhém kroku už se odličuje pleť. A to i tehdy, pokud na sobě žádný make-up nemáme. Během dne se totiž na pleti usadí prach, smog a nečistoty, které musíme z pleti odstranit, aby všechna ta séra a krémy dodaly pleti to, co mají.

Jak už jsem zmiňovala, já používám od října Pleťové mléko Vitalité od značky Sothys, které je určené pro normální a smíšenou pleť a které odstraňuje všechny povrchové nečistoty z pleti i make-up. I když na trhu existuje spousta druhů kosmetiky na odlíčení, vždycky se stejně vrátím ke klasickému odličovacímu mléku, protože mi přijde, že je tento typ produktu nejšetrnější a také nejlépe funguje.

Textura pleťového mléka je lehoučká a make-up odstraní z pleti krásně. Co mě hodně baví je vůně. Ta je citrusová a krásně svěží, takže je to vždycky i super relax. Mléko totiž obsahuje výtažek z grapefruitu. Lahvička má pumpičku, takže se mléko dávkuje jednoduše a bez zbytečného plýtvání. Většinou mi stačí 3-4 pumpičky. Balení je jednoduché, ale krásné. Rozhodně tedy platí, že v jednoduchosti je krása. Chlubím se s nimi ráda i na poličce v koupelně.

Aplikace čistícího mléka je asi známá, ale raději jí zmíním. Když jsem se totiž začínala mléky před lety odličovat, dělala jsem velkou chybu – nanášela jsem je na vatový tampónek, za což mi pleť moc neděkovala. Mléko se totiž nanáší přímo na obličej (i krk!!!) krouživými pohyby. Z pleti pak mléko můžete odstranit tampónkami (za mě jsou nejlepší ty ze 100% bavlny a navlhčené) nebo vodou.

Při výběru produktů je určitě klíčové znát svůj typ pleti. Ten se také během života mění, takže pokud jsem měla pleť v 18 letech suchou, neznamená to, že za 5 let nemůže být mastná. Pokud si nejste jistá, jaký typ pleti máte, není nic jednoduššího, než se zeptat na kosmetickém ošetření. Produkty pro mastnou pleť určitě nebudou tolik fungovat na suché pleti a obráceně. Proto je důležité svojí pleť znát a vědět, jaké produkty si pořídit. Cena pleťové mléka Vitalité je 720 Kč za 200 ml, ale samozřejmě jsou i varianty pro jiný typ pleti.

 

Celkově jsem s řadou Vitalité moc spokojená, baví mě textura produktů, vůně i účinek. Rozdíl v kvalitě pleti jsem poznala velice brzy a proto jí ráda doporučím dál.

Poslední krok čistění pleti je pak tonikum nebo pleťová voda, která vyrovná ph pleti. Ale o té zase někdy příště. A taky o hydrataci, protože ta je neméně důležitá 🙂 Znáte značku Sothys? A jakou s ní máte zkušenost? Já zatím tu nejlepší. Mějte se hezky, K.

Sothys Vitalité