Rimmel Transparentní pudr Insta Fix & Matte

1

Bílý nebo barevný? Sypký nebo kompaktní? Sepsala jsem pár základních výhod a nevýhod tranparentních pudrů. I přes to, že mají transparentní pudry víc výhod, Insta Fix & Matte mě nenadchl.

Transpartení pudry jsou jedno velké téma a i já jsem je měla jednu dobu moc ráda. Kdyby transparetní pudr existoval tehdy, když jsem se začala líčit, byla by to pro mě velká záchrana. Nemusela bych řešit podtóny a odstíny a byla si tak jistá, že sahám po správném produkty. Podtón pleti jsem zjistila až po dlouhých letech zkoumání. Transparentní pudry sebou ráda vozím na dovolenou. U moře se chtě nechtě opálíte vždycky. Ať už používáte SPF 30 i 50. A tenhle pudr vám sedne jak na začátku dovolené, tak na konci, kdy máte tmavší odstín pleti. Poslední roky při běžném denním nošení sahám po klasickém „barevném“ pudru. Hlavně z toho důvodu, že mám ráda vysoké krytí, což barevný pudr podpoří lépe, než tranparetní.

Výhody transparentního pudru:

  • nemusíte řešit odstín či podtón vaší pleti
  • sedne vám i vaší kamarádce
  • odstín sedí jak i zimě, tak v létě
  • může se hodit i začínajícím vizážistkám, které si nejsou jisté „v kramflecích“

Nevýhody transparentního pudru:

  • nepodpoří krytí, jen fixuje
  • na obličeji může vytvořit bílý závoj

Když mi domů přišel transparentní pudr Insta Fix & Matte, těšila jsem se na to, až ho vyzkouším. I když jsem fanynkou barevných pudrů, chtěla jsem mu dát šanci. Už kvůli hezkému balení a faktu, že má být lehký jako peříčko. Navíc v zimě mám s ideálním odstínem celkem problém. Všechny pudry a make-upy z drogérie jsou prostě moc tmavé.

I přes to, že transparentní pudry mají obecně víc plusů, než mínusů, tenhle u mě neobstál. Pudr je hezky jemně namletý, práší minimálně a dobře zmatňuje (na mě možná až moc). Výdrž je také slušná. Nicméně mi na pleti vytváří výrazný bílý závoj. A to i přes to, že mám velmi světlou pleť. I když dám pudru málo, bílý závoj na pleti vidím. A nepomůže mi ani osvědčený tip, který funguje v 99% případů. Fix + nebo termální voda.

insta fix & matte insta fix & matte insta fix & matte insta fix & matte insta fix & matte

I když je pudr na pleti příjemný a vytváří sametovou pleť, bílý závoj mu nemůžu odpustit. Je na mě totiž velmi výrazný. Na tmavé pleti si ho nedokážu představit už vůbec. Jediné, co je napadá je, že pudr bude lépe vypadat na studenějších podtónech pleti a bílý závoj nebude tak výrazný. Spousta lidí si tento pudr totiž nemůže vynachválit. Za mě je to bohužel propadák. Velikost pudru je 8 gramů a cena  je od 179 Kč.

Fandíte transparentním pudrům, nebo jste na tom stejně jako já? A jak vám sedí tento Insta Fix & Matte? Dejte mi vědět do komentářů. Mějte se hezky, Karolína

1 komentář

  1. Chystám se na něj, transparentní jsem měla zatím jen jeden a ten teda udělal ten bílý povlak o kterém píšeš. Tenhle sem dřív nutně potřebovala, škoda opět toho povlaku 😀

    MagicBeautyLife

Comments are closed.