Sluneční ochrana A-DERMA

0

Značku A-DERMA řadím na pomyslné první místo v péči o pokožku vedle značky Sebamed a Bioderma (mezi kterými je Bioderma na 3 příčce). Bohužel se o ní tolik nemluví, což je škoda. Protože je vážně bezvadná a umí hodně překvapit.  Můj boj s ekzémem a citlivou pokožku často porážím právě díky produktům A-DERMA, o kterým na mém blogu určitě neslyšíte poprvé (psala jsem o nich třeba tady a tady). Mají skvělé účinky, nelepí a na pokožce i pleti jsou moc příjemné. Zkoušela jsem od nich už několik produktů a pokaždé jsem byla nadšená.

Když se tedy objevila výzva na portálu blogerky.cz, bez váhání jsem napsala do komentářů. Domů mi přišly dva produkty. Protect AD krém s SPF 50+, který je vyvinutý pro pokožku se sklonem k atopii (pro mě tedy ideální) a zklidňující mléko po opalování. Ideální kombo na léto.

Jako první jsem otestovala mléko po opalování, protože jsem si jedno odpoledne zapomněla vzít k vodě opalovací krém. Velká chyba. Spálím se totiž poměrně jednoduše, takže se mi za pár dní loupal i nos. Mléko ale působilo skvěle. Hned po namazání nepříjemné pálení (hlavně na zádech) zmizelo a do rána se ztratilo i začervenání.

I přes to, že jsem se namazala hned po sprše, jsem neměla pocit, že mléko lepí (ten pocit fakt nenávidím a mám potom sto chutí se znovu vykoupat). Mléko krásně jemně voní, což musím opravdu podtrhnout. Přesně takovou vůni mám ráda. Čistá a jemná. Taková mě nikdy neomrzí. Mléko není hutné ale pokožka je krásně vyživená i několik hodin po namazání. Často po něm sahám i tehdy, když se neopaluji. Je zkrátka moc příjemné a těžko nacházím ve své sbírce konkurenci. Mléko s 250 ml stojí 380 Kč.

Krém na opalování s faktorem 50+ je hutnější než mléko, ale nezanechává bílé stopy na pokožce. Mě osobně nevadí, když jsem pár minut bílá od krému ale vím, že spousta mých známých bílé stopy nemá rádo. Ze začátku trošku lepí ale po pár minutách lepivý pocit zmizí. Krém má 250 ml a stojí okolo 340 Kč.

A proč je vlastně tento krém tak ideální i pro nás s atopickým ekzémem? Přípravky obsahují minimální množství filtrů a výtažek oleje Rhealba z výhonků ovsa, který posiluje a chrání kožní bariéru.

Oves Rhealba:

  • má protialergenní a protizánětlivé vlastnosti
  • obsahuje velké množství zklidňujících látek s imunoregulačními vlastnostmi

Voděodolnost mohu také potvrdit. U některých krémů doslova cítím, že se po namočení  ztratily. A-DERMA je na pleti znatelná i po vykoupání.

Produkty a celkově značku mohu jen doporučit, seženete v lékárnách! Jsem moc spokojená a vždy mě produkty mile překvapily. Jakou sluneční ochranu používáte vy? Hezkou neděli, Karolína.

p.s. i Belle se produkty líbily 🙂