Sluneční péče Sothys / Proč je důležité používat SPF každý den?

0

Vedle odličování, čištění pleti a hydratace bychom každý den měly používat také krém s SPF. Proč je tento krok tak důležitý a opravdu je nutné nezapomínat na něj také v zimě?

Krém s ochranným faktorem je vlastně ta nejjednodušší (a oproti estetickým zákrokům také nejlevnější) prevence proti vráskám. Sluneční záření totiž způsobuje předčasné stárnutí kůže. Konkrétně jde o UVA záření, kdy písmeno A známená aging, tedy stárnutí. Představuje 95 % ultrafialového záření a nezáleží na tom, jestli venku zrovna svítí sluníčko, prší, nebo je zataženo. Působí na nás po celou dobu a proto je krém s ochranným faktorem potřeba používat nejen s prvními tropickými dny, ale po celý rok.

UVB záření (B=burning, spálení) proniká do hlubších vrstev kůže, poškozuje ji a může přispívat k tvorbě rakoviny kůže. Proto je důležité se chránit jak před UVA tak před UVB zářením. A k tomu slouží právě krémy s SPF.

O tom, jak vybírat ochranný faktor už jsem vám psala v tomto článku, proto bych se tentokrát chtěla zaměřit spíše na konkrétní produkty. Určitě je ale důležité vybírat si spíše faktor vyšší. Já bych se přikláněla k SPF 30 a u světlých typů pak k SPF 50 a to nejen na dovolené. Toho, že se neopálíte se bát nemusíte. Já používám SPF 50 po celý rok a na dovolené se vždycky opálím. Sluníčko mě sice opaluje o něco pomaleji, ale za to bezpečněji. A díky postupnému opálení si tmavší pokožku užiju delší dobu.

Dnes bych vám chtěla představit sluneční řadu kosmetiky Sothys, kterou moc ráda používám. Skvěle doplňuje pečující kosmetiku, kterou od Sothys používám a jsem moc spokojená. Začnu pro mě tím nejdůležitějším – fluidem na pleť.

sothys

Ochranný fluid na citlivé zóny SPF 50

Ochranný fluid používám na obličej po hydratačním krému a před nanášením make-upu. I když je to další krok navíc, fluid se rychle vstřebává, takže nemusíte mezi nanášením krému a make-upu dlouho čekat. V létě se tolik nelíčím, když už ale použiji make-up, fluid mi žádnou neplechu na pleti neudělá. Občas se mi totiž stane, že mi kvůli krému s SPF make-up nedrží, flekatí nebo se drolí. Často se to stává u hutných krémů, které nenechám dostatečně vstřebat a na pleti se pak vytvoří silnější vrstva. Fluid je opravdu lehoučký a moc času na vstřebávání nepotřebuje. Já mám pleť smíšenou a sedí mi skvěle. Pleť je po nanesení hezky projasněná a svěží, ale ne zbytečně mastná. Řekla bych, že vypadá zdravě.

Vedle UVA a UVB filtrů (chemického typu) obsahuje výtažek slunečnice nebo účinný molekuly z rýže, rozmarýnu, cukrové řepy a cukrové třtiny a chrání i proti infračervenému záření.

Ochranné mléko na obličej a tělo SPF 30

Ochranné mléko s SPF 30 používám na tělo, ale dá se použít i na obličej, což oceňuji hlavně na dovolené. Často totiž cestujeme jen s batohem a proto je potřeba šetřit i místem (a produkty). Někdy se také stane, že do plážové tašky zapomenu krém na obličej s SPF přihodit a proto mám ráda, když jsou produkty multifunkční. Nejednou se mi stalo, že jsem tělové mléko použila na obličej a potom hodně litovala, protože mě mléko pálilo v očích. Proto na to dávám pozor. U tohoto krému bych ráda zmínila především vůni. Voní nádherně po vanilce, pokožku naprosto nádherně provoní a opět je lehké, takže se nemusíte bát nepříjemného bílého filmu.

sothys

Regenerační tělové mléko po opalování a Třpytivý olej

Důležitou součástí opalování je také péče PO opalování, na kterou bychom neměly zapomínat. Sothys má v nabídce regenerační tělové mléko a třpytivý olej. Já osobně miluju oleje. Třpytky krásně podpoří opálení a olej je určený nejen na tělo, ale také na vlasy. Na dovolené se dá použít třeba jako maska, což mi přijde jako skvělá vychytávka, protože vlasy mám kvůli sluníčku, soli a chlóru vždy hodně vysušené. Tělové mléko je určené pro všechny typy pleti, pokožku vyživuje, zvláčňuje, prodlužuje opálení a bojuje se začervenáním a podrážděném pokožky. Velice luxusní záležitost.

 

Osobně si myslím, že SPF, které je obsažené v dekorativní kosmetice je spíše doplňkové a pleť nechrání dostatečně, proto je potřeba krém s ochranným faktorem používat i přes to, že make-up nebo třeba pudr už SPF má. Co se také klíčové, je REaplikace během dne, zvláště pokud se koupeme nebo se zpotíme, tak na to myslete. Zbytečné vrásky nechceme 🙂

Jaké produkty s SPF používáte vy? A co na sluneční řádu Sothys říkáte? Máte zkušenost? Mějte se hezky a těším se příště, K.