VYZKOUŠENO / NOTE Cosmetics

0

Produkty Note jsem poprvé zaznamenala na make-upovém kurzu v MUIP (články o 5. týdenním kurzu najdete zde), mezi vizážisty je známá hlavně díky olivovým podtónům makeu-pů a v zahraničí milují i rozjasňující pudr Terracotta (čti rozjasňovač) v odstínu 01 Stardust. Vyzkoušela jsem dva make-upy, rozjasňovač i matnou rtěnku. Jak se mi kosmetika Note líbí?

Dekorativní kosmetika Note Cosmetics je kvalitní, má výbornou pigmentaci a koupíte jí za skvělé ceny. Snaží se co nejrychleji reagovat na trendy, není testována na zvířatech a pro výrobu kosmetiky jsou použity pouze přírodní ingredience.

Foundation Mattifying Extreme Wear

Jako první jsem se vrhla na testování make-upů. Dříve jsem používala make-upy, které byly rozjasňující a určené primárně pro suchou pleť. Momentálně mám ale pleť smíšenou, takže hledám jiné make-upy i krémy. Proto jsem se rozhodla pro matující make-up Mattifying Extreme Wear v odstínu 01 Beige a až zpětně jsem se dozvěděla, že je to jeden z nejprodávanějších produktů značky Note vůbec. Odstín 01 je dostatečně světlý i pro mě a je s teplým (možná spíše olivovým) podtónem.

Make-up je matný a na pleti vydrží opravdu celý den. Má ochranný faktor SPF 15, což oceňuji hlavně teď na jaře. Když zapomenu použít krém s SPF, nebo sluníčko během dne vysvitne, jsem alespoň z části chráněná.

Vysoké krytí a hutná struktura make-upu občas způsobí, že make-up zvýrazňuje texturu a nedokonalosti na pleti. Proto je důležité pravidelně používat peeling a masku. Make-upu dávám spíše méně (určitě ne více než jednu pumpičku – ta je součástí balení) a vždy se ho snažím pořádně zapracovat houbičkou nebo stipple brushem. Vypadá dobře hlavně na fotkách. nebo tehdy, když natáčím videa, ale je opravdu potřeba dát ho méně.

Je dostupný v 8 odstínech, má 35 ml a stojí 475 Kč. Na mojí smíšenou pleť je fajn, ta výdrž je skvělá a díky matujícímu efektu bude vyhovovat i mastné pleti.

kosmetika notekosmetika note

Foundation Detox and Protect

I u make-upu Detox and Protect mám nejsvětlejší odstín se žluto-olivovým podtónem – 100 Cashmere Beige. Tady se make-upy rozdělují podle podtónu na růžové a žluto-olivové. Stejně jako matující make-up má SPF 15 a řekla bych, že je vhodnější pro suchou až normální pleť (nicméně ani na mojí smíšené pleti není vůbec špatný). Nevidím zas takový rozdíl v tom, jak oba make-upy vypadají. Tento detoxifikační musím více zapudrovat, jinak jsou jejich vlastnosti i hustota hodně podobná. Narozdíl od make-upu Mattifying Extreme Wear ale nezvýrazňuje texturu a pupínky a proto jsem si ho oblíbila více.

Ani jeden z nich se neobtiskává na oblečení, celkem rychle zasychají, takže je potřeba s nimi pracovat svižně. U jiných make-upů většinou postupuji tak, že make-up nanesu na pleť plochým štětem a až poté zapracuji. U těchto produktů zapracovávám rovnou a plochý štětec vůbec nepoužívám. I vůně make-upů je stejná, připomíní mi jemnou a nevtíravou vůni krému. Makeup Detox and Protect je o kapičku světlejší, než Mattifying Extreme Wear a pořizovací cena je stejná.

Terracotta Powder / Rozjasňovač

Na rozjasňovač jsem se těšila nejvíce. Mám ho v odstínu 01 Stardust (03 a 04 jsou spíše bronzery), což je krásná zlato-bílá barva a na kurzu jsem po něm sahala poměrně často. Vypadal hezky na většině modelek, které jsem líčila. Na pleti vytvoří krásné, ale přirozené projasnění a hezky vypadá i nad horním rtem, nebo ve vnitřním koutku oka.

Jak asi víte, rozjasňovače mám moc ráda a tady si troufám říct, že za cenu 285 Kč je to bezvadný rozjasňovač, který umí krásný viditelný, ale ne přehnaný efekt. Rozjasňovače mají tendenci zvýrazňovat na pleti strukturu, tento rozjasňovač to nedělá. Neobsahuje ani třpytky, což oceňuji. Za tu cenu je to parádní produkt!

kosmetika notekosmetika notekosmetika note

Lipgloss Mattemoist v odstínu 402

Matné rtěnky Mattemoist jsou dostupné v krásných odstínech a mají skvělou pigmentaci. Bohatě stačí nanést jednu slabou vrstvu a rtěnka při vrstvení během dne naopadává, ani nedělá žmolky. Výběr samotné barvy mi dal zabrat. Nakonec jsem zvolila odstín 402 Matkiss a trefila jsem se. Barva je to nádherná, přesně podle mého vkusu.

Rtěnka drží, rty nevysušuje a je velmi příjemná. Aplikátor rtěnky je větší, ale pracuje se s ním i přes to hezky. Kdybych doma neměla celý arzenál rtěnek, určitě bych si pořídila další odstíny. Po zaschnutí je rtěnka matná až do odlíčení a během dne jí stačí jednou poupravit.

kosmetika notekosmetika note

Jsem moc ráda, že jsem mohla kosmetiku Note vyzkoušet a jsem mile překvapená tím, co produkty umí. Za mě určitě povedená kosmetika, po které byste se i vzhledem k ceně měly podívat. Doporučuji kouknout především po make-upech! Mějte se krásně, Karolína

*Produkty Note Cosmetics mi byly nezávazně zaslány k otestování e-shopem makeupartistshop.cz. Zaslání produktu však nemění můj názor ani jeho recenzi.