KNIŽNÍ RECENZE: Curtis Sittenfeldová Sestry

0

Pokud jste si ještě téhle knížky nikde nevšimli, nejspíš nebydlíte v Praze. Reklama na knížku Sestry od Curis Sitterfelové je snad všude. V metru, na billboardech, nebo třeba v časopisech. Když jsem si všimla, že je knížka o dvou sestrách a každá z nich je úplně jiná, řekla jsem si, že je to knížka přímo pro mě. S mojí ségrou jsme totiž každá úplný protiklad.

Vlastně jsem o té knížce víc nevěděla a když jsem byla v knihkupectví, prostě jsem jí vzala a koupila. Potom mě překvapilo, o čem knížka vlastně je a že není jen o vztahu dvou sester. A tak jsem se dala do čtení. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, ale jak vidíte, dočetla jsem jí.

Celý příběh se odehrává v očích Daisy, která má dvě děti a manžela a oproti její sestře Vi vede dost obyčejný a možná i nudný život. Příběh se odehrává se ve dvou časových rovinách. V té první se odehrává současnost a ve druhé jsou popsány její vzpomínky na dětství, první, druhou i třetí lásku a na vysokoškolský život. Sestry jsou jednovaječná dvojčata, ale tím jejich podobnost nejspíš končí. Jedno ale mají společné – vidí budoucnost. Díky tomu, co v dětství zažily se ale Daisy svého daru snaží zbavit a Vi ho naopak využije k tomu, aby pomáhala ostatním.

Daisyin klidný život se změní tehdy, kdy Vi předpoví zemětřesení a i přes to, že Daisy sestře nevěří, má nutkání své okolí chránit.

Knížka mi přišla zajímavá a čtivá hlavně ke konci, protože se tam stalo něco, co jsem vůbec nečekala. Je to tak trochu jiný román s kapkou nadpřirozenosti a možná je to právě ta nadpřirozenost, která mi v knížce neseděla. Pokud jste s Vaší sestrou úplně jiné a chcete si přečíst pohodovou knížku (a nevadí Vám nadpřirozenost), bude se Vám líbit.

Autor: Curtis Sittenfeldová

Originál: Sisterland

Počet stran: 356

Rok vydání: 2015

Nakladatelství: Kristián

Anotace: Kdyby se vás někdo zeptal, jaká je vaše sestra, co byste odpověděli? Je hodná, nebo zlá? Úplně jiná než vy? Podobně protikladné jsou i hrdinky románu Sestry od americké autorky Curtis Sittenfeldové. Kdysi měly něco společného, schopnost předvídat budoucnost, jejich okolí je však odsoudilo k životu na okraji.To jejich cesty na začátku dospělosti rozdělilo. Kate vede běžný život matky dvou malých dětí,ale každou chvíli v něm probleskují temné ozvěny minulosti, zato její sestra Violet věří, že má “ vyšší poslání“. Po překvapivém zemětřesení oznámí Violet médiím, že ST. Louis brzo zasáhnou mnohem větší otřesy. Jeji zpráva spustí mediální lavinu a odstartuje řetěz událostí, které vyústí v katastrofu, jaké nikdo nečekal.

Sestry Curtis Sittenfeldová